Litomysl Litomyšl stojí za to vidět

Kam dnes?


středa 5. srpna 2020

Aktuality z města

Druhá polovina Toulovcových prázdninových pátků!

Většina letošního roku je plná otazníků. I my jsme s obavami sledovali, jak se vyvíjí rozvolňovací opatření a objevují se nová, byť pouze lokální. Jsme vděční, že v Litomyšli se svět vrátil do starých kolejí a my si pátek co pátek můžeme užívat divadlo a parádní muziku na Toulovcově náměstí.

03. 08. 2020


Projekty na podporu domácího cestovního ruchu

Město Litomyšl si je vědomo výpadku příjmů v oblasti turismu a navazujících odvětví z doby koronavirové krize. Neproběhlo Zahájení lázeňské sezóny, Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové a řada dalších akcí. Nejen tím přišla Litomyšl bez nadsázky o desítky tisíc návštěvníků.

01. 01. 1970


Litomyšl chodí pěšky

V druhé polovině září se uskuteční celoevropská kampaň Evropský týden mobility. Jejím cílem je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Akce se koná od roku 2002 a letos se poprvé dostane i do Litomyšle.

03. 08. 2020


Cestovatelské soutěže jsou v plném proudu!

Pokud máte rádi výlety a ještě k tomu rádi vyhráváte, jsou tyto řádky určeny právě vám! Litomyšl je zapojena hned v několika zajímavých soutěžích. Objevovat můžete krásy Litomyšle, Českomoravského pomezí nebo třeba památek UNESCO v České i Slovenské republice.

03. 08. 2020


Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu

Jedním z nejcennějších architektonických prvků zámku v Litomyšli jsou sgrafita. Poslední úterý v červenci a v srpnu pro vás připravíme takové podmínky, abyste si užili výhled na jednotlivá „psaníčka“ z pohodlí lehátek. Zapůjčíme i dalekohledy, abyste se mohli přesvědčit, že se ani jedno psaníčko neopakuje.

01. 01. 1970


Stále jsou vstupenky na Smetanovu Litomyšl

Minulý rok Smetanova Litomyšl hlásala: „Vstupenky máme, Vlasto.“ A letos hlásí také, vstupenky jsou stále k dispozici na řadu zajímavých koncertů, které byste si neměli nechat ujít. Stačí se podívat na www.smetanovalitomysl.cz a pod odkazem VSTUPENKY si můžete začít vybírat a nakupovat.

01. 07. 2020


Plán B - návrat moderního umění do ulic

Od 2. července do 2. září se můžete v litomyšlských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích seznámit s výtvory předních českých autorů a autorek moderního umění. Výstava Smetanovy výtvarné Litomyšle s názvem Plán B a podtitulem Naděje v Litomyšli má za cíl zaujmout či pobavit.

01. 07. 2020


Večer chval v Klášterních zahradách

Další litomyšlský večer chval je naplánovaný na sobotu 25. července od 16.00 do 19.00 hodin. Tentokrát se potkáme v Klášterních zahradách. Po roce se do Litomyšle vrací kapela Timothy, vystoupí i skupina Good Work a celé odpoledne bude moderovat Pavol Strežo.

01. 01. 1970


Pohádkové Pátky jsou jako zázrakem zpátky!

Ještě před zahájením žádného z ročníků Toulovcových prázdninových pátků jsme neměli tolik otazníků. Ještě nikdy nebylo „riziko nekonání“ tak blízko... Program byl připravený již od února, ale bedlivě jsme sledovali všechna rozvolňovací opatření a doufali jsme… a vyplatilo se!...:-)

01. 01. 1970


Cyklobusem Českomoravským pomezím po patnácté!

Blíž atraktivitám nejen Českomoravského pomezí se dostanete díky provozu cyklobusů. V provozu jsou každou sobotu a neděli i o státních svátcích až do 28. září letošního roku.

01. 01. 1970


Váchalova ulice je večer jen pro pěší

Váchalova ulice je jedním z ikonických míst Litomyšle. Krátká ulička vedoucí ze Smetanova náměstí směrem k muzeu umí sgrafity kolemjdoucí vtáhnout do děje Váchalova románu, pobavit i poučit. Zejména turisté se tam rádi fotí, ale rádi ji mají i místní obyvatelé.

02. 07. 2020


Výstava o spolupráci ČR a Izraele

Do 20. července se můžete seznámit s unikátní výstavou Záhadné pouto, která mapuje společnou historii a vztahy České republiky a Izraele. Díky spolupráci izraelské ambasády, Židovské obce a vedení města se Litomyšl stala druhým místem v ČR po Pražském hradu, kde je výstava k vidění.

02. 07. 2020


Slavnost na Růžovém paloučku 2020

Tradiční slavnost na Růžovém paloučku u Litomyšle proběhne v neděli 5. července od 14.00. Spolek přátel Růžového paloučku srdečně zve na akci, kde se svými projevy vystoupí JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje a člen Rady Asociace krajů ČR.

02. 07. 2020


Kinematograf bratří Čadíků

Oblíbený Kinematograf bratří Čadíků zaparkuje u mariánského sloupu v horní části Smetanova náměstí, aby vám zpříjemnil pět letních večerů. Od neděle 2. do čtvrtka 6. srpna nabídne projekci českých filmů a celkový výtěžek z dobrovolného vstupného bude zaslán na Konto Bariéry.

02. 07. 2020


Pravdivě vykreslená historie o rytíři Toulovcovi

Představujeme novinku pro ty nejmenší cestovatele a výletníky. Originální omalovánky se spoustou otázek a úkolů spatřily světlo světa díky Sdružení obcí Toulovcovy Maštale a městu Litomyšl. Na dvaadvaceti stranách se můžete seznámit s tím, jaký život mohl rytíř Vavřinec Toulovec prožít.

01. 01. 1970© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty