Litomysl Město pro lidi

Zahraniční cestovní kanceláře na prohlídce Litomyšle

Od loňského roku zaznamenáváme zvýšený zájem o Litomyšl ze strany zahraničních novinářů. Důležité jsou i četné návštěvy zástupců zahraničních cestovních kanceláří. Ve spolupráci s CzechTourismem a s nezbytnou pomocí Českomoravského pomezí jsme připravili celou řadu tzv. famtripů.

Nevšední bylo setkání se zástupci japonských cestovních kanceláří, které do našeho města doprovodila ředitelka zahraničního zastoupení Japonsko Martina Cílková. Kromě zámku a Rodného bytu Bedřicha Smetany je zaujala i možnost ubytování přímo v památce UNESCO či vyhlídka z chrámu Nalezení sv. Kříže. Litomyšl si prohlédli i zástupci cestovních kanceláří a příslušní ředitelé zahraničních zastoupení z Rakouska, Francie, Holandska, Belgie, Litvy a Lotyšska. Do každého famtripu se snažíme kromě prohlídek památkových objektů zařazovat i ukázku různých standardů ubytování či kulinářské speciality – velmi zajímavá je pro zástupce cestovních kanceláří například možnost nabídnout svým klientům workshop na výrobu českých pralinek, ochutnávku piva Bedřichova jedenáctka z místního minipivovaru či vína zrajícího v zámeckém sklepení. Záležet jsme si dali také na přípravě programu pro zástupce pěti nejvýznamnějších ruských agentur (Evroport, Vedi Tour, More Travel, Salavat a Pac Group – vozící klienty z Jekatěrinburgu, Čejlabinsku, Kazaně a Moskvy). Také v Litomyšli se potvrdilo, že Rusové milují červené střechy – pohled z vyhlídky na hotelu Zlatá Hvězda naše hosty nadchl. V tomto famtripu zbyl čas také na prezentaci o Litomyšli, které se ujal pan starosta Radomil Kašpar. Alespoň na fotografiích mohli tedy zástupci ruských agentur vidět naše nejúspěšnější kulturní akce. Večer se zúčastnili vernisáže výstavy Litomyšl – hlavní město současné české architektury, na které se seznámili i s Litomyšlí moderní. Litomyšlské putování bylo zakončeno pohledem na zámecký areál z Andělské vyhlídky.

Po letní návštěvě novinářů ze Slovenska a z New Yorku přijeli v září další američtí bloggeři – Dan a Linda Bibb. Se zahraničním zastoupením v Berlíně jsme zorganizovali i individuální presstrip pro hudebního kritika jednoho z největších deníků Die Welt, pana Manuela Bruga. Hlavním jeho cílem bylo prohlédnout si historické divadlo v Litomyšli, ale byl otevřený i dalším návrhů a kulturně-turistickým tipům. Proto došlo k setkání se zástupci Smetanovy Litomyšle, kteří se o něj výborně postarali. Nedivili bychom se, kdyby byl jedním z hostů příštího ročníku našeho nejvýznamnějšího festivalu. Věříme, že stejně tak i mnoho dalších zahraničních návštěvníků.

A plánujeme dál. Na zahájení lázeňské sezóny chtějí dorazit novináři z Polska. O Smetanovu Litomyšl projevili zájem novináři z Jižní Koreje a čeká nás i odložený presstrip ze Skandinávie. Novinářskou cestu do Litomyšle připravuje dokonce i Noemi Benešová-Guerrero, ředitelka zahraničního zastoupení v Číně.

Děkujeme všem provozovatelům památkových objektů i zástupcům hotelů a restaurací, že nám při organizaci těchto akcí vycházejí vstříc. Věříme, že se nám vložená energie  mnohonásobně vrátí.   

 

 

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 31. 10. 2016
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Zahraniční cestovní kanceláře na prohlídce Litomyšle

obrázek k aktualitě Zahraniční cestovní kanceláře na prohlídce Litomyšle

obrázek k aktualitě Zahraniční cestovní kanceláře na prohlídce Litomyšle


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty