Výsledky soutěží

Olympiáda v anglickém jazyce

17.1.2020 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Letos se této jazykové olympiády zúčastnilo 13 žáků. Žáci předvedli své dovednosti při poslechu a konverzaci. Mezi jednotlivými místy byly jen nepatrné bodové rozdíly. Do okresního kola však mohou postoupit pouze ti z prvních míst. Naši školu bude reprezentovat za starší žáky Honza Machálek a za mladší žáky Kuba Vomočil. Gratulujeme!


Finále logické olympiády

1.12.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Nejbystřejší hlavy ze škol z celé České republiky se v pondělí 25. listopadu sešly v krásných prostorách Míčovny Pražského hradu, aby se utkaly o titul z Logické olympiády. Do finále postoupilo 195 účastníků, a mezi nimi nechyběla naše Anička Samková.


Soutěž v plavání

20.11.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek dne 7.11.2019 soutěžili naši žáci v plavecké štafetě na 50 m. Školu reprezentovali vybraní žáci z šestého až osmého ročníku. Podařilo se jim umístit na pěkném druhém místě. O postupu do krajské soutěže rozhodne další kolo, které bude na jaře. Gratulujeme úspěšným plavcům.


Hledáme mladého grafika Pardubického kraje

14.11.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 12. 11. 2019 proběhlo na naší škole vyhlášení výsledků prvního kola soutěže „Hledáme mladého grafika Pardubického kraje“.


ÚSPĚŠNÍ LOGICI

8.11.2019 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V říjnu se osmáci poprvé zúčastnili školního kola logické olympiády. Logickou olympiádu pořádá již řadu let Mensa České republiky, která sdružuje nadprůměrně inteligentní lidi.


Přírodovědný klokan

25.10.2019 / Martina Pazourová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 16.10. se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili Přírodovědného klokana. Tato soutěž je pořádána Přírodovědnou fakultou v Olomouci. Zaměřuje se na všeobecné znalosti z přírodopisu, zeměpisu, fyziky a matematiky.


Škola v pohybu

1.10.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Škola v pohybu - soutěž


NÁŠ TÝM ZVÍTĚZIL V PŘÍBĚZÍCH NAŠICH SOUSEDŮ!

27.6.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš tým ve složení Ema M., Nikča Š., Dan K. a Klára Š. zpracoval pod vedením paní učitelky Martiny Míkové a za pomoci pana učitele Jana Coufala video a prezentaci o MUDr. Františku Zemanovi a o sametové revoluci. Zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum. Ve středu 26. 6. 2019 se konala přehlídka prezentací žáků z 9 litomyšlských a českotřebovských škol, při níž práce hodnotila odborná porota. Náš tým získal nejlepší ocenění. Gratulujeme!


Soutěž v atletice

8.5.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Pohár rozhlasu - oblastní soutěž v atletice


Pythagoriáda - školní kolo

28.4.2019 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Minulý týden proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zajímavé úlohy řešili žáci 5. - 8.tříd. Nejúspěšnější řešitelé z každé třídy postupují do okresního kola. Vítězem 5.tříd se stal Matěj Kalousek, v 6.třídách zvítězila Adéla Jašková, v 7.třídách máme vítěze dva - Aničku Samkovou a Matyáše Cafourka a v 8.třídě byl nejúspěšnější Daniel Císař. Všem řešitelům gratulujeme.


JSME DRUZÍ NEJLEPŠÍ Z ČECH A SLOVENSKA V PREZENTOVÁNÍ

26.4.2019 / Holomkova / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš tým Trojka z 2 ve složení Julie Müllerová, Štěpán Ludvíček a Matěj Sádovský se ve čtvrtek 25. 4. 2019 utkali v prezentování s nejlepšími týmy z Čech a Slovenska na velkém Grand finále v Brně. Konkurence byla letos opravdu nevídaná, o to více si ceníme báječného druhého místa. Se svým zpracováním prezentace na téma „Na vzhledu (ne)záleží“ získal náš tým stejný počet bodů jako vítězové, o první příčce rozhodl jediný hlas při hlasování porotců.
Soutěž dala všem zúčastněným mnoho zajímavých zkušeností a zážitků, získali dovednosti, které využijí v mnoha životních situacích. Srdečně gratulujeme a přejeme jim, aby svůj nesporný talent dále rozvíjeli a zužitkovali.


OPĚT JSME ZVÍTĚZILI V KRAJSKÉM KOLE PREZENTIÁDY

5.4.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Již šestým rokem se podařilo žákům naší školy vyhrát krajské kolo a probojovat se do celorepublikového Grandfinále soutěže v prezentování. Tentokrát byli úspěšnými Julie Müllerová, Štěpán Ludvíček a Matěj Sádovský, kteří se zamýšleli nad otázkou Kolik stojí štěstí. V Pardubicích se sešla v pátek 5. dubna 2019 na krajském kole obrovská konkurence 14 týmů, vyhrát však mohl jenom jeden. Na webových stránkách Prezentiády se můžete dočíst tuto úžasnou větu: „První místo ovládl tým Trojka z 2 ze suverénní a neporazitelné Základní školy v Litomyšli.“
Jsme hrdí na náš tým a budeme držet pěsti 25. dubna, kdy se v Brně utkají s konkurenčními týmy ze všech krajů Čech a Slovenska.


Velmi pěkný úspěch v krajské soutěži v basketbalu

27.3.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V krajském kole soutěže v basketbalu v Pardubicích náš tým chlapců vybojoval hezké 3. místo. Školu reprezentovali Matěj Sádovský, Jaroslav Franc, Michal Kabrhel, Štěpán Ludvíček, Pavel Saqua, Marek Štegner, Kryštof Grujbár, Karel Píša a Josef Chlup.
Úroveň hráčů byla velmi vysoká. Blahopřejeme k úspěchu.


Matematický klokan

25.3.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V pátek 22. 3. 2019 žáci celé Evropy měli opět příležitost zasednout do lavic se společným cílem - řešit matematické úlohy. Každým rokem se této soutěže účastní i žáci naší školy. 60 minut řeší 24 úloh v kategoriích - Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída). Zde jsou první tři nejlepší řešitelé z každé kategorie.
Nejúspěšnější řešitelkou se stala Anička Samková, která úlohy vyřešila na plný počet bodů = 120.


OSLAVUJEME VÍTĚZSTVÍ NAŠEHO TÝMU V CELOSTÁTNÍM KOLE

11.3.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Na pondělní ráno jsme si připravili překvapení pro vítězný tým v soutěži o nejlepší statistický plakát.
Tématem jejich práce byly svatby, přestrojili jsme je tedy za ženichy a nevěsty. Za tónů svatebního pochodu je ve špalíru přivítali žáci celé školy, poté dostali svatební kytice, svatební dort a skládali slavnostní slib. Těší nás, když se objeví důvod ke společnému setkání a sdílení radosti. Za svoji poctivou práci si soutěžící opravdu zasloužili sklizené ovace. JEŠTĚ JEDNOU VELKÁ GRATULACE!


Soutěž v basketbalu

27.2.2019 / Vítězslav Vích / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

1. místo v soutěži v basketbalu


Okresní kolo FVTP

18.2.2019 / Markéta Vomáčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V pátek 15.2.2019 se v Lanškrouně konalo okresní kolo soutěže Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Naši školu reprezentovali žáci Daniel Klement a Nikola Šplíchalová s projektem Zdravé baterie. Žákům se podařilo probojovat do krajského kola, které se koná v Pardubicích.
Gratulujeme a budeme držet palce.


Okresní kolo olympiády v českém jazyce

14.2.2019 / Ivana Ptáčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

A pak že neumíme česky!!!
Bětka Duchoslavová - 2.místo, Amálka Nešporová - 14. místo ze 44 účastníků soutěže. Blahopřejeme a Bětce držíme palce do krajského kola v Pardubicích.


Okresní kolo olympiády v německém jazyce

12.2.2019 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes se v Ústí nad Orlicí konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V obou kategoriích jsme měli své úspěšné zástupce. Kategorii 7.tříd vyhrála Jana Kopecká a 2.místo obsadil Jakub Markl. Kategorii 8.-9.tříd vyhrála Amálka Nešporová a 2.místo získal Matěj Sádovský. Všichni soutěžící podali výborný výkon a patří jim velká gratulace. Na Amálku a Matěje čeká účast v krajském kole. Budeme držet palce.


MŮŽETE HLASOVAT PRO NAŠE SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ

5.2.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Srdce s láskou darované je soutěž, kterou pořádá tým Age a jejím cílem je podporovat mezilidské vztahy a spolupráci. Úkolem týmu je vytvořit srdce nebo jiný výrobek a darovat ho někomu, kdo ho potřebuje, či si zaslouží.
Tato možnost zaujala hned tři týmy žáků z naší školy, kteří se rozhodli udělat někomu radost.
Byly to děti z 2. oddělení školní družiny, jež pod vedením paní vychovatelky Sylvy Špinkové vyráběly čokoládové srdce pro kamaráda Tomáška, který trpí svalovou dystrofií.
Dalším týmem byly děti ze 4. oddělení školní družiny, které s paní vychovatelkou Ludmilou Drobnou vytvořily veliké srdce se sušeného pečiva a plodů a darovaly ho lesním zvířátkům. Ve sběru a podpoře zvířátek pokračují i po skončení projektu.
A třetím týmem byla skupinka dětí, které se pravidelně scházejí a navštěvují spolu s paní učitelkou Martinou Míkovou seniory v Domově se zvláštním režimem. Protože vidí těžkou práci tamějších zaměstnanců a jejich vlídné zacházení s babičkami a dědečky, rozhodli se vytvořit srdce andělské, zdobené peříčky, perličkami a hvězdičkami a tři anděly a touto nadílkou vyjádřit obdiv všem zaměstnancům domova. Slavnostní předání doprovodili i kulturním vystoupením.
Všem zúčastněným už nyní práce na projektu přinesla mnoho radosti a hřejivý pocit z vykonaného dobrého skutku, ale jistě by je jako bonus potěšilo i vítězství v soutěži.
S detaily jejich projektů se můžete seznámit přímo na stránkách soutěže, kde jim také můžete dát do 15. 3. 2019 svůj hlas.
Věřte, jen zhlédnutí toho, co děti vytvořily, vám pohladí duši. :)
(viz odkazy v detailu této zprávy).


Kalendář

Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2