Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Letošní Mladá Smetanova Litomyšl na téma: Píseň

Rozmanitou nabídku hudby, divadla, tance filmu a výtvarného umění opět naleznou v Litomyšli mladí lidé z celé České republiky. Letošní 43. ročník největšího festivalu Hudební mládeže se uskuteční od 15. do 18. září a hlavním tématem bude: Píseň. Přijďte si také zazpívat!

Proč je Litomyšl významné město na kulturní mapě Evropy, ví každý milovník opery. Pro mladé lidi z celé ČR se ale stává vždy v druhé polovině září také místem setkání. Přijíždí kvůli festivalu Mladá Smetanova Litomyšl a nacházejí rozmanitou programovou nabídku hudby, divadla, tance, filmu a výtvarného umění a také dobré přátele svého věku.

Letošní 43. ročník největšího festivalu Hudební mládeže ČR, který se uskuteční v termínu od 15. do 18. září, si dal téma „Píseň“. Nabídne mladému publiku i divákům z Litomyšle kompilaci skvělých interpretů i neobvyklého repertoáru.

Festival bude v pátek večer slavnostně zahájen písňovým recitálem Petra Koláře nazvaným Vyznání, který představí nejen nejpopulárnější skladby ze své pěvecké a tvůrčí éry, ale i novou desku nazvanou „A proč ne“. Program bude pokračovat humornou inscenací hry Carla Goldoniho Treperendy v podání Divadelního Klubu Mladých Česká Lípa.

Celou festivalovou sobotu se bude prolínat divadlo, hudba, tanec v podání mladých interpretů i ostřílených matadorů v prostorách Smetanova domu i na Zahradní slavnosti v Klášterních zahradách. Sobotní Jiřinkový ples promění účastníky festivalu v celebrity světa umění. Mladí lidé se tak budou moci na jeden večer stát Elvisem Presleym, Marilyn Monroe nebo třeba Bedřichem Smetanou či Boženou Němcovou. Kostýmovaným tanečníkům bude k tanci hrát oblíbená skupina Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates.

Festival uzavře nedělní matiné dívčího kvintetu Prague Dolls, který do Litomyšle přiveze skladatelka Markéta Mazourová.

Během festivalu určitě nezapomene Hudební mládež na nejmenší děti Litomyšle, na které čeká už ve čtvrtek pohádka A do třetice… v podání královéhradeckého Divadla DRAK. Studenti středních škol Litomyšle se v pátek dopoledne setkají s divadelním žánrem zábavné commedie dell’arte, a to díky inscenaci Divadelního Klubu Mladých Česká Lípa nazvané Carlo Goldoni: TREPERENDY.

Téměř všechny programy se letos budou odehrávat ve Smetanově domě, kde se v pátek také uskuteční vernisáž fotografií a Literární kavárna projektu virtuální galerie mladých tvůrců Face2Art.cz. Kompletní program festivalu najdete na webu www.hudebnimladez.cz a na plakátech.

Hudební mládež ČR vás srdečně zve na 43. ročník festivalu Mladá Smetanova Litomyšl.

Eva Matušková

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 08. 09. 2016
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Letošní Mladá Smetanova Litomyšl na téma: Píseň


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty