Litomysl Kongresová turistika záložky a sdílení

Litomyšl - město kongresové turistiky

Historické město roku 2000, evropské kvetoucí město, rodiště Bedřicha Smetany, pyšnící se renesančním zámkem se vzácným barokním divadélkem (památka UNESCO) a dalšími historickými památkami, ale také moderní architekturou evropské úrovně. Město Litomyšl a jeho okolí má ideální předpoklady pro rozvoj kongresové turistiky. Je zde celá řada objektů a sálů vhodných pro pořádání menších kongresů, konferencí, sympózií, přednášek a firemních akcí, ale i koncertů divadel či rautů. Kromě výborného technického zázemí zde existuje řada organizací, které vám s pořádáním kongresů pomohou a zajistí všechny potřebné služby. Kulturní a historické prostředí města a exkurze po okolí navíc mohou být pro účastníky vícedenních kongresů vítaným zpestřením.

Kongresové prostory

Zámecké kongresové centrum

centrum tvoří tři samostatné části: 5 místností v přízemí zámku Litomyšl, 5 místností v jeho druhém patře a dva sály s příslušenstvím v bývalém zámeckém pivovaru. Části je možno využívat samostatně ke třem nezávislým akcím, nebo společně tak, že v jedné části probíhají např. přednášky, v další stravování účastníků a ve třetí společenská akce s doprovodným programem. Maximální kapacita je 360 lidí. Kapacita největšího sálu je 180 návštěvníků

Evropské školicí centrum

se nachází v části zámeckého pivovaru (památky UNESCO), která prochází zásadní rekonstrukcí. Již dnes jsou v budově, kde se roku 1824 narodil Bedřich Smetana, k dispozici tři sály a dvě učebny. K dispozici je 55 lůžek ve dvou kategoriích ubytování, pobytová chodba, fitness se zázemím a saunou. Maximální kapacita je 400 lidí. Kapacita největšího sálu je 200 návštěvníků. Prostory v zámeckém areálu je samozřejmě možné spojit.

Smetanův dům Litomyšl

je secesní budova na nábřeží řeky Loučné a pro Litomyšl je jakýmsi malým Národním divadlem. K pořádání nejrůznějších akcí včetně plesů jsou vhodné oba sály - malý a velký. V budově se nachází stylově zařízená restaurace Karlov. Přímo vedle budovy je park s malým jevištěm vhodným pro letní koncerty. Maximální kapacita je 600 návštěvníků. Kapacita velkého sálu je 500 míst.

Lidový dům

je budova postavená v neorenesančním stylu se secesními a moderními prvky. Vedle velkého sálu s originální štukovou výzdobou se nachází bar s kuchyňským zázemím. V přízemí budovy je restaurace a kulečníková herna Billard centrum. Příjemné venkovní posezení láká zahrát si petanque. Maximální kapacita velkého sálu je 300 osob.

Music club Kotelna

je klub zřízený před deseti lety Městem Litomyšl ve staré kotelně. Svým specifickým interiérem, výbornými světly a zvukem je vhodný pro speciální firemní prezentace či semináře, ale může sloužit i jako místo pro doplňkový program kongresů odehrávajících se v jiných zařízeních ve městech. Maximální kapacita je 250 lidí - 100 k sezení, 150 ke stání.

Hotel Zlatá hvězda

je umístěný přímo v centru města na Smetanově náměstí. Součástí je 30 rekonstruovaných pokojů s celkovou kapacitou 60 lůžek, modrý a červený salonek a sál. Pro odpočinek a relaxaci klientů je k dispozici sauna, fitcentrum a vyhlídková terasa. Maximální kapacita ve dvou salonkách a sálu je 190 lidí. Kapacita největšího sálu je po spojení s modrým salonkem 160 osob.

Hotel Dalibor

se nachází na nábřeží řeky Loučné nedaleko Smetanova domu. Ubytovací kapacita je 100 osob. Pro semináře a firemní akce je možné využít restauraci, letní terasu s grilem, kongresový sál a salonek. Maximální kapacita ve všech sálech je 300 osob. Kapacita největšího sálu je 150 míst.

Domov mládeže pedagogické školy

je umístěn na okraji města v blízkosti sportovního areálu, koupaliště a lesa. Historické centrum je vzdáleno 15 minut pohodlné chůze. Součástí moderního areálu jsou dvě ubytovací budovy, kuchyň, jídelna, zahrada, víceúčelový kurt s umělým povrchem a parkoviště pro 24 osobních automobilů. Maximální kapacita ve čtyřek klubovnách, sále a víceúčelové jídelně je 290 osob. Kapacita největšího sálu je 120 míst.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty