Výsledky soutěží

1. místo v celostátním kole získala Terezka Pivoňková

16.6.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes máme důvod slavit. Přišla nám obálka a v ní diplom za 1. místo celostátního kola soutěže Matematický klokan. Získala ho s maximálním počtem bodů Terezka Pivoňková. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i do dalších let!

Terezka a Den Země

6.5.2021 / Dalena Beníšková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Terezka Pivoňková ze 3.B se zapojila do soutěže ke Dni Země. Se svým obrázkem vyhrála a získala deskovou hru. Soutěž proběhla v rámci Pardubického kraje www.ekoosveta.cz. Moc gratulujeme a chválíme Terezku za prima nápad a krásný obrázek!

Náš tým TWEE zvítězil a postupuje do republikového kola

20.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Je to již osmým rokem, co se týmům ZŠ U Školek daří probojovat se mezi republikovou špičku a i tam uspět. Letos tým TWEE ve složení Sára Chmelíková a Adrien Niederle zpracoval téma Akce a reakce, s nímž se mu v úterý 20. 4. 2021 podařilo zvítězit v online prezentování a zařadit se tak mezi účastníky velkého Grand finále Prezentiády, které se bude konat už prezenčně v Brně na Masarykově univerzitě.
Držíme pěsti!

Pan učitel Jan Coufal mezi finalisty GTP

16.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do ceny GTP jsme nominovali našeho pana učitele Jana Coufala, neboť ho považujeme za velmi inspirativního a tvůrčího pedagoga s velikým přesahem, za člověka, který dává do své práce kus sebe a svého srdce. Měli jsme velikou radost, když se na začátku dubna probojoval mezi 32 semifinalistů, a ještě větší, když byl vybrán mezi jedenáct nejlepších, kteří postoupili do finále. Držíme mu pěsti! Více o ceně GTP se dočtete v příspěvku.

Matematický klokan

28.3.2021 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 19.3.2021 zasedli žáci z celé Evropy k řešení zajímavých matematických úloh v mezinárodní soutěži "Matematický klokan". V naší škole řešilo celkem 272 žáků ve čtyřech kategoriích. Všichni řešitelé si zaslouží velikánskou pochvalu. Zde jsou jména třech nejúspěšnějších v každé kategorii:

První místo v republice v matematice

19.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes nám přišla obálka s milým překvapením. Byl v ní diplom a informace, že se náš žák Honzík Vysoký umístil v podzimní soutěži Matematický klokan 2020 na 1. místě v kategorii Cvrček, a to s plným počtem bodů!
Honzíku, srdečně gratulujeme alespoň takto na dálku!!! Diplom na Tebe počká v ředitelně školy. :)

Vystoupení pana učitele Coufala v soutěži Zlatý Ámos

16.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš pan učitel Jan Coufal se probojoval mezi dvanáct nejoblíbenějších učitelů v České republice, do semifinále soutěže Zlatý Ámos. I když nepostoupil mezi finalisty, jsme hrdí na jeho výkon, který můžete zhlédnout ve videu níže. Taky byste chtěli takového prima učitele? A nezapomeňte říct i vy: ŘÍZEK! :)

Ocenění pana učitele Coufala

8.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Když si myslíte, že máte toho nejlepšího učitele, jakého si můžete přát, pak je dobré mu to říci. Žáci 9. ročníku to vyjádřili nominací svého pana učitele Jana Coufala na Zlatého Ámose. V pondělí 8. března 2021 bylo zveřejněno dvanáct vybraných semifinalistů této soutěže a k naší velké radosti je pan učitel mezi nimi. Srdečně gratulujeme! Držte pěsti společně s námi, aby uspěl i v dalším kole, které se koná už 16. března.

Nejlepší statistický plakát opět z naší školy

24.2.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Uspět v konkurenci téměř dvou stovek týmů z celé České republiky se podařilo týmu z 9.B ve složení Anička Samková, Máťa Cafourek, Vítek Trávníček a Dáda Klement. Vítězství je o to cennější, že se jim podařilo obhájit prvenství z předchozího ročníku soutěže, kde uspěli s plakátem zaměřeným na sňatky v České republice.

English Olympics

17.2.2021 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V nedávné době proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, jak jinak než online. Žáci si vyzkoušeli gramatickou část a nejlepší z nich i tu ústní. Hovořili o sobě, o naší škole, ale i o výhodách a nevýhodách vzdělávání na dálku. V nižší kategorii se na 1.místě umístila Natálka Dolníčková, na 2.místě Kája Fousek a na 3.místě Vikča Štyndlová. Ve vyšší kategorii se umístil na 1.místě Máťa Cafourek. Všem účastníkům srdečně blahopřejeme a těší nás, že se olympiády zúčastnili.

Škola v pohybu

14.12.2020 / Petra Coufalova / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Sportovní projekt, jehož cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, motivovat je a ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl, tentokrát proběhl distanční formou.

15.11.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek proběhlo on line školní kolo mezinárodní soutěže "Matematický klokan". Velká pochvala patří všem žákům, kteří se v těchto náročných podmínkách soutěže zúčastnili. Děkuji za technickou pomoc i rodičům. A zde ti nejlepší:

„Ředitelka roku“

16.10.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Naše paní ředitelka Miroslava Jirečková byla nominována do ankety Ředitel roku 2019-2020 a v kategorii Základních škol se umístila mezi čtyřmi nejlepšími finalisty!

Společná oslava úspěchu v Prezentiádě

21.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes čekalo na tým Dvě a půl chlapa překvapení. Hygienická opatření nám nedovolí sejít se společně v tělocvičně, jak jsme při oslavách vítězství našich žáků zvyklí, proto jsme uspořádali oslavu před školou.

Tým dvě a půl chlapa nám přivezl pohár!

18.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

17. září se konalo na Masarykově univerzitě v Brně velké Grand finále soutěže Prezentiáda. Náš tým Dvě a půl chlapa byl výborný a dovezl nám pohár!

Jsme úspěšní ve výtvarné soutěži!

5.7.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 31. 5. 2020 mohli žáci ve věku od 3 do 15 let tvořit obrázky do výtvarné soutěže s názvem: Včely – královny života. Tajemství úlu. Reprezentantkou naší školy je Klárka Štarmanová z 9. třídy, která byla úspěšná a získala ve 3. kategorii čestné uznání! Za své skvěle namalované dílo byla obdarována audio knihou Solaris, jejímž autorem je Stanislaw Lem.

Máme 1. místo v akci Den Země pod rouškou!

25.6.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Maruška Soukupová z 5. B obsadila 1. místo ve výzvě pro školáky a vyhrála tablet! Namalovala krásné dílo, které nazvala "Vodní víla" a poukázala jím na důležitost vody pro náš život. Moc gratulujeme!

Máme finalisty v akci DEN ZEMĚ pod rouškou!

5.6.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do 30. 5. 2020 mohli žáci z prvního stupně tvořit obrázky do „Výzvy pro školáky“ spojené s tématikou životního prostředí. Soutěž byla vyhlášená v rámci DNE ZEMĚ pod rouškou Koalice nevládek Pardubicka. Mezi 5 nejlepších a výherních prací byla vybrána díla Áji Horáčkové a Marušky Soukupové. Srdečně gratulujeme a držíme pěsti, ať je vítězná cena právě jedné z nich!

Opět máme celostátního finalistu matematické soutěže Pangea

22.4.2020 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Do každoročního klání šikovných matematiků se zapojili letošní osmáci. Online školního kola se zúčastnilo 12 našich žáků.

Náš tým zvítězil a postupuje do Grand finále v Prezentiádě!

13.4.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes jsme se dozvěděli úžasnou novinu - náš tým Dvě a půl chlapa zvítězil mezi 110 týmy a probojoval se do Grand finále Čech a Slovenska! To už si zaslouží pořádnou gratulaci! :)