Třída 7.B

Třídní učitel/ka: Mgr. Pavla Horáková


Dobrodružná Olomouc

23.6.2022 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Ve středu 22. 6. jsme se vydali na školní výlet do Olomouce. A začal pěkně dobrodružně! Zavítali jsme totiž do Strašidelného domu s tématikou Hostelu.


Příprava na Lednovánky :)

19.12.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Na páteční den 17. 12. jsme se těšili asi nejvíce ze všech dnů v tomto školním roce, protože nás čekalo rozbalování dárečků. Jenže karanténa udělala své a museli jsme zvolit plán B a přesunout si Vánoce na leden v podobě Lednovánek. To nás však nezaskočilo, protože už máme zkušenosti s Jarovánkami :)


Umíme vyrobit sýr!

20.10.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

V úterý 12. 10. jsme se vydali vzdělávat do nedaleké vesnice Sebranice. Čekal nás tam velmi zajímavý program v podobě výroby vlastních sýrů. Celým kurzem nás provázel pan Toms, který nám se vším pomáhal.


Poslední školní dny v 6. B

29.6.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

V pondělí nás čekal den i noc plná zábavy! Nejdříve jsme šli na zmrzlinu ke Slunci. Abychom se osvěžili ještě více, navštívili jsme koupaliště. Zde nás nejvíce bavilo jezdit po tobogánu a skákat šipky či kufry ze skokánku do vody. K večeři jsme si dali výbornou pizzu. Večer nechyběla diskotéka, hra na schovávanou a bojovka. Verča K. a Maruška S. si pro své spolužáky nachystaly palačinky, které v úterý od 6 ráno chystaly. Byly výborné! Společně strávený čas jsme si velmi užili.


6. B vyráběla ptačí budky

13.6.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

V pátek 11. 6. jsme jeli do Trstěnice na Mikšíkův statek. V rámci programu Práce se dřevem jsme se seznámili s druhy dřeva. Na vlastní oči jsme si prohlédli nástroje na jeho opracování. Měli jsme možnost si ve skupinkách vyrobit krásné ptačí budky, které s radostí využije nějaký ptáček. Společnost nám dělala i živá zvířátka, která jsme si v mžiku zamilovali. Práce nás moc bavila a jeli jsme domů s dobrou náladou. Moc se těšíme, až Mikšíkův statek opět navštívíme. :)


JAROVÁNKY v 6. B

4.5.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Protože jsme nestihli společné Vánoce v prosinci, udělali jsme si je teď v květnu v podobě Jarovánek. Rozdali jsme si dárečky, které na nás čekaly několik měsíců, a měli jsme z nich upřímnou radost. Nechybělo ani hraní si a vzájemná ukázka dárků. Během povídání jsme se všichni shodli, že jsme vděční za naše zdraví a návrat do školy, který si 2 dny maximálně užíváme. :)
A co to jsou Jarovánky? Spojení Jara + svátků + Vánoc. Autorka názvu je Verča Kováčová.


Chybí nám škola

9.2.2021 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Stýská se nám po školních lavicích, tak využíváme aspoň ty na Teamsech. Kéž se brzy potkáme i v těch reálných! Třída 6. B :)


I 6.B se pustila do úklidu Litomyšle!

21.9.2020 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Šesťáci uklízeli okolí Smetanova domu a park, kde se nachází spoustu odpadků, které tam nemají co dělat. Před samotným úklidem jsme se posilnili výbornou zmrzlinou na náměstí.
Pevně věříme, že díky této akci ukliďme Česko, Litomyšl jen tak někdo z nás jakýkoliv odpad na zem nevyhodí. :) Byl to prima den se skvělým pocitem!


Adaptační kurz 6. B

12.9.2020 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Adaptační kurz jsme si náramně užili a počasí bylo jako z pohádky! :)


Procházka do Nedošína spojená s úklidem odpadků

5.4.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Čtvrté třídy se zapojily do akce Ukliďme Česko a ve čtvrtek se vydaly do Nedošínského háje. Žáci uklízeli celou cestu do Nedošína i zpět a nestačili se divit, co všechno jsou lidé schopni vyhodit do přírody. Před vycházkou se žáci dozvěděli, jak dlouho trvá, než se různé druhy odpadků v přírodě rozloží, jak mohou být škodlivé a nebezpečné. O to více byli motivovaní k tomu, aby jim po cestě neunikla ani jedna věc, která v přírodě nemá co dělat. Úklid byl pro žáky velmi poučný.


Karneval na ledě

20.3.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Zimní období zakončili žáci a učitelé prvního stupně karnevalem na ledě. Nejprve proběhla krasojízda tříd, při které si všichni prohlédli krásné a propracované masky. Následovaly dovednostní soutěže jako střelba na branku, slalom, curling, hod na cíl atd. Za splněné disciplíny dostali všichni sladkou odměnu. Ve fotogalerii se podívejte, jak jsme si tento den společně užili.


Předvánoční pečení čtvrtých tříd

2.1.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Před vánočními prázdninami navštívily čtvrté třídy Školicí centrum PFAHNL. Žáci viděli různé stroje, které pekařům usnadňují práci, dozvěděli se zajímavé informace o výrobě koblížků, pečiva i o samotném pečení ve velkých troubách. Všichni si odnášeli vlastnoručně vyrobené perníčky, pečivo a za odměnu dostali i koblížky, na které se jim celou dobu sbíhaly sliny.


Cizokrajná zvířata na Střední škole zahradnické a technické

25.11.2018 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

V pondělí dne 19.11. jsme navštívili Střední školu zahradnickou a technickou, kde chovají různé druhy zvířat, a to i cizokrajných. Navštívili jsme učebny akvaristiky a teraristiky, kde jsme si užili spoustu legrace s chameleonem, který nám lezl na hlavy. Viděli jsme také krásné ptactvo, opičky, zakrslá prasátka a kozy. O všech zvířátkách jsme se dozvěděli zajímavé informace. Příjemně jsme si tak zpestřili pondělní vyučování.


Spaní ve škole s detektivním vyšetřováním - 3.B

26.6.2018 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Žáci ze 3. B spali ve škole a dostali důležitý úkol od policie. Hledali nebezpečného zločince!
Paní učitelka našla dopis, ve kterém se psalo, že jistý detektiv hledá zločince, který ukradnul šperky ze zámku Litomyšl. Detektiv mu přišel na stopu, ale vypadalo to, že než zločince stačil nahlásit policii, byl zabit. Žáci se vydali pátrat na vlastní pěst. Na různých místech po Litomyšli našli zašifrované indicie o pachateli, které stačil detektiv ještě před smrtí ukrýt. Z indicií žáci zjistili, jak pachatel vypadá, jak se jmenuje atd. Všechny informace šli předat policii a za odměnu je pan policista pozval na policejní stanici, kde mohli prozkoumat celu a policejní auto. Ve 22:30 paní učitelka přijala telefonát od policie. Pachatel byl dopaden a ukradené věci schoval u nás ve škole. Odvážní žáci se je vydali hledat po tmě s baterkou. Poslední ukradená věc byla nalezena ve 23:30. Všichni si mohli část pokladu za odměnu nechat. Byly v něm drahocenné šperky a kameny. O půlnoci se všichni spokojeně zavrtali do spacáků a ráno si sdělovali dojmy z večerní hry. Bylo to velké dobrodružství. Podívejte se, jak jsme si celý večer užili. Druhý den jsme první hodinu leželi ve spacácích a četli jsme si knížku.
Na detektivní téma jsme navázali také v Městské knihovně, kterou jsme navštívili o týden déle. Paní knihovnice nám ukazovala detektivní knížky, ze kterých vybrala různé šifry, které žáci museli ve skupinkách rozluštit a moc je to bavilo.


Výlet třetích tříd - Westernové městečko

13.6.2018 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Dne 4. 6. jsme se vydali autobusem na výlet do Westernového městečka v Boskovicích. Zde pro nás měli organizátoři připravený celodenní program. Nejprve jsme zhlédli koňskou show a poté dostaly děti dvouhodinový rozchod. V tomto čase mohly nakoupit suvenýry a navštívit různé atrakce jako je pastva kozy, hledání pokladů v písku, střelba šípem, házení tomahawkem atd. Následovaly různé soutěže, kde naše škola vyhrála dvě ze tří hlavních cen a to byly kovbojské klobouky. Celý den byl zakončen divadelním představením s názvem Tenkrát v Arizoně. Zpět do Litomyšle jsme přijeli přesně na čas v 16:15 hod. Po výletě žáci napsali pěkné slohy o tom, jak si výlet užili a nyní pracujeme na našem westernovém městečku, které tvoříme z odpadového materiálu a barevných papírů.


Rozloučení s bazénem

27.2.2018 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Třetí třídy zdárně ukončily plaveckou výuku. Žáci se zdokonalili v plaveckých dovednostech, ale také si užili spoustu zábavy. Každá hodina končila hrami v bazénu (nejatraktivnější bylo vodní pólo) nebo relaxací ve vířivce. Všichni dostali mokré vysvědčení a diplom za otužilost. Těšíme se na plavání v následujícím školním roce.


Předvánoční výlet do Olomouce 3.A, 3.B

4.1.2018 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Před Vánoci se vydaly třetí třídy na výlet do Olomouce. Žáci si užili cestu vlakem a z vlakového nádraží šli pěšky do Galerie Šantovky, kde je uchvátila vánoční výzdoba a průchozí magický les. Natěšení byli především na kino, kde měli celý sál pro sebe a s popcornem v ruce si užívali animovaný film Maxinožka. Oběd nemohl být jinde než v McDonaldu. S plnými bříšky jsme se všichni vydali na procházku vánočně vyzdobené Olomouce a navštívili jsme trhy, kde jsme si nakoupili vánoční dárečky pro naše blízké. Cestu zpět jsme měli zpestřenou chytáním autobusu, který nám málem ujel. Nakonec jsme se všichni v pořádku a v dobré náladě vrátili domů, kde si žáky vyzvedli rodiče. Někteří rodiče však jeli ochotně na výlet s námi, patří jim poděkování za pomoc a doufáme, že si s námi výlet užili.


Mikuláš ve 3.B

11.12.2017 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

V úterý jsme si povídali o tom, kdo to byl svatý Mikuláš, popisovali jsme si čerta a jelikož byla paní učitelka převlečená za anděla, chtěla, abychom nakreslili, jak si představujeme našeho strážného andílka a napsali k němu vlastnosti, které by měl mít. Své andílky jsme představili celé třídě a vystavili jsme si je na nástěnku. Všechny tři postavy jsme hned druhou hodinu viděli naživo. Zavítal k nám Mikuláš, andílci a rozzuření čerti, kteří některé děti odnesli v pytli pryč. Mikuláš nás chválil, ale také napomínal všechny nezbedníky. Po zazpívání písničky jsme se nadílky nakonec dočkali všichni.


Keramika DDM 3.B

11.12.2017 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

V listopadu jsme navštívili DDM, abychom vytvořili dárky pro naše blízké. Všem šla práce dobře od ruky, bylo vidět, že děti maminkám často pomáhají při pečení, vyválet placku nebyl problém. Minulý týden jsme DDM navštívili znovu, čekalo nás glazování výrobků. Výslednou podobu výrobku neukážeme. Uvidí ji rodiče až pod stromečkem.


Bruslení 3. a 4. tříd

11.12.2017 / Daniela Hrdonková / Třídy 7.B

Celý listopad chodily 3. a 4. třídy bruslit. Žáci trénovali nové dovednosti a hráli různé hry. Minulý týden žáci zahájili plaveckou výuku, byli rozřazeni do skupin a na závěr šli za odměnu odpočívat do vířivky, kde se všem velmi líbilo.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3