Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Město Litomyšl vloží na účet nadačního fondu další peníze

V říjnu loňského roku odsouhlasila správní rada Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska příspěvek prvnímu žadateli. Částku 440 tisíc korun získala Litomyšlská nemocnice na zakoupení přístroje pro aplikaci rázové vlny. Brzy by už mohl sloužit pacientům. V letošním roce navíc město Litomyšl, které je zakladatelem fondu, pošle na transparentní účet 250 tisíc korun.

Přístroj pro aplikaci rázové vlny budou moci využívat pacienti na oddělení rehabilitace. V současné době se v pohybové medicíně používá rázová vlna jako nejmodernější a nejúčinnější přístup v terapii bolestí pohybového aparátu všeho druhu. „Přístroj byl vysoutěžen podle pravidel právě v uplynulých dnech a v nejbližší době bude do nemocnice dodán,“ informoval při jednání 19. února na litomyšlské radnici generální ředitel Nemocnic Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Z nadačního účtu však peníze pouze neodcházejí, ale i přicházejí. Kromě několika darů od různých osob či jedné firmy přijdou na konto další finanční prostředky od města Litomyšle. „Máme připravený příspěvek na letošní rok v hodnotě 250 tisíc korun, celkově bude ve fondu k dispozici s dary sponzorů pro tento rok přibližně 1,5 milionu korun,“ řekl starosta města Radomil Kašpar.

Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska byl založen s cílem financovat potřeby zdravotnictví regionu. Nemá se však jednat pouze o peněžní injekce Litomyšlské nemocnici, ale šanci mají mít i privátní poskytovatelé zdravotní péče, výjezdové stanoviště záchranky nebo třeba charita. Na nadační bankovní účet číslo: 107-9800960297/0100 je možné vložit jakoukoli částku nebo přispívat pravidelně.

Mgr. Jana Bisová
vedoucí tiskového oddělení

datum zveřejnění: 1. 3. 2016
zveřejnil: Mgr. Jana Bisová 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty