Výsledky soutěží

„Ředitelka roku“

16.10.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Naše paní ředitelka Miroslava Jirečková byla nominována do ankety Ředitel roku 2019-2020 a v kategorii Základních škol se umístila mezi čtyřmi nejlepšími finalisty!

Společná oslava úspěchu v Prezentiádě

21.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes čekalo na tým Dvě a půl chlapa překvapení. Hygienická opatření nám nedovolí sejít se společně v tělocvičně, jak jsme při oslavách vítězství našich žáků zvyklí, proto jsme uspořádali oslavu před školou.

Tým dvě a půl chlapa nám přivezl pohár!

18.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

17. září se konalo na Masarykově univerzitě v Brně velké Grand finále soutěže Prezentiáda. Náš tým Dvě a půl chlapa byl výborný a dovezl nám pohár!

Jsme úspěšní ve výtvarné soutěži!

5.7.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 31. 5. 2020 mohli žáci ve věku od 3 do 15 let tvořit obrázky do výtvarné soutěže s názvem: Včely – královny života. Tajemství úlu. Reprezentantkou naší školy je Klárka Štarmanová z 9. třídy, která byla úspěšná a získala ve 3. kategorii čestné uznání! Za své skvěle namalované dílo byla obdarována audio knihou Solaris, jejímž autorem je Stanislaw Lem.

Máme 1. místo v akci Den Země pod rouškou!

25.6.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Maruška Soukupová z 5. B obsadila 1. místo ve výzvě pro školáky a vyhrála tablet! Namalovala krásné dílo, které nazvala "Vodní víla" a poukázala jím na důležitost vody pro náš život. Moc gratulujeme!

Máme finalisty v akci DEN ZEMĚ pod rouškou!

5.6.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 30. 5. 2020 mohli žáci z prvního stupně tvořit obrázky do „Výzvy pro školáky“ spojené s tématikou životního prostředí. Soutěž byla vyhlášená v rámci DNE ZEMĚ pod rouškou Koalice nevládek Pardubicka. Mezi 5 nejlepších a výherních prací byla vybrána díla Áji Horáčkové a Marušky Soukupové. Srdečně gratulujeme a držíme pěsti, ať je vítězná cena právě jedné z nich!

Opět máme celostátního finalistu matematické soutěže Pangea

22.4.2020 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do každoročního klání šikovných matematiků se zapojili letošní osmáci. Online školního kola se zúčastnilo 12 našich žáků.

Náš tým zvítězil a postupuje do Grand finále v Prezentiádě!

13.4.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes jsme se dozvěděli úžasnou novinu - náš tým Dvě a půl chlapa zvítězil mezi 110 týmy a probojoval se do Grand finále Čech a Slovenska! To už si zaslouží pořádnou gratulaci! :)

Školní kolo Pythagoriády

24.2.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do kterého se zapojili všichni žáci pátých až osmých tříd. Z každé kategorie postupují do okresního kola ti nejúspěšnější. Nejlepší řešitelé školního kola jsou zde:
5.třída: Andrejka Horáčková, Jindra Cafourek
7.třída: Jára Filipi
8.třída: Anička Samková

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

V Ústí nad Orlicí proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Ve dvou kategoriích měla i naše škola své zástupce. A všichni byli úspěšní. V kategorii I.A zvítězila Káťa Vodehnalová a 2.místo obsadil Honza Radimecký, v kategorii II.A získala Amálka Pakostová 2.místo a bude nás reprezentovat 4.3.2020 v krajském kole. Výborný výkon předvedla i Míša Pelcová.

Olympiáda v anglickém jazyce

17.1.2020 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Letos se této jazykové olympiády zúčastnilo 13 žáků. Žáci předvedli své dovednosti při poslechu a konverzaci. Mezi jednotlivými místy byly jen nepatrné bodové rozdíly. Do okresního kola však mohou postoupit pouze ti z prvních míst. Naši školu bude reprezentovat za starší žáky Honza Machálek a za mladší žáky Kuba Vomočil. Gratulujeme!

Finále logické olympiády

1.12.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Nejbystřejší hlavy ze škol z celé České republiky se v pondělí 25. listopadu sešly v krásných prostorách Míčovny Pražského hradu, aby se utkaly o titul z Logické olympiády. Do finále postoupilo 195 účastníků, a mezi nimi nechyběla naše Anička Samková.

Soutěž v plavání

20.11.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek dne 7.11.2019 soutěžili naši žáci v plavecké štafetě na 50 m. Školu reprezentovali vybraní žáci z šestého až osmého ročníku. Podařilo se jim umístit na pěkném druhém místě. O postupu do krajské soutěže rozhodne další kolo, které bude na jaře. Gratulujeme úspěšným plavcům.

Hledáme mladého grafika Pardubického kraje

14.11.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 12. 11. 2019 proběhlo na naší škole vyhlášení výsledků prvního kola soutěže „Hledáme mladého grafika Pardubického kraje“.

ÚSPĚŠNÍ LOGICI

8.11.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V říjnu se osmáci poprvé zúčastnili školního kola logické olympiády. Logickou olympiádu pořádá již řadu let Mensa České republiky, která sdružuje nadprůměrně inteligentní lidi.

Přírodovědný klokan

25.10.2019 / Martina Pazourová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 16.10. se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili Přírodovědného klokana. Tato soutěž je pořádána Přírodovědnou fakultou v Olomouci. Zaměřuje se na všeobecné znalosti z přírodopisu, zeměpisu, fyziky a matematiky.

Škola v pohybu

1.10.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Škola v pohybu - soutěž

NÁŠ TÝM ZVÍTĚZIL V PŘÍBĚZÍCH NAŠICH SOUSEDŮ!

27.6.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš tým ve složení Ema M., Nikča Š., Dan K. a Klára Š. zpracoval pod vedením paní učitelky Martiny Míkové a za pomoci pana učitele Jana Coufala video a prezentaci o MUDr. Františku Zemanovi a o sametové revoluci. Zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum. Ve středu 26. 6. 2019 se konala přehlídka prezentací žáků z 9 litomyšlských a českotřebovských škol, při níž práce hodnotila odborná porota. Náš tým získal nejlepší ocenění. Gratulujeme!

Soutěž v atletice

8.5.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Pohár rozhlasu - oblastní soutěž v atletice

Pythagoriáda - školní kolo

28.4.2019 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Minulý týden proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zajímavé úlohy řešili žáci 5. - 8.tříd. Nejúspěšnější řešitelé z každé třídy postupují do okresního kola. Vítězem 5.tříd se stal Matěj Kalousek, v 6.třídách zvítězila Adéla Jašková, v 7.třídách máme vítěze dva - Aničku Samkovou a Matyáše Cafourka a v 8.třídě byl nejúspěšnější Daniel Císař. Všem řešitelům gratulujeme.