Litomysl 750 let Města Litomyšle

Výroční karta Litomyšlana - zhodnocení

Koncem roku 2008 obdrželi všichni občané Litomyšle malý vánoční dárek v podobě Výroční karty Litomyšlana. Během celého roku oslav 750 let povýšení na město zajišťovala tato karta všem Litomyšlanům slevy na vstupné a další výhody při nejrůznějších akcích. Nabídnuto bylo celkem asi 140 slev a dalších výhod.


Koncem roku 2008 obdrželi všichni občané Litomyšle malý vánoční dárek v podobě Výroční karty Litomyšlana (VKL). Během celého roku oslav 750 let povýšení na město zajišťovala tato karta všem Litomyšlanům slevy na vstupné a další výhody při nejrůznějších akcích. Díky kartě bylo možné dostat se výhodněji i na prohlídku litomyšlských památek. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří v občanském průkazu neměli napsáno jako místo trvalého bydliště Litomyšl. Mohli se stát Litomyšlany symbolicky alespoň na rok.
Seznam slev byl měsíc od měsíce zajímavější. V lednu to byl Slavnostní novoroční koncert, v únoru pak akce Městské bály pro tři sály - jen v IC Litomyšl bylo prodáno 285 vstupenek na VKL. Březen byl ve znamení nákupu lístků na mimořádné festivalové představení Antonína Dvořáka Rusalka, které bylo zadáno právě pro Litomyšlany. Prodalo se také 170 DVD Cesta kolem zámku s Olbramem Zoubkem. Dubnové výhody udělaly radost především milovníkům výborných filmů či dobré muziky - se slevou byla například filmová produkce v rámci Projektu 100 nebo koncert Litomyšlané Litomyšlanům také v Music Clubu Kotelna. Květen byl ve znamení prvních velkých oslav. V informačním centru prodali na Výroční kartu Litomyšlana například bezmála 400 vstupenek na koncert Ewy Farné, přes 100 lístků na operu Viléma Blodka "V studni" či asi 70 vstupenek na koncert Litomyšl - město snů. Červnovou událostí byla unikátní výstava Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota nebo například prohlídka zámeckého sklepení s číší vína zdarma. Oblibu si získala i kniha Litomyšl na prahu třetího tisíciletí. Jen do infocentra si pro ní přišlo do konce roku celkem 466 držitelů výroční karty Litomyšlana. V červenci zaujalo nové CD s nahrávkou rockového oratoria Eversmiling liberty v podání sborů Gybon, Jitro a Kos. V srpnu se objevily i slevy na sportovní vyžití - tenis, bowling, squash - to vše si užívali Litomyšlané levněji. Září probíhalo ve znamení Dne otevřených dveří památek. A komu se již památky "přejedly" mohl zajet či zajít na něco dobrého na Kozlov. V říjnu se hitem stal pravděpodobně prodej živých ryb ale také Jazzová jízda Rudyho Linka s kapelou a Stesk kavárenského povaleče ve Vídni. V listopadu jsme zaznamenali asi dvacítku slev a jiných výhod. Naprostým hitem zde byla kniha Litomyšl 1259 - 2009 město kultury a vzdělávání. První adventní neděli se v rámci představení knihy prodalo celkem 260 výtisků na výroční kartu Litomyšlana. Do konce roku to bylo ještě neuvěřitelných 270 knih jen v informačním centru. K tomu více než 300 knih bylo prodáno v knihkupectvích a na dalších prodejních místech. Vybrat z prosincových pětadvaceti výhod tu nejzajímavější pravděpodobně nelze. Kromě knih však v předvánoční čas jistě potěšily slevy v Domě sportu Stratílek či v Peak sportu. Vánoční atmosféru výborně navodila i horká čokoláda ze Zámeckého pivovaru...
Děkuji na tomto místě všem firmám a institucím, které se zapojily do tohoto projektu. Jen díky vaší vstřícnosti bylo opravdu z čeho vybírat. Nabídnuto bylo celkem asi 140 slev a dalších výhod. Záleželo na každém z nás, zda jsme se rozhodli Výroční kartu Litomyšlana během roku oslav používat či nikoli.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

datum uložení: 05. 01. 2010


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty