Jak jsme prožili ve 4.A poslední týden před Vánoci

Jak jsme prožili ve 4.A poslední týden před Vánoci

Tento týden byl skutečně vyjímečný a každý den vánoční.


V pondělí jsme se naladili v zahradnické škole . Navštívili jsme nádhernou vánoční výstavu. Sledovali jsme, jak se aranžuje vánoční výzdoba a zjistili jsme, že se dá ozdobit skoro vše. Je k tomu ale potřeba fantazie, šikovnost a pečlivost. I my jsme si vyrobili skleněné svícny a vytvořili ozdoby. Nakonec jsme dostali pozvání  na čaj a na cukroví. Byli jsme tu jak v ráji a ani se nám odsud nechtělo.

V úterý jsme šili pejsky pro naše milé. Vydařilo se nám to, přestože někdo šil poprvé. Za odměnu a na výzvědy jsme šli do muzea na výstavu Od adventu po Tři krále. Tady jsme se  dozvěděli, jaké zvyky provázely a někde stále provázejí adventní a vánoční období.

Ve středu jsme vyráběli vánoční přání pro rodinu a pak jsme si šli s chutí zaplavat do bazénu.

A ve čtvrtek ? Konečně jsme zabalili pro rodinu všechny vlastnoručně a s láskou vyrobené dárečky a dočkali jsme se besídky. Milé a slavnostní překvapení nám připravily děti, které nám za prskání prskavek hrály - Matěj a Vilda na trubku, Jáchym na harmoniku a Natálka a Sandruška na klavír. U stromečku jsme si zazpívali koledy, popřáli si a pak už jsme s netrpělivostí rozdávali dárečky , kterými se kamarádi vzájemně obdarovali.  Nakonec jsme ještě věštili náš osud pro příští rok - rozkrojili jsme jablíčka, házeli jsme střevícem a pak - honem domů, užívat si Vánoce a vánoční prázdniny.

Přejeme nám všem ještě šťastnější nový rok, abychom zažívali hodně radostných událostí ve společnosti příjemných, ohleduplných a slušných lidí !

Krásné prázdniny !1.1.2018 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2