Vybíjená

Pro děti z: 3. - 5. třídy

Místo konání: tělocvična

Den a čas: pondělí  6,45 -7,45hodin

Vyučující: A. Bartošová 


Vybíjená nás opět baví

5.10.2021 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Vybíjená bude letos každé pondělí v 6,45 - 7,45 hodin v naší tělocvičně pro děti 3. až 5.tříd.
Vedoucí: Alena Bartošová


Krajské finále

19.5.2017 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

V úterý 16.května jsme vyrazily do Ústí nad Orlicí, kde se již několik let uskutečňuje tento turnaj.Základní kola Cerekvice nám nabídla společnou cestu sponzorským autobusem. V loňském i v předloňském roce jsme tady vyhrály a postoupily tak do celostátního finále. Tentokrát však nervozita svázala dívkám ruce i nohy a první poločas se ZŠ Chrudim ( sportovní škola) skončil s velkou ztrátou. Druhý poločas jsme sice vyhrály, ale na vítězství to nestačilo. Druhý zápas se ZŠ Choceň jsme vyhrály a umístily se tak na druhém místě. Na toto finále přijela letos pouze tři družstva, okres Pardubice se vůbec nepřihlásil. Děvčatům přesto všechno patří obrovský dík a pochvala za vzornou a bojovnou reprezentaci školy, města i okresu., protože být druhé z celého kraje je úžasný úspěch!!! Hrály: Iva Záleská, Anička Samková, Stellla Janderová, Nellla Berky, Janička Kopecká, Nikča Šplíchalová, Simča Kučerová, Péťa Jakoubková, Káťa Tmějová, Káťa Vodehnalová, Tonča Chalupníková, Jolča Jánová.


Okresní kolo je také za námi

12.4.2017 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

V úterý 11.dubna 2017 se v rámci okresu Svitavy uskutečnil v Městské sportovní hale turnaj žákyň a žáků 4. a 5. tříd. Postupně hrály naše dívky tři zápasy. Začaly se ZŠ Masarykova Polička. Tento zápas byl z naší strany velmi nervózní, ale nakonec jsme ho zvládly a vyhrály. Poté jsme hrály se ZŠ Felberova Svitavy, kde byly vynikající hráčky, ale díky naší soustředěné a bezchybné hře jsme opět zvítězily. Poslední zápas se ZŠ Palackého Moravská Třebová jsme bez chyb a velkých nervů sehrály a znovu zvítězily. Naše děvčata zaslouží velký obdiv a díky za skvělou, obětavou a bojovnou hru, kterou si zajistila postup do kola krajského ( 16.5.2017 v Ústí nad Orlicí).
Na celé akci mě ovšem zarmoutilo, že děti, které odhodlaně a bojovně sportují , reprezentují své školy a města, nezískají za své výkony medaile ani jiné upomínkové předměty.
Naši školu reprezentovaly tyto dívky: Ivča Záleská, Anička Samková,Janička Kopecká, Stellča Janderová, Nelllča Berky, Nikča Šplíchalová, Péťa Jakoubková, Simča Kučerová, Káťa Vodehnalová, Káťa Tmejová, Tonča Chalupníková a Jolča Jánová.
Výsledky:
1. ZŠ U Školek Litomyšl
2. ZŠ Felberova Svitavy
3. ZŠ Masarykova Polička
4. ZŠ Palackého M.Třebová


Oblastní kolo je za námi

7.4.2017 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Ve dnech 5. a 6. dubna 2017 se odehrálo oblastní kolo ve vybíjené 4 .a 5.tříd. Letošní účast škol byla překvapivě velmi nízká.. Přihlásily se pouze čtyři školy, všechny tři místní a ZŠ Cerekvice. Ve středu se odehrál turnaj chlapců. Naši žáci začali velmi dobře, porazili ZŠ Zámeckou i ZŠ T.G. Masaryka, ale nad jejich síly byli kluci z Cerekvice. Hráči tohoto týmu nás výrazně přehráli a my jim sportovně gratulujeme k výhře a postupu do kola okresního.
Ve čtvrtek se uskutečnil turnaj dívek a účast škol i rozlosování bylo úplně totožné. Naše děvčata svoji trpělivou a bojovnou hrou porazila obě místní základní školy a rozhodující zápas s děvčaty Cerekvice byl ukázkou jejich skvělého a soustředěného výkonu. Všem hráčkám patří velký dík za bojovný výkon v celém turnaji. Opět se ukázalo, že dívky , které měly více natrénováno než naši chlapci, protože deset z nich chodí do kroužku vybíjené, byly úspěšnější a postoupily tak právem do okresního kola. To se odehraje již 11.4. v Městské hale v Litomyšli. Držte nám pěsti. Děkujeme!
Výsledková listina - chlapci: 1.ZŠ Cerekvice, 2. ZŠ U školek, 3. ZŠ T.G. Masaryka, 4. ZŠ Zámecká
Výsledková listina- dívky: 1. ZŠ U Školek, 2. ZŠ Cerekvice, 3. ZŠ Zámecká,
4. ZŠ T.G. Masaryka


Okresní kolo jsme vyhrály

22.4.2016 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

V úterý 19.dubna se konalo okresní kolo ve vybíjené žáků a žákyň 4. a 5.tříd.
Tento turnaj se uskutečnil v Městské sportovní hale v Litomyšli. Naše dívky bojovaly jako lvice a porazily týmy ze Svitav, Poličky i z Moravské Třebové. Jejich skvělá týmová hra ukázala jak důležité je, že 11 děvčat ( družstvo je dvánáctičlenné) navštěvuje kroužek vybíjené, kde je prostor , čas i chuť trénovat a hrát. Děkuji všem děvčatům za vzornou reprezentaci školy, za jejich bojovnost a odhodlání podat co nejlepší výkon. Krajské kolo se také pomalu blíží - 26.květnav Ústí nad Orlicí, tak budeme dál trénovat, zlepšovat taktiku apod. Držte nám, prosím , pěsti, budeme to potřebovat. Děkuji! Alena Bartošová


Vybíjená nás baví

15.4.2016 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Ve středu 13.dubna opět zazářily dívky 4.a 5.tříd v oblastním kole. Boj o první místo a postup do kola okresního svedla naše děvčata s vynikajícím týmem z Dolního Újezda. Nakonec sehrála hlavní roli naše výborná týmová hra, kdy každá z hráček splnila svou úlohu na 100%. Pomáhaly si vlastním bojovým pokřikem a hlavně svým bojovným srdcem. V úterý 19.dubna se uskuteční okresní kolo, tak nám držte, prosím, pěsti.


Vítězství v oblastním kole vybíjené žáků a žákyň 1. - 3. tříd

1.2.2016 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Chlapci i dívky ze 2.a 3. tříd se sešli v naší tělocvičně, aby si zahráli oblastní kolo ve vybíjené. 26.ledna hráli kluci a naše družstvo vyhrálo. Poslední zápas s I.ZŠ byl velmi napínavý a my jsme zvítězili o 1 bod. Škoda jen, že se tohoto turnaje zúčastnily pouze čtyři školy. Ještě horší to bylo s účastí 28.ledna, kdy hrála děvčata. Přijela pouze ZŠ Cerekvice. Naše družstvo opět zvítězilo, a tak se i dívky radovaly ze zlatých medailí. Je velmi smutné, že si neustále stěžujeme, jak se dnešní děti málo hýbou, málo sportují, ale ani školy je v tom příliš nepodporují. Snad to bude příští rok lepší


Červená škola umí hrát vybíjenou

22.4.2015 / Ilona Krejbychová / Po vyučování Vybíjená

V úterý 21. 4. jsme v Městské hale Litomyšl reprezentovali naši školu i naše město v okresním kole ve vybíjené. Oba týmy ( dívky i chlapci) bojovaly velmi obětavě a zároveň fair play a svojí disciplinovanou hrou porazily velké školy ze Svitav i Moravské Třebové. Postoupili jsme tak do krajského kola, které se uskuteční 18. 5. v Ústí nad Orlicí. Dík i obdiv patří všem hráčkám i hráčům!


Dívky také získaly zlato

14.4.2015 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Dnešního oblastního kola se zúčastnilo celkem pět družstev a bylo velmi vyrovnané. Po velkých bojích a po skvělém výkonu jsme se ziskem šesti bodů zvítězily. Do okresního kola, které se koná 21.4., postoupily týmy dívek i chlapců.


Napínavé oblastní kolo jsme vyhráli

9.4.2015 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Velké sportovní štěstí i vynikající výkon všech nám opět přinesl zlaté medaile. Chlapci a čtyři dívky ze 4.a 5.třídy skvěle bojovali a díky lepšímu skóre vyhráli letošní oblastní kolo a postoupili do kola okresního. Většina hráčů navštěvuje kroužek vybíjené a hodiny tréninků se úspěšně zúročily.


Naše škola je opět druhá v Pardubickém kraji

26.5.2014 / Ilona Krejbychová / Po vyučování Vybíjená

Ve čtvrtek 22. 5. 2014 se uskutečnilo krajské finále ve vybíjené 4. a 5. tříd v Ústí nad Orlicí. Naše družstvo bojovalo s velkým odhodláním, ale na vítězství to nestačilo. Sportovně musíme uznat, že kluci z Chrudimi byli lepší. Přesto patří našim chlapcům a třem dívkám velký dík za vzornou reprezentaci naší školy, města i okresu. Jsou to: z 5.A - Aneta Bálská, Tereza Jaklová, Jeroným Lněnička, Vojtěch Kabrhel, Tomáš Heblt, Ondřej Stodola, Milan Záleský, ze 4. A - Bára Houdková, Štěpán Ludvíček, Matěj Sádovský, Michal Kabrhel, Marek Štegner. Většina z těchto dětí navštěvuje kroužek vybíjené, kde každé úterý trénujeme přihrávky, vybíjení, kondici, pravidla atd.
A. Bartošová


Zlato a stříbro v okresním kole ve vybíjené

6.5.2014 / Ilona Krejbychová / Po vyučování Vybíjená

V úterý 6. 5. se konalo okresní kolo ve vybíjené žáků a žákyň 4. a 5. tříd, kterého se účastnila vítězná družstva obou kategorií z oblastních kol. Obě družstva hrála s nasazením a díky velké bojovnosti i obrovskému štěstí, které ke sportu patří, se chlapcům podařilo i s jednou prohrou zvítězit. Dívky hrály také skvěle, ale vlastně jen horší skóre je připravilo o 1. místo a získaly tak stříbrnou pozici.


Zlato v oblastním kole vybíjené vybojovali i kluci!

29.4.2014 / Mirka Jirečková / Po vyučování Vybíjená

Stejně jako před časem dívky, i chlapci předvedli, že vybíjenou hrát umějí. Všechny zápasy dovedli do vítězného konce a se zlatými medailemi postupují do okresního kola. Gratulujeme!


Zlatá medaile v oblastním kole vybíjené patří našim dívkám

15.4.2014 / Mirka Jirečková / Po vyučování Vybíjená

V úterý 15. 4. 2014 se konalo oblastní kolo ve vybíjené dívek 4. a 5. tříd. Utkalo se celkem 5 týmů. O zlatou medaili bojovalo s naší školou družstvo ZŠ Zámecká. Ve velmi vyrovnaném zápase se nakonec přece jen podařilo našim děvčatům zvítězit a postupují do okresního kola. Gratulujeme, přejeme hodně úspěchů a štěstí!


STŘÍBRNÁ MEDAILE V KRAJSKÉM KOLE VYBÍJENÉ

18.5.2013 / Mirka Jirečková / Po vyučování Vybíjená

Vynikajících výsledků dosáhla naše škola v Preventan Cupu – celostátní soutěži základních škol ve vybíjené. Družstvo chlapců a dvou dívek ze 4. a 5. tříd úspěšně a suverénně postoupilo do krajského finále, které se uskutečnilo 14. 5. 2013 v Ústí nad Orlicí. Rozhodující třetí zápas (dva předešlé v pohodě vyhráli) byl absolutně vyrovnaný. Rozhodovalo se v prodloužení a ZŠ U Školek prohrála o jeden jediný život. Škoda, na celostátní finále postoupila „jen o vlásek“ ZŠ z Chrudimi. Ale i tak je to obrovský úspěch našich dětí, které celý školní rok trénovaly při tělesné výchově i v kroužku vybíjené. Poděkování za vzornou reprezentaci školy, města i okresu Svitavy, za bojovnost a hru „fair play“ patří celému týmu. Jsou to: Terezka Hánělová, Anička Leksová, Pavel Chadima, Tomáš Koukola, Martin Čáp, Patrik Šplíchal, Lukáš Kurka, Milan Menc, Jan Randa, Filip Špinka, Jeroným Lněnička a Petr Rosa.


Vybíjená zase frčí

26.11.2012 / Alena Bartošová / Po vyučování Vybíjená

Od listopadu 2012 jsme začali zase trénovat a hrát vybíjenou. Tentokrát tento kroužek navštěvuje 23 dětí z řad žáků a žákyň 3.až 5.tříd. Každé úterý v 7,00 hod. se v tělocvičně naší školy ozývá bojovný křik při naší oblíbené vybíjené. Začínáme lehkou rozcvičkou (vedou ji samy děti) a poté posilujeme různé části těla a nakonec vždy hrajeme ostrý zápas. Bereme vše dost vážně, protože na jaře se zase budou hrát oblastní kola a my chceme být připraveni, reprezentovat co nejlépe naši školu a postupovat do dalších kol.


Kalendář

Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5