Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Česko sportuje

krajské kolo ... Moravská Třebová - 20.5.2019

zveřejněno 2.6.2019

Měsíc utekl jako voda a my jsme se opět vydali do Moravské Třebové porovnat své síly s vrstevníky z celého Pardubického kraje v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Bohužel jsme se neporovnávali jen s vrstevníky, ale i s počasím. První dvě hodiny lilo jako z konve a nit na nás nebyla suchá. To nám ale náladu nezkazilo.

Konkurence byla značná, síly velice vyrovnané, a tak máme z výsledků radost. Náš tým, který na krajské kolo poustoupil díky vysokému zisku bodů v kole okresním, skončil na 10. místě z šestnácti. Kuba Němec ve své kategorii vybojoval skvělé 3. místo a stále je tu naděje, že by díky bodovému zisku mohl postoupit na republikové finále. To se ale ukáže až po proběhnutí všech krajských kol. Na výsledku Tomáše Folty bych ráda ukázala, jak silná byla konkurence a jak dobrých výsledků naši žáci dosáhli. Tomáš Folta skončil na 7. místě z 32. Pro představu od třetího místa Tomáše dělilo cca 230 bodů, což znamená udělat o deset shybů a lehů - sedů víc, tak by byl třetí. Podobně na tom je i Estellka Faltysová. Estellce dokonce na první místo chybělo 240 bodů. Podobně na tom byli i ostatní. Tímto chválím Natku Smíškovou, Páju Kabrhelovou, Natku Svobodovou, Terku Poslušnou, Bena Pelikovského, Honzu Nechvíle a již zmiňované Tomáše Foltu, Kubu Němce a Estellku Faltysovou, že ve větru a dešti bojovali, na únavu nedbali a skvělé výkony podali.

Co na závěr? Tímto rokem se nám tak trochu uzavírá generace žáků, kteří OVOV na škole rozjížděli a již třetím rokem školu na OVOV reprezentovali. Příští rok již někteří z nich budou "staří", tak se nebudou moci závodů zúčastnit. Jsem moc ráda, že jsme se do této soutěže pustili. Domnívám se, že tyto disciplíny prověří vše - sílu, vytrvalost, rychlost i obratnost. Přicházejí mladší a budeme se snažit, aby nastavenou laťku udrželi či případně ji posunuli o něco výše. Snahou bude vám připravit co nejlepší podmínky, ale je to hlavně na vás, mládeži!

několik málo fotografií z akce .... otevře se v novém okně

Zuzana Veselíková

 

 

 

okresní kolo ... Moravská Třebová - 3.4.2019

zveřejněno 7.4.2019

Rok se s rokem sešel a my ze třetí základky jsme opět vyrazili poměřit své síly, zdatnost a obratnost s ostatními do Moravské Třebové na okresní kolo OVOV.

Již se tak u nás stává tradicí a příjemnou událostí, protože v Moravské mají vše výborně zorganizováno a panuje tam skvělá přátelská atmosféra. I letos vyšlo dobré počasí. Silnější větřík nám nevadil, a proto naši sporťáci zabojovali a domů jsme si přivezli skvělá umístění.

Mezi dívkami na 2. místě ve své kategorii skončila Estelka Faltysová a Áďa Peřinová. Obě postupují do krajského kola. Na 3. místě se umístily Sára Šedivá a Natka Svobodová, která také postupuje do krajského kola. Mezi chlapci se na bedně, a to konkrétně na 2. místě umístil Jonáš Vávra a Tomáš Folta. Tím si kluci zajistili účast na krajském kole.

Do krajského kola ještě postoupila Pája Kabrhelová, díky tomu že soutěžící před ní postoupily v rámci družstev. Naše družstvo skončilo na 5. místě, ale stále je šance, že díky poměrně vysokému počtu bodů poustoupí do krajského kola.

Vše se dozvíme, až budou ukončena všechna okresní kola. Krajské kolo proběhne opět v Moravské Třebové v pondělí 20. května, tak nám držte pěsti.

Mládeži, byli jste skvělí, díky!

několik málo fotografií z akce .... otevře se v novém okně

Zuzana Veselíková a Jirka Kusý