Výsledky soutěží

Matematický klokan

28.3.2021 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 19.3.2021 zasedli žáci z celé Evropy k řešení zajímavých matematických úloh v mezinárodní soutěži "Matematický klokan". V naší škole řešilo celkem 272 žáků ve čtyřech kategoriích. Všichni řešitelé si zaslouží velikánskou pochvalu. Zde jsou jména třech nejúspěšnějších v každé kategorii:


První místo v republice v matematice

19.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes nám přišla obálka s milým překvapením. Byl v ní diplom a informace, že se náš žák Honzík Vysoký umístil v podzimní soutěži Matematický klokan 2020 na 1. místě v kategorii Cvrček, a to s plným počtem bodů!
Honzíku, srdečně gratulujeme alespoň takto na dálku!!! Diplom na Tebe počká v ředitelně školy. :)


Vystoupení pana učitele Coufala v soutěži Zlatý Ámos

16.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš pan učitel Jan Coufal se probojoval mezi dvanáct nejoblíbenějších učitelů v České republice, do semifinále soutěže Zlatý Ámos. I když nepostoupil mezi finalisty, jsme hrdí na jeho výkon, který můžete zhlédnout ve videu níže. Taky byste chtěli takového prima učitele? A nezapomeňte říct i vy: ŘÍZEK! :)


Ocenění pana učitele Coufala

8.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Když si myslíte, že máte toho nejlepšího učitele, jakého si můžete přát, pak je dobré mu to říci. Žáci 9. ročníku to vyjádřili nominací svého pana učitele Jana Coufala na Zlatého Ámose. V pondělí 8. března 2021 bylo zveřejněno dvanáct vybraných semifinalistů této soutěže a k naší velké radosti je pan učitel mezi nimi. Srdečně gratulujeme! Držte pěsti společně s námi, aby uspěl i v dalším kole, které se koná už 16. března.


Nejlepší statistický plakát opět z naší školy

24.2.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Uspět v konkurenci téměř dvou stovek týmů z celé České republiky se podařilo týmu z 9.B ve složení Anička Samková, Máťa Cafourek, Vítek Trávníček a Dáda Klement. Vítězství je o to cennější, že se jim podařilo obhájit prvenství z předchozího ročníku soutěže, kde uspěli s plakátem zaměřeným na sňatky v České republice.


English Olympics

17.2.2021 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V nedávné době proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, jak jinak než online. Žáci si vyzkoušeli gramatickou část a nejlepší z nich i tu ústní. Hovořili o sobě, o naší škole, ale i o výhodách a nevýhodách vzdělávání na dálku. V nižší kategorii se na 1.místě umístila Natálka Dolníčková, na 2.místě Kája Fousek a na 3.místě Vikča Štyndlová. Ve vyšší kategorii se umístil na 1.místě Máťa Cafourek. Všem účastníkům srdečně blahopřejeme a těší nás, že se olympiády zúčastnili.


Škola v pohybu

14.12.2020 / Petra Coufalova / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Sportovní projekt, jehož cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, motivovat je a ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl, tentokrát proběhl distanční formou.


Matematický klokan

15.11.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek proběhlo on line školní kolo mezinárodní soutěže "Matematický klokan". Velká pochvala patří všem žákům, kteří se v těchto náročných podmínkách soutěže zúčastnili. Děkuji za technickou pomoc i rodičům. A zde ti nejlepší:


„Ředitelka roku“

16.10.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Naše paní ředitelka Miroslava Jirečková byla nominována do ankety Ředitel roku 2019-2020 a v kategorii Základních škol se umístila mezi čtyřmi nejlepšími finalisty!


Společná oslava úspěchu v Prezentiádě

21.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes čekalo na tým Dvě a půl chlapa překvapení. Hygienická opatření nám nedovolí sejít se společně v tělocvičně, jak jsme při oslavách vítězství našich žáků zvyklí, proto jsme uspořádali oslavu před školou.


