Úspěšná 6. B

V posledních měsících jsme se zapojili do různých soutěží a to vcelku úspěšně.

V posledních měsících jsme se zapojili do různých soutěží a to vcelku úspěšně. Že nás matematika nejen baví, ale jsme v ní i šikovní, potvrdily Janička Kopecká a Anička Samková, které se zúčastnily řady matematických soutěží. V okresním kole matematické olympiády poměřily holky své matematické dovednosti se samými gymnazisty. Janička skončila na 9. místě a Anička vyřešila všechny úlohy správně a zvítězila. Obě dvě také postupují do dalších kol v Pythágoriádě. Anička se také zapojila do celoroční korespondenční matematicko-logické soutěže Jáma lvová, kterou pořádá Vysoké učení technické v Praze. Po třech kolech velmi zapeklitých a obtížných úloh vybojovala, v konkurenci více než stovky starších dětí, výborné 18. místo. Anička se opět po roce propočítala do celorepublikového finále matematické soutěže Pangea. Právě její věková kategorie, je jedna z nejnabitějších konkurencí. Letos soupeřila s více než 8500 žáky z jiných škol. Do finále, kde soutěžící čekalo 25 úloh na 60 minut, postoupila šedesátka nejlepších. Anička správně vyřešila 18 úloh a to jí vyneslo na 16. místo. Velká gratulace.

Dařilo se nám nejen v matematice. Klárka Šoutová se zapojila do výtvarné soutěže konané v rámci litomyšlských gastro slavností. Výtvarně zpracovala vtipný komiks, ve kterém Magadaléna Dobromila Rettigová zápolí se selátkem. Její komiks návštěvníci vybrali jako nejzdařilejší a před zaplněným litomyšlským náměstím jí ceny předal známý moderátor Aleš Cibulka.  Opět veliká gratulace.

Své umělecké vlohy a především „fotografické oko“ předvedli Vítek Trávníček a Dáda Klement, kteří se zapojili do celorepublikové fotografické soutěže Youngfoto. Letošním tématem byl „portrét 100x jinak“. Dádova fotografie zaujala odbornou porotu natolik, že obdržel čestné uznání. Vítek své hudební nadání potvrdil v pěvecké soutěži, kde si „vyzpíval“ parádní 3. místo. Gratulace oběma chlapcům.

Úspěšní jsme byli také ve sportu, kde jsme školu reprezentovali ve volejbale a atletice. Vybojovali jsme místa na stupních vítězů. Všem moc gratulujeme a jsme na vás pyšní. Jen tak dál.