Litomysl Město pro lidi

Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

„Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské…ovšem vodu tam nikdo nepije.“ Těmito slovy popisuje Litomyšl Josef Váchal. A proto představujeme naše město jako první české lázně ducha. Poslední dubnový víkend se blíží a my věříme, že již pilně připravujete kostýmy, ve kterých budete korzovat po kolonádě.

Program je bohatý a my děkujeme vám všem, kdo máte chuť společně krásně (b)láznit. Jsme rádi, že se zapojují jednotlivci, skupiny, městské i krajské organizace, ale i soukromé společnosti. V letošním roce budeme mít rekordních 29 lázeňských pramenů! Soutěž bude opět vícerychlostní - gurmánské prameny můžete nasbírat buď v rámci lázeňské soboty 28. dubna (a hned vyhrát) nebo si je vychutnávat až do konce tohoto roku a být součástí slosování příští rok. Nebývalý zájem o akci mají i vystupující na kolonádě, ale i prodejci či návštěvníci z větších vzdáleností – několik autobusů přijede až ze Slovenska! Velmi si vážíme i zapojení místních spolků. Dovolte nám představit alespoň několik novinek. Pokud vše dobře dopadne, budete se procházet po kolonádě, kterou ozdobí velké malované obrázky. V kašně před muzeem vás možná překvapí Otužilci z Cakve, stejně jako na máchadle neobvyklé paddleboardy či suchozemský windsurfing. Průvod oživí nejen několik renesančních kostýmů, jejichž nositelé budou hrát důležitou roli v zahajovací scénce na 1. zámeckém nádvoří, ale také Long Vehicle Cirkus známý ze soutěže X faktor. Děti ocení na zámeckém návrší jistě i kuličkovou dráhu a dospěláci zase Litomyšlský lázeňský ležák z minipivovaru Veselka nebo výstavu Úsměvy Pavla Matušky v pivovaru. Dopolední čekání na slavnostní zahájení vám v pivním stanu zpříjemní Pepíček Čečil, který bude hrát na fňuknu i kluci „ze smetánky,“ kteří vás nechají nahlédnout do tajů dobře načepované Plzínky. Na své si přijdou i milovníci vína – již ve středu na ně čeká v Aplausu řízená degustace, v sobotu poté celý den mohou ochutnávat vína od sommeliéra a rytíře řádu Champagne Tomáše Bujnocha přímo na kolonádě. Novinkou je i Předtančení před tančírnou, kde se můžete naučit pár nových swingových kroků…Je toho opravdu mnoho. Nezbývá, než se přimluvit společně za parádní počasí a užít si lázeňskou Litomyšl naplno!

Více informací a detailní program víkendového otevření lázeňské sezóny naleznete na webové adrese www.lazneducha.cz, případně na facebookové stránce, kde jsou pravidelně zveřejňovány také novinky z přípravy této akce.

Přikládáme také aktuální programový letáček i programový plakát - aby vám nic důležitého neuteklo...:-) 

 

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

datum zveřejnění: 09. 04. 2018
datum aktualizace: 10. 04. 2018
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

obrázek k aktualitě Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

obrázek k aktualitě Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

obrázek k aktualitě Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

obrázek k aktualitě Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty