Kozlov, tajný výlet, pizza, odpadky a agent Špekáček

Kozlov, tajný výlet, pizza, odpadky a agent Špekáček

Co jsme prožili v červnu v 5.B.


Celý červen byl v 5. B ve znamení různých akcí, výletů, exkurzí.

Mezinárodní den dětí jsme společně oslavili výletem na kolech na Kozlovský kopec. Jednalo se již o třetí pokus, jak tento kopec zdolat. V předešlých letech nám to vždy zhatilo špatné počasí. Tentokrát jsme překonali všechny nástrahy, jako např. vrzající kola, nekonečně dlouhý kopec, rostoucí houby, štěrk v otáčkách, úzké silnice a hluboké příkopy a dorazili jsme až do cíle. Na vrcholu Kozlovského kopce na nás čekala zasloužená vychlazená limonáda a nádherný výhled z rozhledny. Po téměř čtyřiceti kilometrech jsme se unaveni, ale šťastni vrátili zpět do školy. Už teď přemýšlíme, kam vyrazíme za rok.

Ke konci roku jsme navštívili Den integrovaného záchranného systému, kde jsme omrkli všechny složky IZS. Vyzkoušeli jsme, jaké to je narazit při 30 kilometrové rychlosti, projeli se na dopravním hřišti, nebo na motorce. Odměnou za naše správné odpovědi v dopravních testech byly různé reflexní prvky. Úžasnou podívanou předvedli hasiči, kteří hasili hořící pánev a ukázali, jak probíhá požární útok.

V průřezovém tématu – Země není jenom pro nás, jsme se podívali na zoubek všem nešvarům, které ubližují naší Zemi. Nejvíce jsme se pustili do odpadů, zmapovali jsme všechny kontejnery na tříděný odpad v okolí naší školy. Společnými silami jsme uklidili nepořádek v blízkosti školy a v přilehlém lesoparku. Nemile nás překvapilo, kolik odpadků tam bylo.

V napětí nás držel agent Špekáček, který si pro nás nachystal tajný výlet. Nevěděli jsme kdy, kam, ani v kolik na výlet vyrazíme. Jediné, co jsme věděli, že prostřednictvím obálek komunikoval s našimi rodiči. Všichni jsme přemýšleli, kam bychom mohli jet, co nás tam čeká a hlavně kdy vyrazíme. Ta nejistota a napětí v nás pěkně hlodalo. A pak to přišlo, úterý v 6:45 sraz na autobusovém nádraží. Agent Zpyták nám předává obálku od agenta Špěkáčka, chce z nás udělat agenty F. B. I. (Fakt boží inteligenti). Autobus za minutu odjíždí. Nasedáme směr Budislav. Další obálka! Dělíme se na dva týmy – modré a červené. Čeká nás mnoho těžkých úkolů. Chodíme poslepu, zachraňujeme zraněné, slaňujeme, trefujeme cíl, lezeme do jeskyně, luštíme šifry. Agent Zpyták se s nikým nemazlí. Hurá, zvládli jsme to! Jsme agenti! A agenty špekáčky si opékáme na ohni.

Pobyt ve škole jsme si v předposlední den školy trochu protáhli. Spali jsme ve škole, respektive chtěli jsme spát ve škole, ale jak to bývá, na spaní prostě nebyl čas. Ze školní kuchyňky jsme si udělali velkoobjemovou Pizzerii. Z nakynutého těsta jsme si každý udělal dvě, tři, čtyři pizzy dle své chuti a obliby. Přes klasické šunkové, sýrové jsme se propracovali i ke speciálním ananasovým, či brusinkovým pizzám. Po pizze jsme naše plná bříška rozpohybovali v tělocvičně při „diskošce“, kde jsme to fakt rozjeli. S blížící se půlnocí a hrozivou bouřkou byl nejvyšší čas zažít něco strašidelného, a proto jsme se pustili do řešení různých detektivních příběhů. Přestože jsme toho moc nenaspali, tak jsme si spaní ve škole užili.

Pěkné prázdniny a na viděnou v září.
30.6.2017 | Jan Coufal

Kalendář

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6