Litomysl Město pro lidi

Hlasujte v soutěži Stavba roku Pardubického kraje

Po dvou letech začíná v Pardubickém kraji další výběr nejlepší stavby roku, tentokrát v pěti kategoriích. Z Litomyšle o titul usilují dva projekty: revitalizace zámeckého návrší a revitalizace historické budovy regionálního muzea. Od 20. července má možnost udělit svůj hlas pomocí hlasování na webu i veřejnost.

Do soutěže se přihlásilo celkem 23 staveb, které porota během července navštívila a posoudila. Novinkou letošního ročníku je kategorie Obnova nemovitých kulturních památek. A právě v té proti sobě stojí projekt revitalizace zámeckého návrší, který do soutěže přihlásila stavební firma HOCHTIEF CZ, a.s., a revitalizace budovy muzea. Tu nominovala společnost PKS stavby a.s. „Od 20. července jsou všechny přihlášky vystaveny na webové stránce:  http://stavbaroku.pardubickykraj.cz/anketa/ a veřejnost má možnost dát hlas té, která se jí nejvíce líbí. Hlasování potrvá až do 15. září,“ sdělila radní Pardubického kraje pro investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Slavnostní vyhlášení Stavby roku 2015 v Pardubickém kraji se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 17 hodin v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje (bývalá reálka). Vyhlášení bude doprovázet i výstava panelů všech přihlášených prací. Pořadateli soutěže jsou spolu s Pardubickým krajem i Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v České republice.

Mgr. Jana Bisová
vedoucí tiskového oddělení

datum zveřejnění: 27. 07. 2015
datum aktualizace: 29. 07. 2015
zveřejnil: Mgr. Jana Bisová 

obrázek k aktualitě Hlasujte v soutěži Stavba roku Pardubického kraje


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty