Litomysl Město pro lidi

Rozsvícení vánočního stromu s novinkami

První adventní neděle je vždy ve znamení slavnostního rozsvícení vánočního stromu. V letošním roce nás čeká hned několik novinek. Strom bude umístěn před chrámem Nalezení sv. Kříže a po jeho rozsvícení nás čeká představení výtvarného díla Sloup s odraznou plochou v interiéru chrámu.

Strom, který bíle oděný anděl slavnostně rozsvítí k nám doputoval z Poříčí a bude postaven před chrámem Nalezení sv. Kříže na zámeckém návrší. Během zhruba půlhodinového programu si Litomyšlané opět vyslechnou několik písní a koled v podání dětských sborů Kvítek a Lilium pod vedením Lucie Vavřínové (Kratochvílové). Zazpívá také sbor Vox Humana pod vedením Petra Jiříčka a z věže piaristického kostela uslyšíme fanfáry v podání žesťového kvintetu Jana Pohorského. Kromě starosty pronese několik slov také nový kazatel Církve bratrské Daniel Kvasnička.       

Po této krátké slavnosti se otevřou dveře chrámu Nalezení sv. Kříže. V místě křížení chrámových lodí je nově umístěna první část souboru skleněných výtvarných děl proslulého světového výtvarníka Václava Ciglera a jeho kolegy Michala Motyčky s názvem Sloup s odraznou plochou. Dílo, které je inspirováno verši z knihy Genesis: “Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi. Země pak byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Boží Duch“, financoval místní donátor Jiří Mach a návštěvníci budou mít možnost si jej na první adventní neděli poprvé prohlédnout.

Litomyšlané však nemusí mít obavy, že by v Litomyšli stál pouze jeden vánoční strom. Kromě zámeckého návrší bude druhý na autobusovém nádraží a třetí pak zazáří tradičně na Smetanově náměstí.

Ing. Michaela Severová
tisková mluvčí města Litomyšl

datum zveřejnění: 20. 11. 2014
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Rozsvícení vánočního stromu s novinkami

    Plakát (formát pdf, velikost 107,07 KB)


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty