Prosinec ve 3.A

Prosinec ve 3.A

Nejkrásnější měsíc v roce je už za námi. Byl krásný, plný akcí a krásných zážitků.


Kouzelný prosinec začal Mikulášem. Přišel k nám do třídy se spoustou čertů, ale i andělů. Báli jsme se, neboť Mikuláš věděl o všech našich prohřešcích, ale zároveň věděl, že umíme být i hodní.A tak si nikoho čerti nevzali s sebou. Zazpívali jsme jim koledu a slibovali jsme hory doly.

Moc jsme se těšili na 9.prosince na výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. Vůbec nám nevadilo, že jsme vstávali brzy ráno, čekal nás pěkný den. Do Prahy jsme jeli vlakem a prošli jsme všechny památky, o kterých jsme si povídali ve škole - Národní muzeum, Václavské náměstí se sochou sv. Václava, Staroměstské náměstí, Karlův most i Pražský hrad. Odpoledne jsme dorazili do Divadla S a H na vtipné představení Vánoce u Spejblů. Spejbl a Hurvínek nás nezklamali, bavili jsme se. Zpátky jsme jeli metrem a zastavili jsme se ještě podívat na světélka na vánočně osvětleném Staroměstském náměstí. Pak už jsme se vraceli vlakem spokojeně domů.

V posledním předvánočním týdnu nás čekala ještě v kině pohádka Z. Svěráka Tři bratři, Vánoční koncert ve Smetanově domě a pohádka, kterou nám zahráli studenti SpgŚ. Ale samozřejmě jsme se také učili, i když už jsme měli plnou hlavu Vánoc.

Všechno rychle uteklo a najednou tu byl poslední školní den v roce 2014.Společně jsme se všichni sešli v tělocvičně na vánočním představení divadelního kroužku Šmrnc, ve kterém také vystupují náš Adámek Pilař, Gábinka a Nikolka .Bylo to jejich sedmé vystoupení a hrají moc pěkně.

Dostali jsme třídní nadílku. Paní ředitelka nám nadělila za naši práci při Adventu ve škole šek, který si můžeme utratit podle svého. A pak už jsme ve třídě u stromečku s vlastnoručně vyrobenými ozdobami zpívali koledy, rozkrajovali jablíčka, přáli si přání, hráli hry, chutnali maminčina cukroví a těšili se z dárečků, které jsme si s kamarády pro sebe připravili.

A pak už jsme všichni spěchali domů užívat si vánoční prázdniny.

Nyní nám začíná nový rok 2015 a tak, ať je pro všechny kamarády šťastný.4.1.2015 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6