Litomysl Město pro lidi

Seminář: kotlíkové dotace a Nová zelená úsporám

V Litomyšli se 12. září od 16.00 hod. uskuteční v zámeckém pivovaru odborný seminář na téma kotlíkové dotace. Zároveň se dozvíte o čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám. Zájemci se mohou na seminář dostavit bez předchozího přihlašování. Seminář je bezplatný.

Chcete se dozvědět více o podmínkách pro získání kotlíkových dotací, způsobu podání žádostí nebo systému proplácení? Chcete vědět, jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musíte splňovat? Na tyto, ale i mnohé další otázky odpoví odborný seminář, který připravil pro žadatele Pardubický kraj. „Zájem o první kolo dotací a seminářů nás ujistil v tom, že i před vyhlášením druhé výzvy uspořádáme tyto semináře, na kterých zaměstnanci krajského úřadu podrobně vysvětlí všechny náležitosti nezbytné ke správnému podání a získání dotace. Jsem přesvědčený, že obyvatelé kraje o této možnosti vědí, ale nemusejí znát všechny detaily, což by je mohlo od podání žádosti odradit. Proto chceme ukázat, že se nejedná o složitý proces a získání dotace je vcelku snadné,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Koho navíc zajímají další možnosti úspory energií, tomu poradí v zámeckém pivovaru zástupci Státního fondu životního prostředí ČR. Na semináři budou totiž poskytnuty také aktuální informace o probíhající výzvě k podávání žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Odborníci budou hovořit například o investicích do zateplení nebo změnách způsobu vytápění v rodinných domech. Navíc budou k dispozici pro individuální konzultace a poradenství.

Podrobné informace mohou občané nalézt na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace. Další bezplatné informační semináře ke kotlíkovým dotacím se uskuteční také ve Skutči, Lanškrouně, Moravské Třebové, Heřmanově Městci a Žamberku.

 

vyvěsila Mgr. Jana Bisová
vedoucí tiskového oddělení

datum zveřejnění: 17. 08. 2016
zveřejnil: Mgr. Jana Bisová 

https://www.sfzp.cz/sekce/815/kotlikove-dotace/

Obrázek se svolením kittijaroon na FreeDigitalPhotos.net


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty