Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Pozvánka na tradiční Pochod rytíře Toulovce

Toulovcovy maštale patří k jedním z nejoblíbenějších míst v regionu. Stejně tak akce Pochod rytíře Toulovce má mnoho příznivců. Vydejte se tedy i letos na procházku či na túru - rukou rytíře Toulovce obdržíte pamětní medaili a diplom. Z Litomyšle odjíždějí autobusy zdarma.

Klub turistů Litomyšl pořádá tradiční Pochod rytíře Toulovce – letos v sobotu 24. září. Toulovcovy maštale, Městské maštale, Dudychova jeskyně, Pivnická rokle, Voletínská studánka, Panský rybník, Panský stůl, Cikánka, Kolumbovo vejce, Kostelíček, lesy, potůčky, romantická zákoutí, borůvky a množství hub – jste zváni. Start a registrace je od 8.00 hodin v areálu turistických ubytoven TJ Jiskra Litomyšl ve Vranicích, ukončení pochodu je do 16.00 hodin na stejném místě.

Osmikilometrová procházka je vhodná pro rodiny s malými dětmi a starší účastníky, patnáctikilometrová pro větší děti a zdatné turisty, třicetikilometrová trasa potom pro ty nejzdatnější. Všichni zaregistrovaní účastníci (startovné 10 Kč a 30 Kč) obdrží v cíli z rukou rytíře Toulovce pamětní medaili s diplomem. Těm nejmenším rytíř Toulovec předá něco málo ze svého zlatého pokladu.

Autobusy (zdarma) odjíždí z Litomyšle od hotelu Zlatá Hvězda v 7.30 hodin přes Dolní Újezd a další v 8.30 hodin přes Morašice. Odjezdy zpět budou v průběhu pochodu upřesněny. Osobní auta mohou parkovat na označeném parkovišti za Novou Vsí nad Vranicemi.

K dobré náladě účastníkům bude hrát kapela Ahaswer, pestré občerstvení zajistí pan Kohák, prodej výrobků z hub a vše o houbách z místních lesů rádi sdělí odborníci z mykologického klubu.

Za pořadatele pochodu Dana Kmošková

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 08. 09. 2016
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Pozvánka na tradiční Pochod rytíře Toulovce


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty