Výsledky soutěží

Veliká gratulace Vildovi Voříškovi

28.6.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Sedíme u obrazovek a fandíme. Na X. letní olympiádě dětí a mládeže soutěží naši žáci - Vilda Voříšek v atletice a Matěj Dvořák ve florbale.

Ocenění Litomyšlskou nemocnicí

26.6.2022 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Litomyšlská nemocnice vyhlásila na Den dětí soutěž o nejveselejší obrázek s názvem Duhová chobotnička aneb Děti kreslí ruce. Ze tří desítek obrázků vybrali celkem 7 nejlepších děl.
Moc gratulujeme Terezce Šplíchalové z 6.A, Terezce Tobkové a Toničce Bělohlávkové z 5.B a všem dětem ze školní družinky za úžasné umístění mezi sedmi nejlepšími autory. Odměnou byl výborný dort a malé dárečky. :)

První místa v soutěži Kriminacht!

7.6.2022 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 3. 6. proběhlo vyhlášení výsledků literární soutěže Kriminacht v Klášterních zahradách s panem Vojtěchem Matochou, autorem úspěšné knihy Prašina.
Do soutěže se zapojilo neuvěřitelných 64 prací. Naši žáci obsadili rovnou dvě 1. místa! V kategorii A – 1. stupeň vyhrál Honzík Kratochvíl ze 4.B. V kategorii komiks vyhrál Kryštof Vomáčka z 5.B.
Moc klukům gratulujeme! Je to obrovský úspěch.

Fotbal, fotbal a zase fotbal!

3.6.2022 / Jiří Paclík / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V nedávné době se odehrály fotbalové soutěže mnoha kategorií a naši žáci si vedli velice dobře.

Nejlepší čtenáři oceněni v Městské knihovně Litomyšl

23.5.2022 / Holomkova / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Městská knihovna v Litomyšli oceňovala nejlepší čtenáře jednotlivých škol z Litomyšle i okolí.

Mladá literární Proseč Terézy Novákové

15.5.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V sobotu 14. 5. 2022 se konalo v Městském společenském centru v Proseči slavnostní vyhodnocení Celostátní literární soutěže pro dětské a mladé začínající autory do 35 let.
Zasláno do ní bylo 137 prací a autoři těch nejzdařilejších byli pozváni, aby zde přečetli ukázku své práce a převzali ocenění. Mezi nimi se umístila i naše Zuzka Roušarová z 9. A se svojí prací První, poslední, jediná. Srdečně gratulujeme k čestnému uznání!

Ovládli jsme fotbalový turnaj!

13.4.2022 / Jiří Paclík / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 8. dubna se na stadionu v Litomyšli konala soutěž v minifotbalu žáků 8. – 9. ročníků.

Gratulace k bronzu v soutěži Mladý chemik

7.4.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes jsme měli důvod slavit a užít si veselou přestávku s dobrou náladou. Tým dívek z naší školy, konkrétně Markétka Kosinová, Andrejka Lněničková a Zuzka Hanusová, totiž včera získal bronzový pohár v soutěži Mladý chemik. Soutěže se zúčastnilo přes šest tisíc soutěžících z pěti krajů České republiky.

Matematický klokan

4.4.2022 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V pátek 18.3.2022 proběhlo školní kolo mezinárodní matematické soutěže "Matematický klokan". Zde máme nejúspěšnější řešitele.

První místo v soutěži Lípa mýma očima

24.3.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Srdečně gratulujeme Terezce Pivoňkové ze 4.B, která zvítězila se svojí slohovou prací v soutěži Lípa mýma očima!!! Mít ve škole talentované děti, navíc se srdíčkem na správném místě, je velká radost.
Její text nabízíme k přečtení níže.

Sportovní soutěže jsou zpět!

23.3.2022 / Jiří Paclík / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Po dlouhé odmlce způsobené epidemiologickou situací jsme se opět mohli zúčastnit sportovních soutěží. Naši žáci a žákyně se představili v nových dresech, na které nám značnou částkou přispěl Nadační fond manželů Pokorných, za což jim děkujeme!

Oslavujeme úspěchy v Byznysování a na AMAVETU

22.3.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V pondělí jsme měli hned dva důvody slavit. Našim klukům se podařilo zvítězit v soutěži Bysnysování a dívky získaly zvláštní ocenění na Festivalu vědy a techniky pro mládež!

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

14.3.2022 / Markéta Vomáčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Velký úspěch si přivezly žákyně 7. a 8. třídy z okresního kola olympiády v německém jazyce, které se konalo 9.3. v Ústí nad Orlicí. Kategorii IA vyhrála Veru Pechancová a 2. místo obsadila Maruška Soukupová. V kategorii IIA se podařilo Klárce Vaňkové porazit žáky z vyšších tříd a získat krásné 3. místo. Všem zúčastněným děkuji a výhercům ještě jednou blahopřeji.

English Olympics

13.2.2022 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Minulý týden se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Ve vyšší kategorii se nejlépe vedlo Róze Rambouskové z 9.A, která obsadila 1.místo a postupuje do okresního kola, na 2. místě se umístila Zuzka Hanusová z 9.B a na 3. místě Zuzka Roušarová z 9.A. V nižší kategorii obsadil 1.místo Jindra Cafourek ze 7.B, který také postupuje do okresního kola, 2.místo obsadila Lucka Říhová ze 7.A a 3.místo Maruška Soukupová ze 7.B. Nejen vítězům srdečně blahopřejeme!

Bobřík informatiky

16.11.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Letos jsme se zapojili do 14. ročníku bobříka informatiky. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěž probíhala v kategorii mini - 4. třídy a kategorii benjamín. 6. a 7. ročník.

Zvítězili jsme v soutěži Svět očima dětí

11.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V sobotu 11. 9. se konalo v Praze vyhlášení výsledků soutěže Svět očima dětí, která proběhla pod záštitou Ministerstva vnitra. Více informací, fotografií i samotný soutěžní projekt můžete vidět v detailu této zprávy.

Triumfální úspěch týmu TWEE

10.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 se konalo celostátní kolo soutěže Prezentiáda, což je soutěž v prezentačních dovednostech. Naši školu reprezentoval tým TWEE složený ze dvou dívek – Sáry Chmelíkové a Liwen Barrery.

1. místo v celostátním kole získala Terezka Pivoňková

16.6.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes máme důvod slavit. Přišla nám obálka a v ní diplom za 1. místo celostátního kola soutěže Matematický klokan. Získala ho s maximálním počtem bodů Terezka Pivoňková. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i do dalších let!

Terezka a Den Země

6.5.2021 / Dalena Beníšková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Terezka Pivoňková ze 3.B se zapojila do soutěže ke Dni Země. Se svým obrázkem vyhrála a získala deskovou hru. Soutěž proběhla v rámci Pardubického kraje www.ekoosveta.cz. Moc gratulujeme a chválíme Terezku za prima nápad a krásný obrázek!

Náš tým TWEE zvítězil a postupuje do republikového kola

20.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Je to již osmým rokem, co se týmům ZŠ U Školek daří probojovat se mezi republikovou špičku a i tam uspět. Letos tým TWEE ve složení Sára Chmelíková a Adrien Niederle zpracoval téma Akce a reakce, s nímž se mu v úterý 20. 4. 2021 podařilo zvítězit v online prezentování a zařadit se tak mezi účastníky velkého Grand finále Prezentiády, které se bude konat už prezenčně v Brně na Masarykově univerzitě.