Litomysl Litomyšl stojí za to vidět

Kam dnes?


neděle 27. září 2020

Aktuality z města

Litomyšl se přidává k Evropskému týdnu mobility

Ve dnech 16. až 22. září se uskuteční celoevropská kampaň Evropský týden mobility. Jejím cílem je motivovat občany, aby vyzkoušeli i jiné způsoby dopravy než automobil. Zároveň chce vyvolat diskuzi o tom, jak a proč se lidé ve městech pohybují a co chtějí změnit.

02. 09. 2020


Litomyšlská veselice již první víkend v září!

Také je vám líto, že jsme si letos nemohli za(b)láznit v rámci Zahájení lázeňské sezóny? Chybí vám vůně sousedské husičky a dalších dobrot z Gastronomických slavností M. D. Rettigové? Připravili jsem pro vás náhradu v podobě akce Litomyšlská veselice aneb (b)láznění se špetkou gastroslavností.

02. 09. 2020


Litomyšlské dvorky již popáté!

Od 11. do 13. září se opět zaplní litomyšlské dvorky hudbou, divadlem, výstavami i autorským čtením. Jde o doprovodný program ke Dnům otevřených dveří památek. Zavedeme vás i do míst, která jste možná ještě neviděli. Akce či snížené vstupné najdete i v interiérech památkových objektů.

02. 09. 2020


Ceny města - ZRUŠENO

Srdečně vás zveme na předávání cen města, které se letos uskuteční 6. října a bude trochu jiné. Kromě slavnostního večera na nás totiž také čeká koncert známé kapely minus123minut. Jejich vystoupení bude na programu po předání cen a je míněno jako poděkování všem lidem, kteří pomohli během koronakrize.

02. 09. 2020


Letošní ArchiMyšl s novinkami - ZRUŠENO!

Již v roce 1996 bylo na shromáždění Mezinárodního svazku architektů dohodnuto, že se bude každý rok první říjnové pondělí připomínat jako Světový den architektury. Oslava tohoto důležitého svátku se v Litomyšli koná podeváté pod názvem ArchiMyšl. Maratón akcí začíná v pátek 2. října.

01. 01. 1970


Ve městě se bude natáčet film Slovo

Litomyšlské ulice v září a říjnu poslouží jako kulisy při natáčení nového českého filmu Slovo režisérky Beaty Parkanové. Dramatický snímek zachycuje život manželů Václava a Věry Vojířových v letech 1968–1969 a vystoupí v něm řada známých českých herců.

02. 09. 2020


Plán B potrvá déle, výstava je prodloužena do října

Výstava Plán B venkovních objektů čtrnácti předních českých umělkyň a umělců zaznamenala velký ohlas a vzbudila rozruch. Pro velký zájem ji proto organizátoři, nadační fond Bohemian Heritage Fund a Městská galerie Litomyšl, prodlužují o více než měsíc, do 4. října.

25. 08. 2020


Druhá polovina Toulovcových prázdninových pátků!

Většina letošního roku je plná otazníků. I my jsme s obavami sledovali, jak se vyvíjí rozvolňovací opatření a objevují se nová, byť pouze lokální. Jsme vděční, že v Litomyšli se svět vrátil do starých kolejí a my si pátek co pátek můžeme užívat divadlo a parádní muziku na Toulovcově náměstí.

03. 08. 2020


Projekty na podporu domácího cestovního ruchu

Město Litomyšl si je vědomo výpadku příjmů v oblasti turismu a navazujících odvětví z doby koronavirové krize. Neproběhlo Zahájení lázeňské sezóny, Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové a řada dalších akcí. Nejen tím přišla Litomyšl bez nadsázky o desítky tisíc návštěvníků.

01. 01. 1970


Litomyšl chodí pěšky

V druhé polovině září se uskuteční celoevropská kampaň Evropský týden mobility. Jejím cílem je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Akce se koná od roku 2002 a letos se poprvé dostane i do Litomyšle.

03. 08. 2020


Cestovatelské soutěže jsou v plném proudu!

Pokud máte rádi výlety a ještě k tomu rádi vyhráváte, jsou tyto řádky určeny právě vám! Litomyšl je zapojena hned v několika zajímavých soutěžích. Objevovat můžete krásy Litomyšle, Českomoravského pomezí nebo třeba památek UNESCO v České i Slovenské republice.

03. 08. 2020


Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu

Jedním z nejcennějších architektonických prvků zámku v Litomyšli jsou sgrafita. Poslední úterý v červenci a v srpnu pro vás připravíme takové podmínky, abyste si užili výhled na jednotlivá „psaníčka“ z pohodlí lehátek. Zapůjčíme i dalekohledy, abyste se mohli přesvědčit, že se ani jedno psaníčko neopakuje.

01. 01. 1970


Stále jsou vstupenky na Smetanovu Litomyšl

Minulý rok Smetanova Litomyšl hlásala: „Vstupenky máme, Vlasto.“ A letos hlásí také, vstupenky jsou stále k dispozici na řadu zajímavých koncertů, které byste si neměli nechat ujít. Stačí se podívat na www.smetanovalitomysl.cz a pod odkazem VSTUPENKY si můžete začít vybírat a nakupovat.

01. 07. 2020


Plán B - návrat moderního umění do ulic

Od 2. července do 2. září se můžete v litomyšlských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích seznámit s výtvory předních českých autorů a autorek moderního umění. Výstava Smetanovy výtvarné Litomyšle s názvem Plán B a podtitulem Naděje v Litomyšli má za cíl zaujmout či pobavit.

01. 07. 2020


Večer chval v Klášterních zahradách

Další litomyšlský večer chval je naplánovaný na sobotu 25. července od 16.00 do 19.00 hodin. Tentokrát se potkáme v Klášterních zahradách. Po roce se do Litomyšle vrací kapela Timothy, vystoupí i skupina Good Work a celé odpoledne bude moderovat Pavol Strežo.

01. 01. 1970© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty