Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. Litomyšl malé město, do kterého se turisté nebojí cestovat. Podívejte se na první dva spoty z dílny bloggerů z New Yorku. Litomyšli to tam sluší. Přečtěte si, jaké jsou trendy v cestování a co připravujeme pro zvýšení návštěvnosti Litomyšle.

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. V období teroristických útoků, občanských válek, viru zika i dalších nemocí jde o velmi důležitou informaci. V některých zemích reagují obyvatele na tento indikátor mnohem citlivěji než v jiných. Podle Martiny Cílkové je to případ Japonska. „Japonci jsou asi nejbojácnější národ na světě,“ říká Martina Cílková z japonského zahraničního zastoupení agentury CzechTourism a dodává: “Japonec je sice náročný, ale věrný klient. Nečekejte však zpětnou vazbu např. na kvalitu služeb. Nic vám neřekne, na to je až příliš slušný.“ Mezi komunikačními tématy na rok 2017 v Zemi vycházejícího Slunce nebudou chybět ani památky UNESCO a Litomyšl jako rodiště Bedřicha Smetany.

Na výročním setkání ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism zazněly i další dobré zprávy. Např. to, že Italové opět nacházejí uspokojení z cestování a do České republiky jezdí z této země i velké množství školních zájezdů. Italové milují lokální gastronomii, ale pozor, na rozdíl od Japonců velmi často a rádi recenzují. Zájem o sousední země vzrost i v Německu. Česko je pro Němce lákavé především jako cíl tzv. druhé dovolené, při které zde stráví přibližně 4 dny. Do naší země přijíždí i více Francouzů a Poláků. Pro Slováky jsme druhou nejoblíbenější destinací (po Chorvatsku) – dovolenou u nás trávilo 10% všech, kteří vyjeli za hranice.  

Přesto, že více než 40% Američanů si nebere vůbec žádnou dovolenou, dorazil jich v loňském roce do ČR rekordní počet. Ve více než půl milionu turistů převažují mladí cestovatelé v produktivním věku a starší generace severoamerických penzistů. Američani jsou velmi aktivní na sociálních sítích – z toho důvodu byla červnová litomyšlská návštěva bloggerů z New Yourku opravdu hodně důležitá.       

TOP 10 míst, která stojí za to v České republice navštívit

TOP 10 hradů a zámků z České republiky

V nejbližší době bude mít Čína již tři pravidelné přímé linky do České republiky, což vypovídá o zvyšujícím se významu a potenciálu naší země jako turistické destinace. Čínské cestovní kanceláře dokonce mluví o „české horečce“. Pozitivní změnou je zrušení Schengenských víz pro Kolumbii a Peru. S ředitelem Petrem Lutterem jsme našli, kromě památek UNESCO, i další téma, které by mohlo v Jižní Americe rezonovat. Je jím příběh tzv. Pražského Jezulátka, dnes světově proslulé sošky malého Ježíška, kterou přivezla do Čech v roce 1555 španělská šlechtična Marie Manrique de Lara a zastavila se s ní zřejmě i na litomyšlském zámku.

Ve spolupráci s CzechTourismem připravujeme celou řadu press tripů přímo do Litomyšle. Ještě letos na podzim by k nám měli přijet novináři z Itálie, Francie a Rakouska. Na zahájení lázeňské sezóny chtějí dorazit novináři z Polska. O Smetanovu Litomyšl projevili zájem novináři z Jižní Koreji a čeká nás i odložený press trip ze Skandinávie. Novinářskou cestu do Litomyšle připravuje dokonce i Noemi Benešová-Guerrero, ředitelka zahraničního zastoupení v Číně.

Věříme, že se v Litomyšli bude líbit nejen novinářům, ale i všem návštěvníkům, kteří se nenechají odradit ne vždy komfortní dopravní dostupností.    

 

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 28. 07. 2016
datum aktualizace: 12. 08. 2016
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

obrázek k aktualitě Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

obrázek k aktualitě Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

obrázek k aktualitě Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty