Jarní čas ve 3.A

Jarní čas ve 3.A

Jaro je pestré nejen venku, ale i ve 3.A. Stále se něco děje.


Jaro ve III. A

 Se zimou jsme se definitivně rozloučili karnevalem na ledě.

S jarem začaly sportovní jarní soutěže. Některé naše děti byly členy školního družstva ve vybíjené. Chlapci obsadili 3. místo a děvčata vybojovala v oblastním kole 1. místo. Dokonce náš Adam Vomočil  reprezentuje naši školu i  v družstvu žáků  4. - 5. tříd v okresním i krajském kole.  Vašík a Matěj hráli za naši školu minikopanou.

V březnu jsme sledovali zatmění Slunce. Pravidelně v časových fázích jsme zaznamenávali posun Měsíce před Sluncem.

V dubnu byl školní sběr starého papíru. Všechny děti z naší třídy přispěly a přinesly sběr, v průměru každý žák třídy nasbíral 56 kg papíru a tím jsme se dostali na 3. místo ve škole. Získali jsme finanční odměnu, která se nám bude hodit na školní výlet. Děkujeme našim rodičům za pomoc.

Užili jsme si také Den Země.  V parku u Smetanova domu jsme poznávali živočichy, rostliny, hledali jsme stromy, které budou pokáceny, třídili jsme odpad, poznávali jsme užitečnost kompostování, zkoušeli jsme naši obratnost, mrštnost a rychlost na různých stanovištích. Ke třídění odpadu jsme se vrátili ještě jednou v květnu, kdy nás p. Jana Foltová zajímavě provedla stezkou třídění odpadu a prohlédli jsme si také sběrný dvůr. Zde jsme pátrali, co všechno se u nás třídí, na co zde mají kontejnery. Za odměnu za naši pozornost jsme dostali barevné vaky na třídění odpadu ve třídě. Naše Janička, Gábi a Magda soutěžily v poznávání přírodnin v České Třebové.

A co se učíme?  V matematice právě rýsujeme trojúhelníky, počítáme do tisíce, řešíme logické úlohy. Naše děti se umístily v matematickém Klokanovi na 1. třech místech ve škole  - 1. Honzík Soukup, 2. Adam Pilař, 3.Gábi Paullusová a Kryštof Grujbár.  V českém jazyce stále zápasíme s vyjmenovanými slovy a slovními druhy. Děti napsaly báječné příběhy s vyjmenovanými slovy. Některé jste si mohli přečíst ve školním časopisu Dvojka. Společně jsme přečetli dvě knížky. Mezi námi jsou i zuřiví čtenáři, kteří si vedou zajímavé čtenářské deníky. Těšíme se na hodiny angličtiny, když k nám má přijít p. uč. Aron –  angl. rodilý mluvčí. Vždy nám přečte a vypravuje nový příběh a umí dělat legrační obličeje, zvuky a gesta. Rádi zpíváme, p. učitelka si nás moc chválí. Nikolka Šplíchalová a Tinka Šplíchalová vyhrály 1. a 2. místo ve zpěvu v oblastním kole. Z papírových krabic jsme vyráběli pohádková města. Také jsme byli v divadle  na divadel. hře pro děti „Zahrada" podle J. Trnky a na půvabné výstavě Šárky Váchové Chaloupka na vršku. Velkým zážitkem pro nás byla návštěva hokejového zápasu na MS v Praze.

Stále se něco děje – naše krásné jarní dny jsou opravdu pestré. Podívejte se na nás .23.5.2015 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6