Tým dvě a půl chlapa nám přivezl pohár!

18.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

17. září se konalo na Masarykově univerzitě v Brně velké Grand finále soutěže Prezentiáda. Náš tým Dvě a půl chlapa byl výborný a dovezl nám pohár!


Jsme úspěšní ve výtvarné soutěži!

5.7.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 31. 5. 2020 mohli žáci ve věku od 3 do 15 let tvořit obrázky do výtvarné soutěže s názvem: Včely – královny života. Tajemství úlu. Reprezentantkou naší školy je Klárka Štarmanová z 9. třídy, která byla úspěšná a získala ve 3. kategorii čestné uznání! Za své skvěle namalované dílo byla obdarována audio knihou Solaris, jejímž autorem je Stanislaw Lem.


Máme 1. místo v akci Den Země pod rouškou!

25.6.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Maruška Soukupová z 5. B obsadila 1. místo ve výzvě pro školáky a vyhrála tablet! Namalovala krásné dílo, které nazvala "Vodní víla" a poukázala jím na důležitost vody pro náš život. Moc gratulujeme!


Máme finalisty v akci DEN ZEMĚ pod rouškou!

5.6.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 30. 5. 2020 mohli žáci z prvního stupně tvořit obrázky do „Výzvy pro školáky“ spojené s tématikou životního prostředí. Soutěž byla vyhlášená v rámci DNE ZEMĚ pod rouškou Koalice nevládek Pardubicka. Mezi 5 nejlepších a výherních prací byla vybrána díla Áji Horáčkové a Marušky Soukupové. Srdečně gratulujeme a držíme pěsti, ať je vítězná cena právě jedné z nich!


Opět máme celostátního finalistu matematické soutěže Pangea

22.4.2020 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do každoročního klání šikovných matematiků se zapojili letošní osmáci. Online školního kola se zúčastnilo 12 našich žáků.


Náš tým zvítězil a postupuje do Grand finále v Prezentiádě!

13.4.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes jsme se dozvěděli úžasnou novinu - náš tým Dvě a půl chlapa zvítězil mezi 110 týmy a probojoval se do Grand finále Čech a Slovenska! To už si zaslouží pořádnou gratulaci! :)


Školní kolo Pythagoriády

24.2.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do kterého se zapojili všichni žáci pátých až osmých tříd. Z každé kategorie postupují do okresního kola ti nejúspěšnější. Nejlepší řešitelé školního kola jsou zde:
5.třída: Andrejka Horáčková, Jindra Cafourek
7.třída: Jára Filipi
8.třída: Anička Samková


Okresní kolo olympiády v německém jazyce

24.2.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V Ústí nad Orlicí proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Ve dvou kategoriích měla i naše škola své zástupce. A všichni byli úspěšní. V kategorii I.A zvítězila Káťa Vodehnalová a 2.místo obsadil Honza Radimecký, v kategorii II.A získala Amálka Pakostová 2.místo a bude nás reprezentovat 4.3.2020 v krajském kole. Výborný výkon předvedla i Míša Pelcová.


Olympiáda v anglickém jazyce

17.1.2020 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Letos se této jazykové olympiády zúčastnilo 13 žáků. Žáci předvedli své dovednosti při poslechu a konverzaci. Mezi jednotlivými místy byly jen nepatrné bodové rozdíly. Do okresního kola však mohou postoupit pouze ti z prvních míst. Naši školu bude reprezentovat za starší žáky Honza Machálek a za mladší žáky Kuba Vomočil. Gratulujeme!


Finále logické olympiády

1.12.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Nejbystřejší hlavy ze škol z celé České republiky se v pondělí 25. listopadu sešly v krásných prostorách Míčovny Pražského hradu, aby se utkaly o titul z Logické olympiády. Do finále postoupilo 195 účastníků, a mezi nimi nechyběla naše Anička Samková.


Kalendář

Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2