Litomysl Město pro lidi

Litomyšlské sedmikostelí otevřeno

Do kostela v noci? Noc kostelů vám tento jedinečný zážitek opět umožní. Díky spolupráci litomyšlských církví máte možnost navštívit všechny zdejší svatostánky a vychutnat si jejich speciální menu, které se začne servírovat v pátek 23. května od 17:30 v Evangelickém kostele.

Zde proběhne ekumenické zahájení, po kterém následuje varhanní koncert Ivety Benešové, beseda s Milanem Dvořákem o jeho cestě po Islandu a společné zpívání písní. Od 19:00 Vás zveme do kostela Povýšení svatého Kříže, ve kterém uslyšíte přednášku věnovanou Rektoru Stříteskému a uvidíte zajímavé expozice. Ve 20:00 začne hlavní program v Husitském kostele, kam přijal pozvání hudební skladatel Radek Rejšek, který zde představí audiovizuální program „Evropské zvonkohry.“ Následuje divadelní zpracování litomyšlských pověstí v podání místní ZUŠ. Svoji pouť můžete zakončit v Novém kostele. Zde pro vás studenti připraví čtení z Písma doplněné živými obrazy. Během celého večera uslyšíte množství písní, prohlédnete si řadu výstav, navštívíte běžně nepřístupné prostory… Bližší program jednotlivých církví najdete na webu Noci kostelů.

Nezapomněli jsme ani na děti. I pro ně je v kostelích nachystán program – vyrábění, malování, opékání buřtů a soutěže. Pro ty nejpilnější, kterým se podaří obejít všech sedm kostelů, splnit sedm úkolů a poskládat sedm dílů skládačky, je nachystána odměna. A protože i dospělí si rádi hrají, můžou i oni sbírat. Co? Sedm razítek do poutnického pasu. Ten bude k vyzvednutí ve všech kostelích. Odměnou za vyplněný pas bude dobrý pocit z příjemně stráveného večera.

A sladká tečka na závěr? V neděli se litomyšlští duchovní připojí k probíhajícím gastroslavnostem speciální nabídkou pokrmů – gastronomickými kázáními. Přijďte ochutnat…  

neděle 25. května 2014  
kazatel: Václav Hurt
čas: v 9.00 hod.
místo: Evangelický kostel
název: Aj, člověk žráč a piján vína

kazatel: Štěpán Klásek
čas: 9:00
místo: Husitský kostel
název: Mana - pokrm poutníků na cestě do zaslíbené země

kazatel: Daniel Kvasnička
čas: 9:30
místo: Nový kostel Církve bratrské
název: Nový kvas chvály

Za organizátory Radka Jetmarová 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
tisková mluvčí města Litomyšl

datum zveřejnění: 15. 05. 2014
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Litomyšlské sedmikostelí otevřeno


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty