Litomysl Městský bazén Litomyšl

Městský bazén Litomyšl

aktuality

Všechny aktuální informace o městském bazénu naleznete zde:  www.bazen-litomysl.cz

návštěvní doba

Aktuální provozní dobu naleznete na www.bazen-litomysl.cz/doba.php

ceník

aktuální ceník naleznete na www.bazen-litomysl.cz/cenik.php

o bazénu

Základní popis:

- plavecký bazén: 5 drah o délce 25 metů (do bazénu se vejde 428 m3 vody, plní se 3 dny, hloubka do poloviny bazénu 1,2 m, druhá polovina 1,8 m)
- neplavecký, dětský bazén: do malého bazénu se vejde 103 m3 vody, hloubka od 0,7 m do 1,2 m, vstupní sedací schody, vzduchovače - vodní sopka a tři chrliče využitelné také pro masáž zad a šíje 
- bazén vířivky: obsahuje vzduchovalo a masážní trysky 
- tobogán: tobogán o celkové délce 64 metrů prochází venkovním prostorem a ve své dojezdové části se navrací do halového výběžku a končí dojezdovým žlabem 
- venkovní výplavový bazén: osazen anatomicky tvarovanými sedacími lavicemi s provzdušňovacími tryskami (perlinkou)  

Základní informace o projektu: 
- zahájení stavby: červenec 2009
- dokončení stavby: říjen 2010
- investor: Město Litomyšl
- technický dozor: FORT s.r.o.
- zhotovitel: PKS INPOS a. s.
- manažer projektu: OHGS s.r.o.
- architekt: DRNH architektonická kancelář

Vývoj celkových nákladů na výstavbu bazénu:
Přípravné práce na výstavbu byly zahájeny již v roce 2006. Tehdy Rada města Litomyšl stanovila maximální náklady na výstavbu bazénu ve výši 70 milionů Kč. Po předložení prvních skic a projednání daného tématu RaM přehodnotila svoje stanovisko a zvýšila limit na 100 milionů Kč.  V průběhu zpracování jednotlivých stupňů projektové dokumentace byl na základě požadavků RaM navyšován stavební program (např. přidáním rozsáhlého wellness) na konečnou cenu 240 milionů Kč. Také s ohledem na možnosti čerpání evropských dotací byl stavební program zkorigován na odhadovanou částku 183 milionů Kč s tím, že soutěž na dodavatele stavby tuto částku srazila na výslednou konečnou cenu 116 milionů Kč. Předpokládáme, že přibližně 50% z této částky získá Město Litomyšl z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. 

Bazén součástí areálu Černá hora
Novostavba krytého plaveckého bazénu v Litomyšli navazuje na dlouhodobou koncepci rozvoje rekreačně sportovního areálu Černá hora, která byla zpracována architektem Alešem Burianem již v roce 2000. Připomeňme, že zde byl postupně rekonstruován Městský stadion Černá hora s moderními atletickými drahami, fotbalovým a tréninkovým hřištěm, tribunou letního stadionu, realizován krytý zimní stadion, vystavěna Tenisová hala SPORT (tenis, squash, bowling) včetně venkovních kurtů a nafukovací haly. Krytý plavecký bazén, který je situován v místě bývalých tenisových kurtů přímo sousedí s areálem městského letního koupaliště, které bylo vybudováno za 1. republiky a zásadně zrekonstruováno počátkem devadesátých let minulého století. V rámci rekonstrukce byl vystavěn nový technologický objekt, malý bazén s tobogánem a zrekonstruován velký plavecký bazén. Součástí areálu jsou i rekreační plochy se vzrostlou parkovou zelení.

