Litomysl Město pro lidi

Rekonstrukce Vodních valů zahájí napřesrok

Na zahájení revitalizace Vodních valů a parku za Smetanovým domem v Litomyšli se intenzivně pracuje již několik měsíců. S přípravou projektové dokumentace se začalo na jaře letošního roku a v nejbližší době bude zahájeno územní řízení. S realizací projektu se začne v příštím roce.

Na zahájení revitalizace Vodních valů a parku za Smetanovým domem v Litomyšli se intenzivně pracuje již několik měsíců. S přípravou projektové dokumentace se začalo na jaře letošního roku a v nejbližší době bude zahájeno územní řízení. S realizací projektu se začne v příštím roce.

Řešení prostoru, které vzešlo vítězně ze soutěže Cena Nadace Proměny 2013, navrhli architekti Martin Rusina a Martin Frei. Výrobu herních prvků se zvukovými motivy autoři svěřili sochařské dvojici Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský. Ti zatím na výrobě objektů určených malým i větším dětem intenzivně pracují. Vegetační úpravy bude mít na starosti zahradní atelier Partero.

V obnoveném prostoru nábřeží naleznou své místo také originální informační prvky, které mají mít pro obyvatele Litomyšle více osobní povahu. S jejich ztvárněním se architekti obrátili na grafické studio Colmo. Jeho snahou je nechat spoluutvářet tyto drobné poetické „vzkazy“ v prostoru nábřeží přímo těmi, kdo sem chodí, a dodat jim tak požadovanou autentičnost. Zapojit se může kdokoli prostřednictvím krátké anonymní ankety, která je a během podzimu stále bude k dispozici v kavárně Bobo Café na Vodních valech.

Dokončení rekonstrukce, již město realizuje s podporou Nadace Proměny, se předpokládá v roce 2016.

Jana Říhová - Nadace proměny

                                                                                                                         

vyvěsil Ing. Jaromír Drábek
Město Litomyšl

datum zveřejnění: 17. 09. 2014
datum aktualizace: 30. 09. 2014
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Rekonstrukce Vodních valů zahájí napřesrok


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty