Exkurze Terezín .... 25.4.2019

zveřejněno 10.5.2019

Dne 25. 4. 2019 se třídy 9. A a 9. B vydaly do pevnosti zvané Terezín.

Exkurze byla poučná a zajímavá. Nejdříve jsme viděli noclehárny. Bylo děsivé, když nám říkali, kolik lidí židovského původu spalo v jedné takové místnosti, a podmínky pro lidi tam byly strašlivé. Navštívili jsme i malou místnost, kterou nazývali samotkou.

Naše skupina měla přes 30 lidí, už jen když jsme tam vlezli my, tak to bylo zaplněné. Představa, že tam mohlo být přes jednu noc 70 lidí, byla neskutečná.

Další zajímavá věc byl průchod podzemním tunelem, byla tam docela tma, ale zážitek to byl skvělý. Byli jsme i na místě, kde se popravovali lidé, a to za různé zločiny, které v Terezíně spáchali, a nejčastěji byli zabiti bud zastřelením, nebo oběšením. Pohled na tu špinavou zeď od krve a dřevěnou šibenici byl mrazivý. V kině nám pustili film, který byl hodně smutný, a mnoho z nás se nad tím vším určitě zamyslelo. Ve filmu zazněly i informace o přesunech lidí z Terezína do jiných táborů a počty těch lidí, kteří to přežili, byly zdrcující.

Celou exkurzi jsme zakončili prohlídkou krematoria. Byl to opravdu divný pocit procházet se někde, kde se spalovali lidé. Zhlédli jsme dokonce i pitevnu.

několik málo fotografií z akce .... otevře se v novém okně

Tereza Hurychová 9.A