novinky

• ArchiMyšl - oslava Světového dne architektury
Letošní ArchiMyšl bude také ve znamení oslavy 20. výročí zápisu zámeckého areálu Litomyšl na Seznam UNESCO. S architekturou se díky workshopům budou moci seznámit i ti nejmenší. Dojde také na křest knihy The Potential of the Small City of Litomyšl z prestižní edice časopisu Detail. Program je velmi bohatý, tak si tuto oslavu nenechte ujít!
datum uložení: 25. 09. 2019
• ArchiMyšl připomene nejen 450. narozeniny zámku
Oslava Světového dne architektury se v Litomyšli již posedmé koná pod názvem ArchiMyšl. Maratón akcí začíná již ve čtvrtek 27. září a končí v pondělí 1. října. Věříme, že i tentokrát si z bohaté nabídky vyberete a přidáte se k oslavě svátku architektury a designu.
datum uložení: 31. 08. 2018
• Plavecká soutěž měst 2016 v Litomyšli
Vážení příznivci plavání, srdečně vás zveme ve středu 5. října 2016 do Městského bazénu v Litomyšli, kde se uskuteční 25. ročník Plavecké soutěže měst. V Litomyšli soutěžíme 5. rokem a věříme, že díky vám a vaší hojné účasti budeme opět bojovat o medailové umístění.
datum uložení: 21. 09. 2016
• Letošní ArchiMyšl na téma veřejné prostory
Již počtvrté se Litomyšl připojuje k oslavě Světového dne architektury. Od pátku 2. do pondělí 5. října nás čeká maratón zajímavých akcí včetně oslavy 15. narozenin Klášterních zahrad. Oslavenci přijede popřát i Ivan Hlas s Norbi Kovácsem.
datum uložení: 09. 09. 2015
• Zahájení 4. litomyšlské lázeňské sezóny v Litomyšli
Již za pár dní bude zahájena další lázeňská sezóna. Největší novinkou je vyhlášení soutěže o nejkrásnější klobouk, kostým a lázeňský pár. Ve spolupráci s firmou H.R.G. nově otvíráme Fotoateliér na ulici. Chybět nebude ani soutěž elegance auto-moto veteránů či celodenní soutěž Lázeňské prameny.
datum uložení: 20. 04. 2015
• Litomyšl Renesanční město moderní architektury
V rámci oslav Světového dne architektury, které byly již potřetí organizovány pod názvem ArchiMyšl, byla představena nová kniha věnující se soudobé architektuře v Litomyšli. Autorem je známý novinář a spisovatel, který se zabývá architekturou, výtvarným uměním a designem, Petr Volf.
datum uložení: 09. 10. 2014
• Litomyšl bude opět slavit Světový den architektury
Pro milovníky moderní architektury a designu je připraven další ročník maratónu akcí pod názvem ArchiMyšl 2014. Těšit se můžete na komentované projížďky či prohlídky, besedu s architekty i na křest knihy Petra Volfa Litomyšl renesanční město moderní architektury.
datum uložení: 15. 09. 2014
• Leták Lázeňské víkendové pobyty na světě
Litomyšl byla v loňském roce díky lázním ducha vyhlášena nejmagičtějším místem v České republice. A protože jsme si jistí, že heslo „na duši je Litomyšl“ platí celoročně, požádali jsme ubytovatele a další podnikatelské subjekty o sestavení lázeňských víkendových balíčků.
datum uložení: 05. 03. 2014
• Litomyšlské víkendové lázeňské pobyty
Město Litomyšl oslovilo ubytovatele a další podnikatelské subjekty, aby vytvořili nabídku pobytu, jejíž součástí budou lázeňské aktivity. Cílem letáku bude motivovat k návštěvě našeho města dosud nerozhodnuté lázeňské hosty a ty, kteří do této chvíle o existenci Lázní ducha nevědí.
datum uložení: 23. 10. 2013
• Lázně ducha ve finále soutěže DestinaCZE 2013
Agentura CzechTourism spustila soutěž o nejlepší nabídku v domácím cestovním ruchu s názvem DestinaCZE 2013. Pokud se vám líbí myšlenka lázní ducha, podpořte nás v hlasování v kategorii Genius loci. Soutěž probíhá na webu, bude vyhodnocena v prosinci letošního roku a vyhrát mohou nejen lázně ducha, ale také vy!
datum uložení: 08. 10. 2013
• Litomyšl bude opět slavit Světový den architektury
Již podruhé se Litomyšl připojuje k oslavě tohoto významného svátku. V rámci třídenního maratónu akcí nabízíme zájemcům o moderní architekturu a design mnoho komentovaných prohlídek, projekci filmu s komentářem, noční koupání, ale také unikátní koncert či možnost pobesedovat s architekty u piva.
datum uložení: 23. 09. 2013
• ČT bude natáčet v bazénu - zaplavte si se slevou
V úterý 13. srpna přijede do Městského bazénu Litomyšl štáb České televize. Natáčet zde bude krátký spot. V případě, že právě v tento den zavítáte do bazénu, můžete nejen nahlédnout do zákulisí natáčení televizních pořadů, ale můžete i ušetřit. Dospělí pořídí vstupenku do bazénu za cenu vstupenky dětské.
datum uložení: 26. 07. 2013
• Vyzkoušejte slevovou knížku Užijte si Litomyšl
Informační centrum na letošní turistickou sezónu připravilo ve spolupráci s množstvím litomyšlských podnikatelů a dalších subjektů novinku. V knížce Užijte si Litomyšl nabízí přes 40 subjektů více než 60 různých slev nebo výhodných nabídek s cílem udržet zde turistu alespoň o chvilku déle.
datum uložení: 07. 05. 2013
• Lázně pro duši Litomyšli sluší
V sobotu 27. dubna 2013 byla zahájena druhá litomyšlská lázeňská sezóna. Tak, jako jsou klasické lázně zaměřené na léčbu a rekonvalescenci těla, považujeme Litomyšl za místo, kde můžete obnovit své síly duševní. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit!
datum uložení: 29. 04. 2013
• Pozvánka na lázeňskou kolonádu
V sobotu 27. dubna zahajujeme již druhou litomyšlskou lázeňskou sezónu. Zahájení bude opět plné legrace, uměleckých vystoupení, zdravic a projevů. Poohlédněte se po vhodných doplňcích v šatníku po babičce či dědečkovi a přijďte korzovat.
datum uložení: 23. 04. 2013
• Putovní pohár Městského bazénu Litomyšl
Na konci listopadu byla v litomyšlském bazénu zahájena snad další dobrá tradice - proběhl nultý ročník plavecké soutěže O putovní poháh Městského bazénu Litomyšl. Soutěž byla určena žákům litomyšlských 6. – 9. tříd ZŠ, Speciální ZŠ a osmiletého Gymnázia A. Jiráska. Výsledky soutěžení se dočtete dále.
datum uložení: 03. 12. 2012
• Světový den architektury poprvé v Litomyšli
Město Litomyšl se letos přihlásilo k iniciativě občanského sdružení Kruh a přidává se k mnoha městům v ČR i ve světě, která slaví Světový den architektury. Pro zájemce o moderní architekturu a desgin je připraven třídenní maratón nejrůznějších akcí pod názvem ArchiMyšl 2012.
datum uložení: 06. 09. 2012
• Bonus pas – spousta výhod pro každého
Českomoravské pomezí přináší všem turistům i domácím možnost navštívit mnoho zajímavých míst regionu s výraznou slevou. Každý, kdo si během návštěvy naší turistické oblasti u zapojených poskytovatelů služeb zdarma pořídí slevovou knížku Bonus pas, může začít užívat všech výhod, které jsou zde nabízeny.
datum uložení: 03. 07. 2012
• Litomyšl zahájila nekonečnou lázeňskou sezónu
V sobotu 28. dubna se Litomyšl "na věčné časy" stala lázeňským městem. Slavnostnímu otevření prvních Lázní ducha na světě přálo počasí. Usnesení zastupitelstva z roku 1998 "na zřízení léčebných lázní v Litomyšli v duchu odkazu Josefa Váchala z Krvavého románu" došlo alespoň zčásti naplnění.
datum uložení: 07. 05. 2012
• Otevření první litomyšlské lázeňské sezóny
“Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské...ovšem vodu tam nikdo nepije.” Těmito slovy popisuje ve svém Krvavém románu Litomyšl Josef Váchal. Ve smyslu jeho odkazu bychom Vám rádi nyní naše město představili ve zcela novém světlě – jako první české lázně ducha. Otevření první litomyšlské lázeňské sezóny proběhne o víkendu 28. a 29. dubna. Těšit se můžete na pravou lázeňskou promenádu, která bude oživená hudební a divadelní produkcí.
datum uložení: 22. 04. 2012
• Bonus pas Českomoravského pomezí
Svazek obcí Českomoravské pomezí nabízí poskytovatelům služeb působícím na území stejnojmenné turistické oblasti možnost zapojit se do projektu „Bonus pas Českomoravského pomezí“. Cílem je nabídnout návštěvníkům možnost využít výhodných cen prostřednictvím slevové knížky. Zapojené subjekty mohou předpokládat zvýšený zájem zákazníků o jejich služby.
datum uložení: 28. 01. 2012
• Další projekt z prostředků EU dokončen
Město Litomyšl ukončilo realizaci projektu „Využití odpadního tepla, Krytý plavecký bazén v Litomyšli“, spolufinancovaného z prostředků Operačního programu Životní prostředí, prioritní osy 3 – Udržitelné využívání zdrojů energie.
datum uložení: 18. 01. 2012
• Městský bazén Litomyšl Stavbou roku 2011
V pondělí 3. října večer vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství výsledky prestižní soutěže Stavba roku 2011. Bez rozlišení pořadí se jimi staly: krytý plavecký bazén v Litomyšli, jihozápadní část Pražského okruhu, golf klub Čertovo břemeno v Jistebnici u Tábora, společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas a univerzitní kampus Masarykovy univerzity v Brně.
datum uložení: 04. 10. 2011
• Dlažba v bazénu vyhovuje normám
Investorem stavby krytého bazénu je Město Litomyšl. V průběhu stavby investor respektoval kompetentnost akreditované zkušebny a stanoviska dotčených orgánů státní správy. Město Litomyšl obdrželo na danou stavbu po ukončení zkušebního provozu kolaudační souhlas. Jde o nezpochybnitelný argument, že stavba splňuje požadavky kladené na takovýto typ provozu.
datum uložení: 03. 10. 2011
• Bazén nominován na Stavbu roku 2011
Dobrá zpráva pro Litomyšl přišla od organizátorů soutěže Stavba roku 2011. Krytý plavecký bazén získal 8. září Nominaci na Stavbu roku 2011. Dostal se tak mezi 15 objektů, které mají šanci prestižní titul získat. Zároveň bylo spuštěno hlasování pro veřejnost, díky němuž může objekt s nejvyšším počtem hlasů získat navíc Cenu veřejnosti. Hlasovat můžete i vy!
datum uložení: 12. 09. 2011
• Kostel i bazén v dokumentech o architektuře
Česká televize ve své podzimní programové nabídce uvádí nový projekt s názvem proStory / made in Czech, který zachycuje výjimečnou českou architekturu. Záběry pro některé z cyklů se natáčely také v Litomyšli, například v Novém kostele Církve bratrské nebo v krytém bazénu.
datum uložení: 06. 09. 2011
• Bazén se otvírá již v pátek 5. listopadu!
Městský bazén Litomyšl bude uveden do dvouměsíčního zkušebního provozu již v pátek 5. listopadu 2010 ve 13 hodin. Jediným omezením pro veřejnost je zákaz organizování kurzů koupání kojenců a batolat. Jiný rozdíl mezi zkušebním a běžným provozem by neměl návštěvník bazénu poznat.
datum uložení: 04. 11. 2010
• Bazén se otevře začátkem listopadu
Do testovacího provozu byl bazén uveden 12. října. Tento týden bylo rozhodnuto o uvedení stavby do dvouměsíčního zkušebního provozu. V pátek 5. listopadu Rada města Litomyšl rozhodne o uzavření nájemní smlouvy a po jejím uzavření se bude moci bazén otevřít veřejnosti.
datum uložení: 26. 10. 2010
• Městský bazén Litomyšl otevře dveře již za pár dní
Na úterý 12. října naplánovala stavební firma PKS INPOS a.s. ve spolupráci s Městem Litomyšl Den otevřených dveří Městského bazénu Litomyšl. Bazén bude tímto dnem spuštěn do tzv. testovacího provozu. Půjde o první a zároveň poslední příležitost podívat se do technického zázemí bazénu.
datum uložení: 04. 10. 2010
• Letošní ArchiMyšl s novinkami - ZRUŠENO!
Již v roce 1996 bylo na shromáždění Mezinárodního svazku architektů dohodnuto, že se bude každý rok první říjnové pondělí připomínat jako Světový den architektury. Oslava tohoto důležitého svátku se v Litomyšli koná podeváté pod názvem ArchiMyšl. Maratón akcí začíná v pátek 2. října.
datum uložení: 01. 01. 1970


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty