Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Vláda zakázala od 13. března divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobně akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy, a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé. Došlo i k dalšímu omezení veřejného života, aktuální informace najdete vždy na www.vlada.cz

Aktuality z města

Jednání bezpečnostní rady města - 8. 4.

Ve středu 8. dubna se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod. Informujeme například o prodloužení nouzového stavu, povolení některých prodejů a sportování venku, pomoci Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska a dalších novinkách.

Vládní opatření proti koronaviru platí do 30. dubna

Vláda opět prodloužila omezení volného pohybu osob v celé České republice, které má zabránit šíření nového typu koronaviru, do 30. dubna. Zároveň došlo ke zvolnění některých dříve přijatých opatření, nově je povolen provoz některých obchodů a lidé mohou venku sportovat bez roušek.

Otvírací doba MěÚ Litomyšl a Czech POINTU

Výpisy z rejstříků, katastrů a další služby v rámci Czech POINTU můžete zařídit na městském úřadu v pondělí a středu, vždy od 8.00 do 17.00 hod. Ostatní agendy můžete na Městském úřadu Litomyšl vyřešit v pondělí 8.30 – 11.30 hod. a středu 13.30 – 16.30 hod.

Informace k opravě silnice II/358

I přes omezení pokračují práce na rekonstrukci silnice II/358, kterou loni nestihla dodavatelská firma dokončit v původně avizovaném termínu. Termín dokončení prací uvnitř města připadá na 30. duben. Týká se to jak povrchu komunikace, tak chodníků a dalších částí ulic.

Prohlášení starosty k aktuální situaci v Litomyšli

Vážení spoluobčané, milí Litomyšlané, po týdnu se na vás opět obracím s prohlášením, v němž se pokusím shrnout poslední dny a poskytnout vám aktuální a ověřené informace o dění v Litomyšli. V posledních dnech nedošlo k žádnému dramatickému vývoji a rád zopakuji větu z úvodu minulého hlášení.

Ošetřovné pro OSVČ

Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo podmínky, za kterých lze žádat o dotaci na ošetřovné pro OSVČ! Program, na základě kterého mohou OSVČ žádat o dotaci na ošetřovné, se spustil 1. dubna 2020 v 9.00 hod. Datum ukončení příjmu žádostí je 30. dubna 2020 ve 23:59 hod. V rámci tohoto programu budou OSVČ žádat o podporu za měsíc březen 2020.

Omezení krajské autobusové dopravy

Pardubický kraj se společně s dopravci dohodl na omezení veřejné dopravy, které začne platit v sobotu 28. března. Změna jízdních řádů se dotkne autobusové i železniční přepravy, která není v tuto chvíli v souvislosti s mimořádnými opatřeními téměř využívána.  

Informace k zápisům do prvních tříd ZŠ a MŠ

Pokud máte doma předškoláka a čeká vás zápis do prvních tříd, měli byste věnovat zvýšenou pozornost této zprávě. Zápisy budou probíhat od 1. do 15. dubna 2020 bez přítomnosti dítěte, žádost o přijetí či případný odklad budou školy přijímat osobně přímo ve škole, nebo elektronicky.

Distribuce ochranných prostředků pro lékaře

Od čtvrtka 19. 3. začal úřad s distribucí osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) centrálního zásobování MZ ČR do území Pardubického kraje pro praktické lékaře, stomatology, ambulantní specialisty a lékárníky. Výdejovým místem je hlavní budova městského úřadu.

Vláda nařídila povinné zakrývání úst a nosu

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné pokrývky nosu a úst, který má platí od půlnoci ze středy 18. 3. na čtvrtek 19. 3. Nařízením hejtmana Pardubického kraje se od 18. března od 18.00 zakazuje občanům bez zakrytých úst a nosu vstupovat do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt,...

Opatření v Litomyšli kvůli koronaviru

V této aktualitě budeme postupně zveřejňovat informace a odkazy pro občany, které vyplývají z nařízení vlády, ministerstev a Pardubického kraje při boji proti koronaviru. Aktuální stav opatření můžete také sledovat na webu www.pardubickykraj.cz, kde je uvedena řada praktických informací.

Poskytujeme pomoc seniorům

Epidemie koronaviru výrazně omezila život v České republice. Žádáme zejména seniory a další rizikové kategorie spoluobčanů, aby vycházeli z domu jen v nezbytně nutných případech. Vedení města ve spolupráci s dobrovolníky nabízí pomoc při nákupech a dalších nutnostech.

Funguje váš obchod? Dejte o tom vědět!

Koronavirus neohrožuje pouze zdraví, ale i ekonomiku. Pokud v Litomyšli (a integrované obci) provozujete v souladu s nařízením vlády v upraveném režimu občerstvení, restauraci, rozvoz jídla, drogerii a podobně, rádi vám pomůžeme s propagací. Informace nám posílejte pouze na mail michele.vojacek@litomysl.cz.

V republice je nouzový stav, všichni musí nosit roušky

Vláda vyhlásila kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území Česka. Platí od čtvrtka 12. 3. od 14:00. Důvodem je ohrožení zdraví obyvatel. Kabinet také rozhodl o zpřísnění opatření. Od pátečního rána 13.3. vláda zakázala mimo jiné veřejné i soukromé akce s účastí přesahující 30 osob.

Provoz mateřských škol

Kvůli epidemii koronaviru vedení města po konzultaci s odborníky uzavřelo od 17. 3. až do odvolání mateřské školy. Ve „vertexové“ MŠ 17. listopadu funguje jedno oddělení pro děti (3 – 10 let) rodičů, kteří musí chodit do práce. Tato služba je nově rozšířena na všechny profese.
© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty