Za babičkou do Babiččina údolí...

Za babičkou do Babiččina údolí...

Krásné počasí, autobus, vlak, první řízek, autobus, vlak, druhý řízek, nekonečno ušlých kilometrů, paní kněžna, babička, zámek, pan mlynář a mnoho a mnoho dalších zážitků, to byl výlet čtvrtých tříd do Babiččina údolí.


Krásné počasí, autobus, vlak, první řízek, autobus, vlak, druhý řízek, nekonečno ušlých kilometrů, paní kněžna, babička, zámek, pan mlynář a mnoho a mnoho dalších zážitků, to byl výlet čtvrtých tříd do Babiččina údolí. Ale teď hezky popořadě.

Vybrali jsme si sice komplikovanější, ale o to dobrodružnější cestu. Jeden dopravní prostředek střídal druhý, ale než jsme dožvýkali připravené svačiny, tak už nás vítala Česká Skalice. Zavázali jsme si botky, jelikož nás čekala bezmála pětikilometrová procházka do nedalekých Ratibořic. Cesta se klikatila malebným údolíčkem, lemována krásnými lesy a skalkami. Než jsme se nadáli, už nás vítala paní klíčnice na ratibořickém zámku. Místní komoří nás poučil, jak se správně chovat v přítomnosti paní kněžny. Kněžna na nás udělala hluboký dojem, dokonce nechala do Litomyle pozdravovati. Naše pouť pokračovala dál, za babičkou. S babičkou jsme se potkali kde jinde než Na Starém bělidle. Babička zrovna vykládala Barunce a ostatním dětem příběhy ze svého života. U splavu jsme jen marně čekali na Viktorku. Nezbývalo tedy, než pokračovat zase o kus dál. Naše kroky vedly do starého mlýna, kde nás pantáta mlynář pomlynářsku přivítal. Ve mlýně na nás čekal chasník s děvečkou, se kterými jsme si zazpívali a zatancovali. Hodiny neúprostně ubíhají a my spěcháme do školy. Ne do té naší, ale do Barunčiny, kam se jako malá dívka chodívala učit. Přísný pan učitel s rákoskou si ihned zjednal respekt a všichni sekali latinu. Místní školáci nám za odměnu ukázali, jak lze trávit přestávky, a to i bez mobilního telefonu. Z dálky už slyšíme vlak, a tak na nic nečekáme a s výbornou zmrzlinou v ruce opouštíme nádherný kraj. V kupé si s nadšením sdělujeme zážitky z dnešního vydařeného výletu a dojídáme poslední zásoby, které jsme našli na dně svých batohů. Byl to dlouhý, náročný, ale také okouzlující den, ve kterém jsme se vrátili o více než sto let zpátky do minulosti.

 

A jak jsme se měli, můžete zhlédnout ve videu pod článkem.12.6.2016 | Jan Coufal

Kalendář

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6