Podnikaví sedmáci

Podnikaví sedmáci

Od nápadu k jeho úspěšné realizaci vede mnoho kroků. Tyto postupné „kroky“ v těchto dnech absolvují sedmáci se svým projektem „Nebůůůůď smutný, dej si smoothie!“ V něm usilují o vyřešení jednoho z problémů, který ze svého pohledu ve škole vnímají. Všichni školáci dostávají jednou za čtrnáct dní krabičku mléka, o mléko však není příliš zájem, často ve třídách zůstává dlouhou dobu, nebo se s ním i šeredí. A právě tomu se snaží zamezit a opět naučit děti mléko pít. Ve dnech, kdy je mléko do školy rozváženo, si otevírají stánek, ve kterém nabízejí několik druhů mléčných a zdravých smoothie. Zájemci si přinesou svoji krabičku mléka, vyberou si příchuť, popřípadě si ho doplní dalšími surovinami a proškolený tým jim umixuje lahodné smoothie.


Od nápadu k jeho úspěšné realizaci vede mnoho kroků. Tyto postupné „kroky“ v těchto dnech absolvují sedmáci se svým projektem „Nebůůůůď smutný, dej si smoothie!“ V něm usilují o vyřešení jednoho z problémů, který ze svého pohledu ve škole vnímají. Všichni školáci dostávají jednou za čtrnáct dní krabičku mléka, o mléko však není příliš zájem, často ve třídách zůstává dlouhou dobu, nebo se s ním i šeredí. A právě tomu se snaží zamezit a opět naučit děti mléko pít. Ve dnech, kdy je mléko do školy rozváženo, si otevírají stánek, ve kterém nabízejí několik druhů mléčných a zdravých smoothie. Zájemci si přinesou svoji krabičku mléka, vyberou si příchuť, popřípadě si ho doplní dalšími surovinami a proškolený tým jim umixuje lahodné smoothie.

Sedmáci svůj nápad neustále vylepšují, rozvíjejí a v neposlední řadě myslí i na ekologii. Smoothie se nalévá do hrnků, které si zájemci donesou, nebo do recyklovatelných kelímků. Celý projekt si od prvopočátku řídí a organizují sami. Společně si tedy prošli vším od prvního nápadu, přes samotné projektové řízení, vymýšlení loga, reklamy, tvorby receptů, proškolení všech „mixovačů“, nákupu surovin a s tím i spojenou finanční stránku, až po finální produkt, kterým je lahodné smoothie, spokojený zákazník a mléko, které nepřišlo vniveč.

Realizací takovýchto projektů si žáci osvojí řadu dovedností a schopností, které využijí v běžném životě. Vědí, kolik úsilí stojí něco podobného realizovat, musí se naučit správně komunikovat nejen mezi sebou, ale také se zákazníky. Důležitou součástí je vzájemná tolerance, zodpovědnost a týmová sounáležitost, pokud jeden nepřinese mixér, tak prostě dvacet kilo banánů přijde vniveč atd. Děti se učí vzájemné spolupráci, řešení problému a v neposlední řadě i finanční gramotnosti.

Jejich „podnikatelský“ záměr zaujal odbornou porotu natolik, že projekt „Nebůůůůď smutný, dej si smoothie!“ postoupil mezi devět nejlepších projektů v soutěži Mladý podnikatel. Svůj projekt budou obhajovat na celorepublikovém finále dne 13. května 2019 v Praze. Držíme palce a přejeme hodně štěstí, aby svým skvělým nápadem přesvědčili porotu a uspěli i v Praze. Jak celý projekt vznikal, se můžete podívat zde.
29.4.2019 | Jan Coufal

Kalendář

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6