Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Jsme za polovinou - osmnáctý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou již několik posledních zastávek, které však zcela jistě budou stát za to! Pojďme si tedy říct, na co se můžeme těšit.

Srpen zahájíme s divadlem 100 opic, které nám bude vyprávět pohádku DlouŠIBY aneb Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Hudebním hostem bude Jananas, který na sebe poprvé upozornil na největším českém folkovém festivalu Zahrada, kde v roce 2009 získal prestižní ocenění. V roce 2010 vydal svoji debutovou desku a hned za ni získal nominaci na Anděla 2010 v žánru Folk & country. O rok později se mohli s touto partičkou seznámit i návštěvníci Pátků. Hlavním znakem kapely je to, že se nebojí. Proto v jedné písni zkříží folk, beatbox i dub. Výraznou zbraní jsou pak chytré a nápadité texty a charakteristický projev frontmanky Jany Infeldové (můžete znát i ze seriálu Rodinná pouta). Pravdu o Karkulce se nejen děti dozví od divadelní společnosti Koňmo další Pátek. Poté přivítáme opravdovou hudební legendu, která v letošním roce oslavila 70. narozeniny, Vladimíra Mertu. Jde o významného českého písničkáře, ale i publicistu, spisovatele, fotografa, architekta, ale i filmového režiséra. Písničky začal skládat během pobytu ve Francii, kde mu vyšla i jeho první deska. Ondřej Bezr napsal v Mladé frontě DNES pochvalnou recenzi na poslední vydané čtyřalbum s nadpisem: “Světu není proč závidět. Máme v Mertovi vlastního Boba Dylana.“ Přijďte si tedy druhý srpnový pátek poslechnout Mertovi nejlepší písničky. V rámci večera se představí i folk-rocková kapela Hromosvod v čele s Ondřejem Fenclem. Předposlední Pátek, v pořadí již 157., bude patřit Čarodějnické pohádce divadla M Praha. Poté nás rozezpívá Jiří Holoubek Trio se Zdenou Tichotovou. V repertoáru této skvělé partičky najdete především autorské písně na pomezí popu, folku a jazzu. Složení kapely: Jiří Holoubek – kytarista a zpěvák skupiny Spirituál kvintet, známý i jako moderátor Dvojky, Pavel Peroutka – skvělý kontrabasista, dlouholetý člen skupiny Pavlíny Jíšové či Pavla Bobka, dnes Spirituál Kvintet a Tomáš Stehlík – všestranný klavírista, mnoholetý člen Buddy Holly Show se kterou projel celou Evropu – tito všichni jsou zárukou kvalitní hudby a nezpomenutelného večírku. Díky Zdeně Tichotové zazní zcela jistě i písničky z repertoáru Spirituál kvintetu. Osmnácté Toulovcovy prázdninové pátky uzavřeme s oblíbeným Radimem Korábem, který nám bude vyprávět pohádku Kašpárek a drak. I hudební část bude z říše snů. Na Pátcích poprvé přivítáme Luboše Andršta se svým Bluesbandem a jejich amerického přítele Dani Robinsona. Luboš Andršt je český kytarista, skladatel a všestranný hudebník, který čerpá svou inspiraci především z oblasti blues a jazzu. Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na 45 albech, na kterých můžeme najít přes 90 jeho původních skladeb. Dodejme, že otcem Luboše Andršta byl významný český hokejista Zdeněk Andršt a jeho bratrancem je zpěvák a kytarista Petr Janda.
Věříme, že vás letošní program, jemuž dal záštitu Roman Línek a podporuje ho Pardubický kraj, zaujal. Děkujeme vám za podporu i za vaše drobné, které týden, co týden házíte do kasičky Kuřáku Pomocníčkovi. Stejně jako v minulých letech pomohou znevýhodněným či postiženým dětem v rámci sbírky Pomozte dětem. A nezapomeňte, že poslední Toulovcův prázdninový pátek budeme odměňovat ty nejvěrnější malé diváky, kteří nasbírali během prázdnin do hrací karty alespoň 5 razítek – čeká na ně 18 skvělých cen. Tak tedy – každý pátek o prázdninách, od 18.00 pohádka, od 19.30 koncert – vše na Toulovcově náměstí. V případě nepříznivého počasí se akce koná v Music Clubu Kotelna. Právě zde se také každý pátek o prázdninách koná od 23.00 do 03.00 hodin Toulovcova afterparty.  

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 10. 08. 2016
datum aktualizace: 12. 08. 2016
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

obrázek k aktualitě Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

obrázek k aktualitě Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

obrázek k aktualitě Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty