Litomysl Město pro lidi

Dny otevřených dveří památek druhý víkend v září

Dny evropského dědictví otevřou veřejnosti brány památek a jiných objektů o víkendu 8. – 9. září. Zdarma nebo za zvýhodněných podmínek budete moci navštívit věž gymnázia a věže kostelů Povýšení sv. Kříže a Nalezení sv. Kříže. Po dlouhé době bude možné nahlédnout do bývalé Augustovy tiskárny.

Zdarma bude přístupná výstava Jaroslava Brychty v městské galerii, městská obrazárna ve II. patře zámku, expozice barokního umění „Andělé na návrší“ nebo Červená věž a výstava studentů fakulty restaurování v piaristické koleji. V Galerii Miroslava Kubíka proběhne komentovaná prohlídka a dernisáž výstavy Václava Ciglera a Michala Motyčky Událost místa.
Pro milovníky architektury jsou připraveny prohlídky zámeckého návrší, komentované prohlídky historickým jádrem města nebo komentované prohlídky zákulisních prostor Smetanova domu.
Programy pro děti nabídne Regionální muzeum Litomyšl a Rodný byt Bedřicha Smetany. Větší návštěvníky potěší 13. Fish Fest ve Sportovním areálu za sokolovnou.
Za zvýhodněné vstupné budete moci navštívit Muzeum domečků, panenek a hraček nebo zámecké sklepení s expozicí soch Olbrama Zoubka a Srdce pro Václava Havla.
Otvírací hodiny, výše vstupného a kompletní program jednotlivých spolupořadatelů naleznete na plakátech s programem Dnů evropského dědictví v Litomyšli nebo již nyní na webu http://www.historickasidla.cz, kde můžete vyhledávat podle objektů i akcí.
Dny evropského dědictví – Dny otevřených dveří památek pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
 

Bc. Prokop Souček
Smetanův dům

datum zveřejnění: 28. 08. 2018
datum aktualizace: 06. 09. 2018
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Dny otevřených dveří památek druhý víkend v září

obrázek k aktualitě Dny otevřených dveří památek druhý víkend v září


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty