Litomysl 750 let Města Litomyšle

Výroční karta Litomyšlana - seznam slev

Koncem roku 2008 obdrželi všichni občané Litomyšle malý vánoční dárek v podobě Výroční karty Litomyšlana. Během roku oslav 750 let od povýšení Litomyšle na město zajišťuje tato karta slevy na vstupné a další výhody při nejrůznějších akcích. Díky kartě se dostanete zdarma či výhodněji než ostatní na prohlídku litomyšlských památek. Zbývá jediné - pečlivě sledovat Lilii, internetové stránky města, plakátovací plochy a těšit se na akce během roku oslav!

Seznam možných nákupů se slevou budeme stále aktualizovat. Jste obchodník či provozujete restauraci nebo poskytujete zajímavou službu a máte zájem se do tohoto systému zapojit? Kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese 750let@litomysl.cz.

A pokud nemáte v občanském průkazu napsáno jako místo trvalého bydliště Litomyšl, nezoufejte, můžete se stát Litomyšlanem alespoň na rok. Ptáte se jak? Jednoduše si kartu s nápisem Na rok Litomyšlanem koupíte v Informačním centru za symbolickou cenu 75 Kč. Ale pozor, těchto kartiček je omezený počet - vydáno jich bylo celkem 1028 - tedy přesně tolik, kolik let se datuje od první zmínky o Litomyšli. Tak tedy užijte si rok oslav!      

 

Celoroční výhody:

Obrazová kniha Litomyšl na prahu třetího tisíciletí výrazně levněji
Světlo světa spatřila kniha plná krásných fotografií z Litomyšle. Více než stostránková kniha fotografií Pavla Vopálky s doprovodnými texty Aleny Randákové byla slavnostně pokřtěna v rámci oslav povýšení Litomyšle na město. Kniha má hned několik kmotrů - autorem předmluvy je Olbram Zoubek a dále zde nalezneme vyznání Tomáše Halíka, Radovana Lipuse, Ladislava Horáčka, Josefa Pleskota, Ivo Koukola, emeritního starosty Miroslava Brýdla i současného starosty Michala Kortyše. Běžná doporučená prodejní cena je 249 Kč, cena pro držitele Výroční karty Litomyšlana je 199 Kč.

Slevu nabízí Billard Centrum Litomyšl
Majitelé Výroční karty Litomyšlana si mohou výhodněji zahrát také kulečník. V Billard Centru Litomyšl, které se nachází v Lidovém domě, dostanou po předložení karty slevu 20%. Rezervace na tel: 461 615 910, 605 48 58 18.  

DVD Cesta kolem zámku s Olbramem Zoubkem
Projít se kolem zámku s Olbramem Zoubkem můžete v případě, že si zakoupíte DVD Cesta kolem zámku. Pro držitele Výroční karty Litomyšlana platí 50% sleva. 

Výroční turistická známka k výročí 750 let města Litomyšl
K letošnímu výročí povýšení Litomyšle na město vydalo Informační centrum Výroční turistickou známku. Držitelé Výroční karty Litomyšlana si ji mohou zakoupit v infocentrech na náměstí a na zámku za 20 Kč, ostatní za 25 Kč.  

Regionální muzeum zdarma
Každý první víkend v měsíci budou držitelům Výroční karty Litomyšlana otevřeny dveře Regionálního muzea a Rodného bytu B. Smetany zcela zdarma - stačí předložit Výroční kartu Litomyšlana. 

Vyzkoušejte si ubytování v Litomyšli!
Apartmán Bedřicha Smetany v bývalém zámeckém pivovaru není obyčejným ubytovacím zařízením. Strávení víkendu, nebo i jen večera a noci, v dobově zařízeném čtyřpokojovém bytu přímo nad místem narození Bedřicha Smetany je samo o sobě mimořádným zážitkem. Pro držitele Výroční karrty Litomyšlana platí v mimosezónních měsících (únor - duben, říjen - prosinec) cena 200 Kč za osobu a noc (dítě od 5 do 15 let 100 Kč). Rezervovat pobyt lze nejdříve 5 dní předem. Více na www.smetanovalitomysl.cz.

Rockové oratorium Eversmiling liberty levněji
Oratorium pro sóla, sbor a orchestr Eversmiling liberty v podání sborů Gybon, Jitro a Kos si mohou majitelé Výroční karty Litomyšlana zakoupit v Informačním centru o 50 Kč levněji než ostatní. Běžná cena je 200 Kč, zvýhodněná cena 150 Kč. Disk obsahuje nejen hudbu J. Johansena a E. Kullberga, ale také fotografie a videozáznam, které lze přehrát po vložení CD do počítače.

nbsp;

Prosincové výhody 

 

Kniha "Litomyšl 1259 - 2009, město kultury a vzdělávání" výhodněji
Dlouho očekávanou obsáhlou monografii o dějinách města Litomyšl z dílny Dr. Skřivánka si mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana pořídit od konce listopadu se slevou. Cena této publikace, která je vydána při příležitosti 750 výročí povýšení na město, je 750 Kč. Držitelé výroční karty Litomyšlana si ji až do konce roku oslav mohou pořídit za 650 Kč. Věříme, že se toto více než šestcetistránkové dílo stane cenným dárkem pod vánoční stromeček.          

 

Mikulášská besídka s pohádkou
Slevu na vstupném ve výši 10 Kč dostane každý majitel Výroční karty Litomyšlana, který v neděli 6. prosince přijde v 15 hodin do Lidového domu na mikulášskou besídku. Uvidíte klasickou zimní pohádku Mrazík v podání souboru Vojnarka z Trstěnice a po ní přijde Mikuláš s krásnými anděly a ne moc zlými čerty a každé dítě dostane mikulášskou nadílku. S výroční kartou je vstupné pro dospělé 50 Kč a pro děti 30 Kč. Běžné vstupné je dospělí 60 Kč a děti 40 Kč.

 

Památky UNESCO výtvarně
Sdružení České dědictví UNESCO vydalo jako každoročně velký nástěnný kalendář na rok 2010. Podkladem pro letošní kalendář jsou vítězné práce studentů středních a vyšších uměleckých škol ze soutěže Památky UNESCO výtvarně. Držitele Výroční  karty Litomyšlana zaplatí za kalendář 100 Kč, ostatní 130 Kč.     

   

"Litomyšl - průvodce městem" do konce roku s 50% slevou
Osmdesátistránková publikace může být výbornou pozvánkou do našeho města pro vaše přátele a známé. Vlastníte-li Výroční kartu Litomyšlana, vyjde vás tato publikace plná zajímavých informací, barevných fotografií i milých "drbů" na 49 Kč. Posuďte sami, koho by nezajímalo, že zde měl T. G. Masaryk milenku, zda si  španělská královna Sofie dala u Černého orla lógrové kafe, případně jakou že pamětní desku zde má operní pěvkyně Dagmar Pecková? Dodejme pouze, že běžná cena průvodce je 98 Kč.

 

Tip na Grammy 2009!
L
itomyšlané, kteří si chtějí připomenout květnový slavnostní koncert k 750 výročí povýšení Litomyšle na město, mají možnost v IC na Smetanově náměstí a před pěveckými koncerty sborů zakoupit záznam koncertu na DVD. Litomyšlský symfonický orchestr spolu se spojenými sbory a solisty na něm provedl operu Viléma Blodka "V studni". Po předložení Výroční karty Litomyšlana mohou za pouhých 100 Kč získat záběry Libora Ludvíčka. Ojedinělý záznam ojedinělého představení by se mohl objevit jako přívětivý dárek pod vánočním stromkem.Doporučují členové Mužského pěveckého sboru.

 

Vánoční horká čokoláda z pivovaru
Za výhodných 25 Kč dostanou držitelé Výroční karty Litomyšlana pravou horkou vánoční čokoládu v zámeckém infocentru. Infocentrum se nachází v Zámeckém pivovaru a v prosinci je otevřeno  návštěvníkům z Litomyšle i přespolním každý den od 9 do 16 hodin. 

 

Prosincová 15% sleva v PEAK SPORTU
PEAK SPORT na Smetanově náměstí nabízí široký sortiment sportovního zboží, sportovního oblečení a sportovních potřeb. V prosinci dává všem majitelům Výroční karty Litomyšlana slevu ve výši 15% na veškeré zboží (sleva se nevztahuje na již zlevněné zboží). Neváhejte a přijďte si nakoupit třeba i zimní oblečení, lyže, snowboardy apod. T: 603 153 935.

 

Sauna Litomyšl - 10%
Slevu ve výši 10% na jednorázový vstup připravila pro všechny držitele Výroční karty Litomyšlana na prosinec také Sauna Litomyšl. Milovníci sauny mohou využít i specielní otvírací dobu během vánočních prázdnin. Ve středu 23. 12. od 16 do 22 hodin, v neděli 27. 12. od 17.30 do 22 hodin, ve středu 30. 12. od 16 do 22 hodin a v neděli 3. ledna od 17.30 do 22 hodin - vždy bez omezení. Dodejme, že masáže je třeba objednat předem na 774 848 053.  


Sleva ve výši 5% z provize u Consult VK Litomyšl s.r.o.
Držitelé Výroční karty Litomyšlana, kteří do 31. 12. 2009 uzavřou exkluzivní smlouvu na prodej nemovitosti u této realitní a znalecké kanceláře, dostanou z obvyklé provize slevu 5%. Podrobnosti na adrese Smetanovo náměstí 120, na T: 461 612 670-1, e-mail: karlikova@consultvk.cz, případně na www.consultvk.cz.  

 

10% sleva na veškerý sortiment v Domě sportu Stratílek Litomyšl
Výjimečnou příležitost nakoupit levněji dárky se sportovní tématikou budou mít majitelé Výroční karty Litomyšlana během prosince v Domě sportu Stratílek Litomyšl. Sleva ve výši 10% bude poskytnuta na veškerý sortiment. Přijďte si nakoupit co nejdříve, ať máte z čeho vybírat. Nabízíme veškeré zimní vybavení pro sport a volný čas, lyže, snowboardy, oblečení, obuv, doplňky a stovky dalších položek. T: 461 615 766, 121, www. stratilek.cz.              

 

Spinning centrum Stratílek - také 10% dolů!
V měsíci prosinci ušetří majitelé Výroční karty Litomyšlana také na spinningu. Spinning centrum Stratílek nabízí 10% slevu až do konce roku. Účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. Neváhejte a přijďte si to vyzkoušet! T: 724 033 548, www.stratilek.cz.      

 

 

10% sleva ve Studiu Chantalle
Také v prosinci mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana využít slevu na všechny služby ve Studiu Chantalle na Smetanově náměstí (čp. 131 naproti Komerční bance). Levněji můžete do turbosolária, kadeřnictví, na kosmetiku, masáže i nehtovou modeláž. Sleva platí také na nákup vánočních poukázek. Objednávky a další informace na T: 461 614 499.       

 

Studio "eN" také se slevou
Studio "eN", které se nachází na Mařákově ulici čp. 281, provozuje revoluční přístroj na zmenšení objemu těla, poskytuje masáže i kosmetické služby. Pro všechny majitelky Výročních karet Litomyšlana máme dobrou zprávu - také v prosinci poskytuje Studio "eN" slevu ve výši 10% na všechny tyto služby. Objednávky na T: 777 100 878.

 

Vyzkoušejte si ubytování v Litomyšli!
Apartmán Bedřicha Smetany v bývalém zámeckém pivovaru není obyčejným ubytovacím zařízením. Strávení víkendu, nebo i jen večera a noci, v dobově zařízeném čtyřpokojovém bytu přímo nad místem narození Bedřicha Smetany je samo o sobě mimořádným zážitkem. Ten si v roce oslav 750 let města může za výhodných podmínek vyzkoušet každý Litomyšlan. Pro držitele "Karty Litomyšlana" platí v měsících říjen až prosinec cena 200 Kč za osobu a noc (dítě od 5 do 15 let 100 Kč). Rezervovat pobyt lze nejdříve 5 dní předem. Více na www.smetanovalitomysl.cz.

 

Na masáže levněji také v prosinci
Slevu 10% budou mít také během celého měsíce prosince všichni majitelé Výroční karty Litomyšlana , kteří se v Tenisové hale SPORT nechají namasírovat. Masáž klasickou, relaxační či sportovní si můžete objednat u Petry Dittrichové na telefonním čísle 608 301 151. Pracovní doba dle požadavků zákazníků!

 

 

Sleva v Buddy baru i Penzionu Buddy bed
Buddy bar a Penzion Buddy bed poskytují 10% slevu držitelům Výroční karty Litomyšlana na útratu nad 500 Kč. V prostorách baru se od 1. října nekouří - proto se sleva nevztahuje na prodej tabákových výrobků! Rezervace možné na M: 605 184 784, T: 461 616 789.  

 

Květinová oáza
Na veškerý sortiment v obchodě s názvem Květinová oáza mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana uplatnit slevu ve výši 5% a to až do konce tohoto roku. Obchod Boženy Kvapilové Květinová oáza se nachází na ulici Havlíčkova, T: 736 210 740.  

 

Klobása Drajv u Autobazaru Drahoš
V nově otevřeném Klobása Drajvu, který najdete v areálu Autobazaru Drahoš při výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto, dostanou majitelé Výroční karty Litomyšlana na kompletní objednávku (tedy klobásu s nápojem) slevu 10%.    

 

Obrazová kniha Litomyšl na prahu třetího tisíciletí výrazně levněji
Více než stostránková kniha fotografií Pavla Vopálky s doprovodnými texty Aleny Randákové má hned několik kmotrů - autorem předmluvy je Olbram Zoubek a dále zde nalezneme vyznání Tomáše Halíka, Radovana Lipuse, Ladislava Horáčka, Josefa Pleskota, Ivo Koukola, emeritního starosty Miroslava Brýdla i současného starosty Michala Kortyše. Běžná doporučená prodejní cena je 249 Kč, cena pro držitele Výroční karty Litomyšlana je 199 Kč.    

 

 

Slevu nabízí Billard Centrum Litomyšl
Majitelé Výroční karty Litomyšlana si mohou až do konce roku výhodněji zahrát také kulečník. V Billard Centru Litomyšl, které se nachází v Lidovém domě, dostanou po předložení karty slevu 20%. Rezervace na tel: 461 615 910, 605 48 58 18.  

 

Listopadové výhody

Kniha "Litomyšl 1259 - 2009, město kultury a vzdělávání" výhodněji
Dlouho očekávanou knihu Dr. Skřivánka si budeme moci od 29. listopadu pořídit se slevou. Slavnostní představení knihy se bude konat právě první adventní neděli od 15 hodin v kongresovém sále na zámku. Cena této publikace, která je vydána při příležitosti 750 výročí povýšení na město, bude 750 Kč. Držitelé výroční karty Litomyšlana si ji až do konce roku oslav mohou pořídit za 650 Kč. Věříme, že se toto dílo, které má 616 stran, stane cenným dárkem pod vánoční stromeček.          

 

Duke Vánoce tentokrát již v listopadu
Ve dnech 14. a 15. listopadu vždy od 10 do 17 můžete navštívit Ateliér Duke Bohemia u vlakového nádraží, kde již zavládne vánoční atmosféra. Dudychovi, společně se zahradnickou školou a zahradním centrem Johanka, pořádají Duke Vánoce. Majitelé karty Litomyšlana zde se slevou 10% mohou koupit nejen reliéfy do dětských pokojíčků, ale i další keramická díla.

 

"Litomyšl - průvodce městem" do konce roku s 50% slevou
Osmdesátistránková publikace může být výbornou pozvánkou do našeho města pro vaše přátele a známé. Vlastníte-li Výroční kartu Litomyšlana, vyjde vás tato publikace plná zajímavých informací, barevných fotografií i milých "drbů" na 49 Kč. Posuďte sami, koho by nezajímalo, že zde měl T. G. Masaryk milenku, zda si  španělská královna Sofie dala u Černého orla lógrové kafe, případně jakou že pamětní desku zde má operní pěvkyně Dagmar Pecková? Dodejme pouze, že běžná cena průvodce je 98 Kč.

    

Když píšťaly znějí?
Takový je název varhanního koncertu, který při příležitosti oslav 750 let od povýšení Litomyšle na město organizuje Základní umělecká škola B. Smetany. Na varhany zahraje   Lucie Žáková, Petr Jiříček, Iveta Benešová a jako host vystoupí Radka Hudečková (zpěv). Koncert se koná 19. listopadu 2009 od 18.30 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže. Běžné vstupné 80 Kč, na Výroční kartu Litomyšlana 50 Kč.       

   

Sleva ve výši 5% z provize u Consult VK Litomyšl s.r.o.
Držitelé Výroční karty Litomyšlana, kteří do 31. 12. 2009 uzavřou exkluzivní smlouvu na prodej nemovitosti u této realitní a znalecké kanceláře, dostanou z obvyklé provize slevu 5%. Podrobnosti na adrese Smetanovo náměstí 120, na T: 461 612 670-1, e-mail: karlikova@consultvk.cz, případně na www.consultvk.cz.  

 

10% sleva ve Studiu Chantalle
Až do konce roku mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana využít slevu na všechny služby ve Studiu Chantalle na Smetanově náměstí (čp. 131 naproti Komerční bance). Levněji můžete do turbosolária, kadeřnictví, na kosmetiku, masáže i nehtovou modeláž. Sleva platí také na nákup vánočních poukázek. Objednávky a další informace na T: 461 614 499.       

 

Studio "eN" také se slevou
Studio "eN", které se nachází na Mařákově ulici čp. 281, provozuje revoluční přístroj na zmenšení objemu těla, poskytuje masáže i kosmetické služby. Pro všechny majitelky Výročních karet Litomyšlana máme dobrou zprávu - až do konce tohoto roku poskytuje Studio "eN" slevu ve výši 10% na všechny tyto služby. Objednávky na T: 777 100 878.

 

Vyzkoušejte si ubytování v Litomyšli!
Apartmán Bedřicha Smetany v bývalém zámeckém pivovaru není obyčejným ubytovacím zařízením. Strávení víkendu, nebo i jen večera a noci, v dobově zařízeném čtyřpokojovém bytu přímo nad místem narození Bedřicha Smetany je samo o sobě mimořádným zážitkem. Ten si v roce oslav 750 let města může za výhodných podmínek vyzkoušet každý Litomyšlan. Pro držitele "Karty Litomyšlana" platí v měsících říjen až prosinec cena 200 Kč za osobu a noc (dítě od 5 do 15 let 100 Kč). Rezervovat pobyt lze nejdříve 5 dní předem. Více na www.smetanovalitomysl.cz.

 

Stesk v Paříži se slevou
V pondělí 30. listopadu se od 19.30 hodin koná v Informačním centru na zámku další literárně dramatický večer Radovana Lipuse a jeho hostů z Národního divadla moravskoslezského. Běžné vstupné bude 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana zaplatí spolu se studenty 30 Kč.  

 

Na masáže levněji také v listopadu
Slevu 10% budou mít také během celého měsíce listopadu všichni majitelé Výroční karty Litomyšlana , kteří se v Tenisové hale SPORT nechají namasírovat. Masáž klasickou, relaxační či sportovní si můžete objednat u Petry Dittrichové na telefonním čísle 608 301 151. Pracovní doba dle požadavků zákazníků!

 

Sleva v Buddy baru i Penzionu Buddy bed
Buddy bar a Penzion Buddy bed poskytují 10% slevu držitelům Výroční karty Litomyšlana na útratu nad 500 Kč. V prostorách baru se od 1. října nekouří - proto se sleva nevztahuje na prodej tabákových výrobků! Rezervace možné na M: 605 184 784, T: 461 616 789.  

 

Květinová oáza
Na veškerý sortiment v obchodě s názvem Květinová oáza mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana uplatnit slevu ve výši 5% a to až do konce tohoto roku. Obchod Boženy Kvapilové Květinová oáza se nachází na ulici Havlíčkova, T: 736 210 740.  

 

Klobása Drajv u Autobazaru Drahoš
V nově otevřeném Klobása Drajvu, který najdete v areálu Autobazaru Drahoš při výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto, dostanou majitelé Výroční karty Litomyšlana na kompletní objednávku (tedy klobásu s nápojem) slevu 10%.    

  

Obrazová kniha Litomyšl na prahu třetího tisíciletí výrazně levněji
Více než stostránková kniha fotografií Pavla Vopálky s doprovodnými texty Aleny Randákové má hned několik kmotrů - autorem předmluvy je Olbram Zoubek a dále zde nalezneme vyznání Tomáše Halíka, Radovana Lipuse, Ladislava Horáčka, Josefa Pleskota, Ivo Koukola, emeritního starosty Miroslava Brýdla i současného starosty Michala Kortyše. Běžná doporučená prodejní cena je 249 Kč, cena pro držitele Výroční karty Litomyšlana je 199 Kč.    

 

Slevu nabízí Billard Centrum Litomyšl
Majitelé Výroční karty Litomyšlana si mohou až do konce roku výhodněji zahrát také kulečník. V Billard Centru Litomyšl, které se nachází v Lidovém domě, dostanou po předložení karty slevu 20%. Rezervace na tel: 461 615 910, 605 48 58 18.  

 

Říjnové výhody:

 

Jazzová jízda Rudy Linka s kapelou výhodněji
Čtvrtek 5. listopadu bude ve znamení další jazzové jízdy. Tentokrát však doma nezapomeňte svoji Výroční kartu Litomyšlana. Při jejím předložení totiž při nákupu vstupenky na koncert jazzového kytaristy s kapelou ušetříte celých 30 Kč. Běžné vstupné bude 100 Kč, vstupné na kartu 70 Kč.    

 

Stesk ve Vídni se slevou
V pondělí 26. října se od 19.30 hodin koná v Informačním centru na zámku další literárně dramatický večer Radovana Lipuse a jeho hostů z Národního divadla moravskoslezského. Běžné vstupné bude 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana zaplatí spolu se studenty 30 Kč.  

 

Na Volant a Punk Floid s 20% slevou
V pátek 9. října bude v Music Clubu Kotelna koncertovat skupina Volant, jako host vystoupí Punk Floid. Po skončení koncrtu následuje after party. Organizátoři nabízí držitelům karty Litomyšlana slevu 20%. Běžné vstupné je 100 Kč.    

 

V říjnu levněji i na masáže
Slevu 10% budou mít během celého měsíce října všichni majitelé Výroční karty Litomyšlana , kteří se v Tenisové hale SPORT nechají namasírovat. Masáž klasickou, relaxační či sportovní si můžete objednat u Petry Dittrichové na telefonním čísle 608 301 151. Pracovní doba dle požadavků zákazníků!

 

Sleva v Buddy baru i Penzionu Buddy bed
Buddy bar a Penzion Buddy bed poskytují 10% slevu držitelům Výroční karty Litomyšlana na útratu nad 500 Kč. V prostorách baru se od 1. října nekouří - proto se sleva nevztahuje na prodej tabákových výrobků! Rezervace možné na M: 605 184 784, T: 461 616 789.  

 

Nakupujte výhodněji živé ryby
K oslavám povýšení Litomyšle na město se přidává i firma Rybářství Litomyšl s.r.o. (Sokolovská 121, T: 461 612 806). V měsíci říjnu mohou všichni držitelé Výroční karty Litomyšlana se slevou 10% nakoupit v prodejně rybářství Litomyšl živé ryby.      

 

Květinová oáza
Na veškerý sortiment v obchodě s názvem Květinová oáza mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana uplatnit slevu ve výši 5% a to až do konce tohoto roku. Obchod Boženy Kvapilové Květinová oáza se nachází na ulici Havlíčkova, T: 736 210 740.  

 

Klobása Drajv u Autobazaru Drahoš
V nově otevřeném Klobása Drajvu, který najdete v areálu Autobazaru Drahoš při výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto, dostanou majitelé Výroční karty Litomyšlana na kompletní objednávku (tedy klobásu s nápojem) slevu 10%.    

 

Zářijové výhody:

Den otevřených dveří památek
Druhý víkend v září bývá v Litomyšli pravidelně ve znamení Dne otevřených dveří památek. Tentokrát bude doprovodný program velmi bohatý, protože budeme zároveň slavit výročí 750 let od povýšení na město. Pro všechny návštěvníky budou zdarma otevřeny tyto památky: Zámecké sklepení, Regionální muzeum, Rodný byt B. Smetany, Dům U Rytířů, Městská galerie, Červená věž, kostel Povýšení sv. Kříže včetně kostelní věže a věže Gymnázia. Držitelé Výroční karty Litomyšlana se mohou zdarma navíc podívat do Portmonea a za symbolických 10 Kč mohou navštívit dva zámecké okruhy a expozici klavírů.

Na výlet na Kozlov!
Pokud vyrazíte v září na výlet na Kozlov, čeká vás na Chatě Maxe Švabinského příjemné překvapení. Majitelé Výroční karty Litomyšlana zde na všechno jídlo obdrží slevu 15%. Chata se nachází pouhých 7 km od Litomyšle na Kozlovském kopci ve výšce 600 metrů nad mořem. Součástí areálu je i oblíbená rozhledna.    

Stesk kavárenského povaleče se slevou
V pondělí 28. září se bude od 19.30 hodin konat v Informačním centru na zámku literárně dramatický večer Radovana Lipuse a jeho hostů z Národního divadla  moravskoslezského. Běžné vstupné bude 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana zaplatí 30 Kč.  

Tenisová hala SPORT zve na bowling, squash i tenis
Hrát bowling, squash nebo tenis mohou majitelé Výroční karty Litomyšlana také v září s deseti procentní slevou. Doporučujeme se předem objednat na telefonních číslech 461 613 923 nebo 606 461 228.

Klobása Drajv u Autobazaru Drahoš
V nově otevřeném Klobása Drajvu, který najdete v areálu Autobazaru Drahoš při výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto, dostanou majitelé Výroční karty Litomyšlana na kompletní objednávku (tedy klobásu s nápojem) slevu 10%.    

Prohlídka zámeckého sklepení s číší vína zdarma
Držitel Výroční karty Litomyšlana může v roce oslav bezplatně navštívit sklepení litomyšlského zámku. Shlédne expozici soch Olbrama Zoubka s jeho osobním výkladem pomocí audiprůvodce, výstavu autorské tvorby Jiřího Dudychy a navíc dostane sklenku vína Chateau Litomyšl. Od května do září je otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin.

Srpnové výhody:

Výhodněji i na výjimečný koncert s názvem Svátek varhan
V neděli 9. srpna se bude od 16 hodin konat v kostele Povýšení sv. Kříže koncert Karla Paukerta z Clevelandu v USA. Zazní skladby J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Temla a ceskych a francouzskych skladatelu. Pořadatelem je Město Litomyšl a Smyčcové kurzy. Vstupenka stojí 100 Kč, držitelé Výroční karty Litomyšlana zaplatí pouze 50 Kč. 

Tenisová hala SPORT zve na bowling, squash i tenis
Hrát bowling, squash nebo tenis mohou majitelé Výroční karty Litomyšlana v srpnu a září s deseti procentní slevou. Doporučujeme se předem objednat na telefonních číslech 461 613 923 nebo 606 461 228.

Klobása Drajv u Autobazaru Drahoš
V nově otevřeném Klobása Drajvu, který najdete v areálu Autobazaru Drahoš při výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto, dostanou majitelé Výroční karty Litomyšlana na kompletní objednávku (tedy klobásu s nápojem) slevu 10%.    

15 let od povýšení Kotelny na klub
Víkend 17. - 19. září 2009 bude ve znamení patnáctiletého výročí od otevření Music Clubu Kotelna. O 20 Kč levněji mohou držitelé Výroční karty Litomyšlana pořídit vstupenku nejen na výjimečný koncert skupiny Hudba Praha, která jako první vystupovala v klubu, ale také na sobotní Diskotéku roku 1994.

Studio MISS COSMETIC nabízí v srpnu slevy 60%
V přízemí Hotelu Dalibor můžete navštívit pobočku české společnosti, která vyvíjí a vyrábí špičkové produkty z oblasti vnitřní a vnější krásy. Prezidentkou a zakladatelkou je paní Monika Žídková. Společnost nabízí šetrné hloubkové čištění pleti včetně odborného poradenství, anti-aging kůru lifting přírodním kolagenem a pomůže s řešením problémů pomocí nutričních doplňků řady Medical. Nutná je předchozí objednávka na tel. 737 348 747, podrobnosti také na www.misscosmetic.cz.     

Rockové oratorium Eversmiling liberty levněji
Oratorium pro sóla, sbor a orchestr Eversmiling liberty v podání sborů Gybon, Jitro a Kos si mohou majitelé Výroční karty Litomyšlana zakoupit v Informačním centru o 50 Kč levněji než ostatní. Běžná cena je 200 Kč, zvýhodněná cena 150 Kč. Disk obsahuje nejen hudbu J. Johansena a E. Kullberga, ale také fotografie a videozáznam, které lze přehrát po vložení CD do počítače. CD bylo slavnostně pokřtěno v rámci květnových oslav povýšení Litomyšle na město.     

Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota
Tato unikátní výstava má dvě části - kresby, grafiky a modely projektů Aleše Veselého budou do konce srpna k vidění v Evropském školicím centru. Druhá část výstavy bude v samotném historickém jádru města. Na místech, která jsou dle architekta Pleskota propojeny pomyslnými osami a duchovními vazbami. Vstupenkou do první části výstavy, která bude užitečná i pro druhou části expozice je velká mapa s vyznačením a popisem všech vystavených děl. Běžná cena je 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana tuto mapu, která slouží zároveň jako vstupenka, pořídí za 30 Kč.      

Prohlídka zámeckého sklepení s číší vína zdarma
Držitel Výroční karty Litomyšlana může v roce oslav bezplatně navštívit sklepení litomyšlského zámku. Shlédne expozici soch Olbrama Zoubka s jeho osobním výkladem pomocí audiprůvodce, výstavu autorské tvorby Jiřího Dudychy a navíc dostane sklenku vína Chateau Litomyšl. Od května do září je otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin.

 

Červencové výhody:

Rockové oratorium Eversmiling liberty levněji
Oratorium pro sóla, sbor a orchestr Eversmiling liberty v podání sborů Gybon, Jitro a Kos si mohou majitelé Výroční karty Litomyšlana zakoupit v Informačním centru o 50 Kč levněji než ostatní. Běžná cena je 200 Kč, zvýhodněná cena 150 Kč. Disk obsahuje nejen hudbu J. Johansena a E. Kullberga, ale také fotografie a videozáznam, které lze přehrát po vložení CD do počítače. CD bylo slavnostně pokřtěno v rámci květnových oslav povýšení Litomyšle na město.     

Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota
Tato unikátní výstava má dvě části - kresby, grafiky a modely projektů Aleše Veselého budou do konce srpna k vidění v Evropském školicím centru. Druhá část výstavy bude v samotném historickém jádru města. Na místech, která jsou dle architekta Pleskota propojeny pomyslnými osami a duchovními vazbami. Vstupenkou do první části výstavy, která bude užitečná i pro druhou části expozice bude velká mapa s vyznačením a popisem všech vystavených děl. Běžná cena bude 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana tuto mapu, která slouží zároveň jako vstupenka,  pořídí za 30 Kč.      

Prohlídka zámeckého sklepení s číší vína zdarma
Držitel Výroční karty Litomyšlana může v roce oslav bezplatně navštívit sklepení litomyšlského zámku. Shlédne expozici soch Olbrama Zoubka s jeho osobním výkladem pomocí audiprůvodce, výstavu autorské tvorby Jiřího Dudychy a navíc dostane sklenku vína Chateau Litomyšl. Od května do září je otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin.

Občerstvěte se po 750 letech!
Kavárnička Evropského školicího centra na Zámeckém návrší (místnost Zámeckého informačního centra) vám také během července nabízí na výroční kartu Litomyšlana veškeré nápoje se slevou 15%. S kávou, čokoládou či studenými nápoji můžete posedět v prostorách Zámeckého pivovaru nebo se projít po Zámeckém návrší.

 

Červnové výhody:
  

 

Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota
Tato unikátní výstava má dvě části - kresby, grafiky a modely projektů Aleše Veselého budou do konce srpna k vidění v Evropském školicím centru. Druhá část výstavy bude v samotném historickém jádru města. Na místech, která jsou dle architekta Pleskota propojeny pomyslnými osami a duchovními vazbami. Vstupenkou do první části výstavy, která bude užitečná i pro druhou části expozice bude velká mapa s vyznačením a popisem všech vystavených děl. Běžná cena bude 50 Kč, držitele Výroční karty Litomyšlana tuto mapu, která slouží zároveň jako vstupenka,  pořídí za 30 Kč.      

Občerstvěte se po 750 letech!
Kavárnička Evropského školicího centra na Zámeckém návrší (místnost Zámeckého informačního centra) vám během června nabízí na výroční kartu Litomyšlana veškeré nápoje se slevou 15%. S kávou, čokoládou či studenými nápoji můžete posedět v prostorách Zámeckého pivovaru nebo se projít po Zámeckém návrší.

Slevy poskytuje i nově otevřená svatební agentura
Nově otevřená svatební agentura Diana na ulici Tyršova 272 (T: 728 484 360) poskytuje majitelům Výroční karty Litomyšlana slevu na svatební šaty zamluvené během června. Sleva ve výši 1000 Kč z celkové částky se vztahuje i na zakoupení pánského obleku nebo snubních prstýnků.

Prohlídka zámeckého sklepení s číší vína zdarma
Držitel Výroční karty Litomyšlana může v roce oslav bezplatně navštívit sklepení litomyšlského zámku. Shlédne expozici soch Olbrama Zoubka s jeho osobním výkladem pomocí audiprůvodce, výstavu autorské tvorby Jiřího Dudychy a navíc dostane sklenku vína Chateau Litomyšl. Od května do září je otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin.

Na Hiking se slevou i v červnu
Novinkou v Tenisové hale Sport Litomyšl je cvičení K2 Hiking Indoor Walking. Držitelé Výroční karty Litomyšlana mohou strávit hodinu chůzí na speciálním trenažeru každé pondělí v červnu o 20 Kč levněji než je obvyklé. Běžná cena je 90 Kč za hodinu, dodejme, že v pondělí se cvičí vždy od 17, 18.30 a 20 hodin. Rezervace na telefonním čísle 776 288 774.

 

Květnové výhody:

Slavnostní koncert Litomyšlané Litomyšlanům - V studni
Ve čtvrtek večer (28. května) bude patřit Smetanův dům koncertnímu provedení opery Vilém Blodek:"V studni". Účinkují Litomyšlské sbory, pěvecký sbor Otakar z Vysokého Mýta a Litomyšlský symfonický orchestr. Pro majitele Výroční karty Litomyšlana je vstupné symbolické 50 Kč. Bez karty zaplatíte 100 Kč. 

Ewa Farná se skupinou na zimním stadionu!
Historicky poprve se bude v pátek 29. května na krytém zimním stadionu konat koncert. Těšit se můžete nejen na jednu z nejpopulárnějších, nejmladších a nejprodávanějších zpěvaček české hudební scény, ale také na slevu. Majitele Výroční karty Litomyšlana vyjde vstupenka na 150 Kč.

Noční nokturno se skupinou Eggnoise
Na sobotu 30. 5. 2009 připravuje Music Club Kotelna Noční nokturno se skupinou Eggnoise. Začátek koncertu je naplánován na 23.30 hodin, normální vstupné bude 100 Kč, pro držitele Výroční karty Litomyšlana bude vstupné 70 Kč.  

Pojďte s námi za pohádkou!
Také v neděli 31. května odpoledne se vyplatí nezapomenout Výroční kartu Litomyšlana doma. Od 17 hodin pro vás Mladá scéna Ústí nad Labem bude hrát ve Smetanově domě pohádku Popelka. Držitelé Výroční karty Litomyšlana budou mít vstup za 30 Kč, ostatní 50 Kč.

Litomyšl, město snů
Ve středu 27. května se od 19 hodin v Lidovém domě představí Velký swingový orchestr Česká Třebová se svými hosty. Pořadem bude provázet Alfréd Strejček. Vstupné je 110 Kč, pro majitele Výroční karty Litomyšlana pouze 80 Kč.

Restaurace Bohém zve na Rettigovou
Hotel Aplaus zve na pochoutky dle receptur Magdaleny Dobromily Rettigové v podání kuchařů restaurace Bohém. Tradiční jídla a denní menu, jehož cena se pohybuje již od 85 Kč, mohou držitelé Výroční  karty Litomyšlana od 17.  do 31. května ochutnat se slevou 5%.     

Seminář s Renatou Ježkovou zcela zdarma!
Šikana není fér - na toto téma bude Renata Ježková přednášet především pro rodiče v Evropském školicím centru ve středu 13. května od 16 hodin. Pro majitele Výroční karty Litomyšlana zdarma, ostatní 60 Kč, manželé 60 Kč dohromady.    

Výhodněji i na seminář
Celých 100 Kč ušetří i zájemci o dvoudenní seminář Mgr. Renaty Ježkové Individualita žáka a kooperace ve třídě určený třídním učitelům, ředitelům, výchovným poradcům a preventistům. Seminář se koná ve dnech 12. - 13. května a držitelé Výroční karty Litomyšlana zaplatí 500 Kč.    

Slevy poskytuje i nově otevřená svatební agentura
Nově otevřená svatební agentura Diana na ulici Tyršova 272 (T: 728 484 360) poskytuje majitelům Výroční karty Litomyšlana slevu na svatební šaty zamluvené během dubna a května. Sleva ve výši  1000 Kč z celkové částky se vztahuje i na zakoupení pánského obleku nebo snubních prstýnků.

Na Hiking stále se slevou
Novinkou v Tenisové hale Sport Litomyšl je cvičení K2 Hiking Indoor Walking. Držitelé Výroční karty Litomyšlana mohou strávit hodinu chůzí na speciálním trenažeru každé pondělí v květnu o 20 Kč levněji než je obvyklé. Běžná cena je 90 Kč za hodinu, dodejme, že v pondělí se cvičí vždy od 17, 18.30 a 20 hodin. Rezervace na telefonním čísle 776 288 774.

Kurty za Sokolovnou o deset procent levněji!
S výroční kartou Litomyšlana můžete po celý měsíc květen sportovat na kurtech Za Sokolovnou o 10% levněji. Zahrát si můžete tenis, nohejbal, volejbal či petanque. Reservace 777 947 718 a 777 588 586.

 

Dubnové výhody:

 

Se slevou na filmy Projektu 100
Držitelé Výroční karty Litomyšlana budou mít v dubnu 50% slevu na filmy zařazené v Projektu 100. Těšit se můžete na film Psycho Alfreda Hitchocka, který budeme v kině Sokol promítat v neděli 5. dubna a na film Něco z Alenky Jana Švankmajera, který je na programu v neděli 19. dubna. Lístek do kina na tyto filmy přijde držitele karty na pouhých 30 Kč.

Jarní koncert Dechového orchestru Smetanova domu se koná ve středu 15. dubna od 19.30 hodin ve Smetanově domě. Vstupné je 50 Kč, pro majitele Výroční karty Litomyšlana pouze 30 Kč.

Na Hiking se slevou
Novinkou v Tenisové hale Sport Litomyšl je cvičení K2 Hiking Indoor Walking. Držitelé Výroční karty Litomyšlana mohou strávit hodinu chůzí na speciálním trenažeru každé pondělí v dubnu o 20 Kč levněji než je obvyklé. Běžná cena je 90 Kč za hodinu, dodejme, že v pondělí se cvičí vždy od 17, 18.30 a 20 hodin. Rezervace na telefonním čísle 776 288 774.

Slevy poskytuje i nově otevřená svatební agentura
Nově otevřená svatební agentura Diana na ulici Tyršova 272 (T: 728 484 360) poskytuje majitelům Výroční karty Litomyšlana slevu na svatební šaty zamluvené během dubna a května. Sleva ve výši  1000 Kč z celkové částky se vztahuje i na zakoupení pánského obleku nebo snubních prstýnků.

Večer ve znamení Litomyšlané Litomyšlanům také v Music Clubu Kotelna!
V sobotu 11. 4. 2009 bude v Music Clubu Kotelna koncert litomyšlských kapel The Night´s Joy a Pendl, večer budou dohrávat v rámci LP diskotéky dj´s Aspik a Paštik.
Normální vstupné bude 100 Kč, pro držitele Výroční karty Litomyšlana výhodné vstupné 75 Kč. 

10% sleva na keramiku v rámci akce Duke Velikonoce v Ateliéru Duke Bohemia, která se koná od 4. do 5. dubna  

Výhodněji i na seminář
Celých 100 Kč ušetří i zájemci o dvoudenní seminář PhDr. Jany Nováčkové a CSc a PhDr. D. Nevolové s názvem Respektovat a být respektován určený třídním učitelům, výchovným poradcům a preventistům. Seminář se koná od 28. do 29. dubna a držitelé Výroční karty Litomyšlana zaplatí 500 Kč.    

 

Březnové výhody:

 

Smetanova Litomyšl jen pro Litomyšlany!
Ve čtvrtek 18. června bude uspořádáno mimořádné festivalové představení opery Antonína Dvořáka Rusalka, zadané pro Litomyšlany. Držitelé "Karty Litomyšlana" si budou moci zakoupit vstupenky od 4. do 18. března v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle (zámecké infocentrum). 

zdarma vstup na nohejbalový turnaj dvojic O Pohár města Litomyšle, který se bude konat v sobotu 21. března v Tenisové hale SPORT a v Městské sportovní hale od 8 hodin, finále v Městské sportovní hale od 17 hodin.     

zdarma vstup na výstavu Fenomén Litomyšl, která ubde k vidění v regionálním muzeu do 12. dubna 2009

50% sleva na internet v Informačním centru 

50% sleva na výstavu fotografií Petera Župníka v domě U Rytířů s názvem Moje oči v Levoči

20% sleva na plesové účesy během celého měsíce března v Salónu EvanesCente, objednávky na tel.: 736 671 370, www.evanescente.cz

10% sleva na vše během celého měsíce března v Restauraci Pod Klášterem, objednávky na tel.: 461 615 901  

Únorové výhody:

 

 

 

 • Městské bály pro tři sály - 7. února 2009
  - Smetanův dům (Junior band Lanškroun, host Jitka Zelenková, Divadelní společnost Jožina Janouška)
  - Lidový dům (Combo 2, Bekras)
  - Music Club Kotelna (Schodiště) 
  - unikátní projekt, kdy na jednu vstupenku můžete procházet všechny sály, díky televizní technice uvidíte, co se děje v sále, kde nejste, chybět nebude ani bohatá tombola
  Vstupenka 100,- Kč /  pro držitele Výroční karty Litomyšlana 50,- Kč, místenka ke stolu do vybraného sálu 100,- Kč 

Lednové výhody:

 • Slavnostní novoroční koncert - 4. ledna 2009 - Smetanův dům - Slovenský komorní orchestr B.Warchala, umělecký vedoucí a sólo housle Ewald Danel, Program: G. F. Handel: Concerto grosso op.6, A. Vivaldi: Čtvero ročních období
  Součástí slavnostního večera bude předávání čestného občanství Olbramu Zoubkovi a Liboru Peškovi 
  Vstupné 150,- Kč / pro držitele Výroční karty Litomyšlana 75,- Kč 

© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty