Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Nadační fond přispěje na vybavení interního pavilonu

Další příslib finanční podpory je výsledkem jednání správní rady Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska. Částka 300 tisíc korun bude poskytnuta Litomyšlské nemocnici na dovybavení interního pavilonu. Dalšími žádostmi se bude správní rada zabývat na podzim.

Transportní lehátka, křesla, sprchové židle, transportní sedačky a další zařízení se zdají jako nedůležité a naprosto běžné pro každé oddělení nemocnice. Právě ale toto vybavení zvyšuje komfort pacientů a ulehčuje zdravotnickému personálu práci. Jsou to „drobnosti“ nad zlato. Na ty poskytne Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska 300 tisíc korun. „Všechny pomůcky pro interní pavilon budou sloužit pacientům k zajištění hygienické péče, bezpečí při transportu a umožní zachování intimity a důstojnosti pacientů. Pomůcky velice usnadní ošetřovatelskou péč personálu, manipulaci s těžko pohyblivými pacienty na lůžku i ve sprše. Stávající pomůcky jsou 40 let staré a nesplňují hygienické požadavky,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Miroslav Vlach a dodal: „Práce v tomto pavilonu patří k nejtěžší práci zdravotnického personálu v Litomyšlské nemocnici.“ Po přestěhování LDN do nemocnice bude toto vybavení využíváno i pro její pacienty. „V tomto pavilonu bude pomůcek potřeba opravdu hodně. Shodli jsme se tedy na vyčlenění částky na všechna oddělení této budovy, ne na jednotlivé věci,“ upřesnil starosta Litomyšle Radomil Kašpar. Pardubický kraj navíc přidá na vybavení 1,5 milionu korun.

Jedná se již o druhou finanční injekci, kterou správní rada Litomyšlské nemocnici odhlasovala. Vloni alokovala 440 tisíc korun na koupi přístroje pro rázovou vlnu. „Ten se již vysoutěžil a máme ho na rehabilitačním oddělení,“ prozradil ředitel nemocnice. Nakonec se ho podařilo získat za 390 tisíc korun. Slavnostní uvedení rázové vlny do „provozu“ se uskutečnilo ve čtvrtek 14. dubna.

Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska byl založen s cílem financovat potřeby zdravotnictví regionu. Nemá se však jednat pouze o peněžní injekce Litomyšlské nemocnici, ale šanci mají mít i privátní poskytovatelé zdravotní péče, výjezdové stanoviště záchranky nebo třeba charita. Na nadační bankovní účet číslo: 107-9800960297/0100 je možné vložit jakoukoli částku nebo přispívat pravidelně. V současné době je na transparentním nadačním účtu kolem 1 milionu korun, ale rýsují se příspěvky v řádu statisíců.

Mgr. Jana Bisová
vedoucí tiskového oddělení

datum zveřejnění: 3. 5. 2016
zveřejnil: Mgr. Jana Bisová 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty