Litomysl Město pro lidi

Nábřeží Loučné v nezvyklých tónech

Ohlédnutí za Víkendem otevřených zahrad v Litomyšli Nábřeží řeky Loučné / Víkend otevřených zahrad se letos již třetím rokem uskutečnil v prostoru Vodních valů v Litomyšli. Návštěvníci si mohli vyzkoušet několik netradičních hudebních instalací, které připravili umělci Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský ve spolupráci se studentkami Univerzity Hradec Králové.

Nábřeží řeky Loučné / Víkend otevřených zahrad se letos již třetím rokem uskutečnil v prostoru Vodních valů v Litomyšli. Návštěvníci si mohli vyzkoušet několik netradičních hudebních instalací, které připravili umělci Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský ve spolupráci se studentkami Univerzity Hradec Králové. Kromě výroby píšťalek, plašiček duchů nebo dešťových holí mohli účastníci malovat na připravená plátna a vytvářet otevřenou galerii přímo na nábřeží.

Smyslem akce bylo přiblížit návštěvníkům budoucí podobu Vodních valů, kde vznikne během příštího roku nábřežní promenáda pod stromy s řadou originálních herních prvků využívajících zvukových momentů. Místní mohli také pomoci při hledání poetického motivu místa, který by měl budoucímu parku dodat autentičnost a genia loci odrážejícího skutečné příběhy zdejších obyvatel. O zachycení těchto motivů se snažila jednoduchá anketa, již mohli návštěvníci vyplnit během akce přímo na nábřeží.  Anketní lístky, které jsou k dispozici ke stažení na stránkách města nebo k vyzvednutí v kavárně Bobo Cafe na Vodních valech, bude možné odevzdat tamtéž ještě v průběhu letních měsíců.

 

Program Víkendu otevřených zahrad v Litomyšli připravila Nadace Proměny ve spolupráci se studenty Univerzity Hradec Králové a umělci Pavlou Scerankovou a Dušanem Zahoranským. Revitalizaci nábřeží řeky Loučné a parku za Smetanovým domem realizuje město Litomyšl s podporou Nadace Proměny. Autory návrhu architektonického řešení jsou architekt i Martin Rusina a Martin Frei. 

Jana Říhová - Nadace Proměny

 

vyvěsil Ing. Jaromír Drábek

datum zveřejnění: 18. 06. 2014
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Nábřeží Loučné v nezvyklých tónech

obrázek k aktualitě Nábřeží Loučné v nezvyklých tónech

obrázek k aktualitě Nábřeží Loučné v nezvyklých tónech

    Anketa (formát pdf, velikost 100,83 KB)


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty