Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Pomoc s propagací v městském zpravodaji

Pokud bydlíte nebo podnikáte v Litomyšli či integrované obci, můžete využít nabídky na bezplatnou propagaci v Lilii a dát vědět místním o svém byznysu. V červencové, srpnové a zářijové Lilii budou vyčleněny až dvě strany na každé vydání, na nichž budeme zcela zdarma zveřejňovat standardizovanou inzerci.

03. 06. 2020


Hlasování v participativním rozpočtu se blíží ke konci

Pomalu se blíží konec hlasování v prvním ročníku participativního rozpočtu. Podtitul „Město pro lidi, lidé pro město“ nebyl vybrán náhodně, protože projekty navrhli sami občané a pouze a jenom občané vyberou dva nejlepší projekty v každé kategorii.

03. 06. 2020


Kruhová křižovatka u nemocnice dostala nový kabát

Malý kruhový objezd u nemocnice je o něco hezčí. V polovině května se začalo se zazeleňováním a drobnými úpravami povrchu, na větší zásah do této kruhové křižovatky si však budeme muset počkat. Do dvou let by měl Pardubický kraj opravovat silnici v této lokalitě.

03. 06. 2020


Změny v názvech školek

Od září budeme mít v Litomyšli nové názvy školek. Pro děti i rodiče to nebude náročná změna na zapamatování, II. MŠ 17. listopadu, lidově známá jako „vertexová“, se bude jmenovat Sedmikráska. Nové jméno v sobě skrývá informaci o tom, že školka bude mít od září sedm oddělení.

03. 06. 2020


Začátek léta patří Smetanově Litomyšli

Začátek prázdnin, od 2. do 12. července, bude patřit Smetanově Litomyšli, která je v naší zemi nejspíš prvním festivalem, jehož se po dlouhé době konečně zúčastní skutečné publikum. Její 62. ročník musel zcela změnit dlouho připravovaný program i termín konání, ale největší změnou je formát festivalu.

03. 06. 2020


Vyberte nejlepší projekty v participativním rozpočtu!

Už známe 22 návrhů na zlepšení života v Litomyšli. O tom, které nakonec vyhrají, rozhodnete právě vy! Hlasování začíná 15. května a trvat bude do 15. června. Níže se můžete stručně seznámit s projekty. Připomínáme, že každý Litomyšlan starší 15 let má dva kladné hlasy a jeden negativní. Použít musí všechny.

14. 05. 2020


Otevření plovárny se blíží, záleží však na počasí

V souladu s nařízením hygieniků se blíží otevření městské plovárny. Ta bude sloužit veřejnosti od začátku června, pokud to dovolí počasí. Jako první se napouští menší 25metrový bazén. Od 15. června se plánuje zpřístupnění 50metrového bazénu, skokanských můstků a dalších atrakcí.

26. 05. 2020


Omezení služeb městského úřadu v úterý 2. června

Upozorňujeme občany, že v úterý 2. června nepůjde od ranních hodin v budovách městského úřadu elektrický proud. Z tohoto důvodu dojde významnému  k omezení vykonávaných činností a úředníci nebudou moci návštěvníkům pomoci s většinou agend, které spravují.

25. 05. 2020


Křížem krážem prázdninami 2020

Již od roku 2004 pořádá město Litomyšl v prostorách Rodinného centra na Toulovcově náměstí oblíbenou prázdninovou zájmovou činnost pod názvem Křížem krážem prázdninami (KKP). Projekt je v letošním roce určen pouze pro děti pracujících rodičů s trvalým pobytem v ORP Litomyšl.

01. 06. 2020


Uzavírka silnice II/359 v Poříčí u Litomyšle

Upozorňujeme občany, že od 1. června do 30. září letošního roku je kvůli výstavbě opěrné zdi a rekonstrukci povrchu naplánována uzavírka silnice číslo II/359 v Poříčí u Litomyšle. V příloze této aktuality najdete výlukové jízdní řády autobusových linek 680037, 680824 a 680826.

27. 05. 2020


Litomyšl se přidala k protestu proti vládnímu opatření

Na stožáru u městského úřadu vlála v úterý 26. května černá vlajka. Litomyšl se připojila k tichému protestu Svazu měst a obcí ČR proti vládnímu plánu na škrty v rozpočtech obcí a krajů. Město by v případě schválení tohoto zákona podle aktuálních propočtů přišlo o 9 milionů korun.

26. 05. 2020


Zámecký areál se bude přes noc znovu zamykat

Od 21. května městská policie opět na noc zamyká všechna vstupní místa do zámeckého areálu. Po několika měsících, kdy se areál nechával otevřený, se do něj večer znovu nikdo oficiálně nedostane. Důvod? Vandalové, kteří ve večerních hodinách poškozují mobiliář.

22. 05. 2020


Jak město pomáhá v době koronavirové krize

Pomoc s ekonomickými problémy, které vznikly kvůli pandemii covid-19, je primárně záležitostí vlády. Nicméně litomyšlská radnice se již od března intenzivně zabývá možnou pomocí nejenom podnikatelům a živnostníkům, ale i dalším ohroženým skupinám obyvatel.

14. 05. 2020


Červnové plánované odstávky elektřiny

Upozorňujeme občany na plánované odstávky elektřiny, které na červen letošního roku plánuje ČEZ. Upřesnění rozsahu plánovaného přerušení dodávky elektřiny včetně adres dotčených odběrných míst naleznete na webových stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky.

21. 05. 2020


Jednání bezpečnostní rady - 18. května

V pondělí 18. května se ráno naposledy sešla bezpečnostní rada města na svém pravidelném zasedání. Další jednání nejsou v tuto chvíli s ohledem na situaci v plánu, pokud by došlo ke změně, budeme informovat. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod.

18. 05. 2020© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty