Třída 6.B

Třídní učitel/ka: Mgr. Jan Coufal


Modročervené adrenalíny, aneb tajný výlet se vším všudy

24.6.2022 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Mozkodrásající, svalynamáhající a strachuprověřovací výzvy agenta Zpytáka čekaly na začínající agenty F. B. I. (Fakt boží inteligenti) ze šesté třídy. Jak to celé dopadlo? Jak zastavit zloděje kabelek? Kdo řídil ponorku? Koho jsme nenašli? A kdo má v kožichu štěnice? Tak to se možná dozvíte z následujících řádků.


Prochozené a prozkoumané pražské památky a hora selfie

27.4.2022 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Dne 26. dubna se šesté třídy společně vydaly se svými učiteli do Prahy, hlavního města České republiky.


Vánoční továrna na řízky

2.1.2022 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Cukroví, stromeček, dárky, řízek a pohodová nálada k Vánocům neodmyslitelně patří. A právě v takovém duchu, se nesla naše první společná vánoční besídka na druhém stupni.


Rozesmátý adapťák

12.9.2021 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Poznat nejen sebe, ale i úspěšně spolupracovat se svými spolužáky, najít důvěru s novým panem učitelem, to byl jasný cíl našeho adaptačního kurzu. A že se nám to povedlo, jasně ukázalo závěrečné měření „vztahometrem“, který zcela bez pochyb ukázal, že po adapťáků máme k sobě o velký kus blíž. A to je moc dobře.


Prázdninový mixér

3.9.2021 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Učit se už první den školy? Ano! Jde to s úsměvem i radostí.


Noční škola 5.B

18.6.2021 / Martina Míková / Třídy 6.B

Jelikož se páťákům zbývající čas na prvním stupni značně krátí a dá se již spočítat na prstech, rozhodli jsme se ho řádně využít. Noční škola byla naprosto super, zažili jsme spoustu legrace a o maminku nikdo nebrečel. :-)


Výlet do ZOO Dvůr Králové 5.B

9.6.2021 / Martina Míková / Třídy 6.B

Víte jak vypadá nejúžasnější školní výlet? Když si objednáte skvělé počasí, když jedete s bezva partou, když máte po celou dobu výbornou náladu, nestane se nic nepříjemného a domů jedete všichni s úsměvem na rtech. A tak jsme to opravdu měli, užili jsme si na 200%.


Vánoce v 5.B

7.1.2021 / Martina Míková / Třídy 6.B

I když jsme do školy před Vánocemi chodili jen měsíc, stihli jsme toho poměrně mnoho. Nejen že jsme dohnali a zopakovali učení, ale vyrobili jsme vánoční svícny, přáníčka a ozdoby z vizovického těsta. Velkou radost nám udělala též třídní besídka s divadlem, koledami a společným rozbalováním dárků.


Ukliďme Česko, ukliďme Litomyšl

18.9.2020 / Martina Míková / Třídy 6.B

V pátek 18.9. se celá škola rozhodla přiložit ruku k dílu a uklidit vybrané části Litomyšle. Páťáci si vybrali prostor za Wembley a uklízet měli opravdu co. Krom běžným odpadků sbírali také staré oblečení, vyhozené žárovky, součástky do aut a podobné poklady. Máme hezký pocit, že jsme přispěli ke zvelebení našeho města.


Ježíškova noční škola

20.12.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Čtvrteční den ve škole nekončil výukou, ale čekalo na nás mnoho zážitků. Nejprve se děti utkaly ve vánočním bowlingu, pak se šly projít předvánoční osvětlenou Litomyšlí. Ve třídě je čekala slavnostní večeře a krásná pohádka Louskáček. Také diskotéka nebyla k zahození, a což teprve Ježíškova nadílka dárků! Usnout se nám z těch velkých zážitků hned nepodařilo, ale snad tento deficit doženeme doma o prázdninách! Krásné Vánoce všem!!!!!!!!!


Vánoční koledování v LDN Litomyšl

17.12.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Všechny nemocné pacienty z LDN Litomyšl přišly 17.12. potěšit děti ze 4.B. Svým vánočním programem jim zpříjemnily dlouhodobý pobyt v nemocnici, zpestřily fádní dlouhé dny a potěšily nejedno srdíčko. V závěru vystoupení zpívaly už nejen děti, ale i nemocní a zdravotní sestřičky s personálem. Z této akce jsme měli všichni velice dobrý pocit, do nemocničního prostředí jsme vnesli trocha té hřejivé vánoční atmosféry.


Vánoční odpoledne se seniory

13.12.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Ve čtvrtek 12.12. se nesly domovem pro seniory Na Skalce libé tóny příčné flétny, trumpety a koled. Děti svým koledováním opět zpříjemnily všem babičkám a dědečkům další den. Pravidelných týdenních návštěv v domově si všimli i na městském úřadě a dětem přišel poděkovat osobně pan místostarosta R. Kašpar s dárky.
Z výtěžku charitativní sbírky jsme našim seniorům a dětem koupili výborné dorty, šampaňské a spousty dalších dobrot. Sváteční vánoční odpoledne se prostě vyvedlo.


Čertovský bowling

6.12.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Děti ze 4.B se zcela dobrovolně rozhodly 5.12. odejít do pekla. Nešlo však o peklo pekelné, nýbrž o Peklo litomyšlské. Čerti a andělé si zde poměřili síly v umění bowlingu, čertovsky se vyřádili a bezvadně si užili sváteční den.


Návštěva knihovny

19.11.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

O tom, že jsou v místní knihovně super programy, jsme se přesvědčili 15.11. Zábavnou formou jsme rozplétali taje českých bájí, mýtů a legend. Dozvěděli jsme se mnoho nového, měli jsme možnost nahlédnout do spousty nádherných knih, interaktivně jsme se zapojili do dramatického představení bájí a vyplnili zábavný kvíz. Vše se nám hodí nejen do českého jazyka, ale i do vlastivědy.


Laskavec u Srdcařů ve 4.B

12.11.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Na světový den laskavosti jsme pozvali do naší třídy vzácnou návštěvu- děti, asistentky a p.učitelku ze speciální školy v Litomyšli. Společně jsme si zazpívali, naučili jsme děti hrát na boomwhackery, povídali si o našich zájmech, koníčcích a společně se poznávali. Věříme, že dnešní dopoledne napomohlo k odstranění sociálních bariér, k větší sounáležitosti, vstřícnosti a vzájemnému pochopení. V těchto milých setkáváních chceme i nadále pravidelně pokračovat.


Návštěva sklárny ve Dvoře Králové nad Labem-4.B

22.10.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

22.10.čtvrťáci vyjeli do Dvora Králové do výrobny skleněných vánočních ozdob, kde měli možnost obdivovat zručnost českých sklářů. Na vlastní oči jsme viděli celý proces výroby -foukání jednotlivých rozličných tvarů ozdob, stříbření, ruční malování, posypy, lepení kamínků, balení. Všichni jsme tuto práci sledovali s velkým zájmem a obdivem. Při tvořivé dílně jsme si pak namalovali vlastní ozdobu.Cestou zpět jsme se ještě vyřádili na hřišti v Chocni a tím zakončili krásný podzimní výlet.


Dopravní výchova

22.10.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

V pátek 18.10. absolvovaly děti ze čtvrtých tříd první část preventivního programu Besip, jež je zaměřen na dopravní výchovu. O tom, jak být správným chodcem a cyklistou, dětem vyprávěl ve Sředisku volného času pan Tomáš Rádek. Seznámil všechny s parvidly silničního provozu, se značkami, křižovatkami a povinnou výbavou kola. Na děti dále ještě čekají dovednostní zkoušky na dopravním hřišti a závěrečný vědomostní test.


Výlet VIDA Brno-3.B

17.5.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

Návštěva zábavního parku VIDA je vždy velký zážitek. Na ploše téměř 5000 m² se nachází přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým můžeme objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Děti rozpoutaly tornádo, pokusily se ustát zemětřesení, užily si účinky odstředivé síly a mnoho dalších fyzikálních jevů. Třešničkou na dortu byl naučný ekologický 3D film Oceány.


Hvězdárna Hradec Králové-3.B

13.5.2019 / Martina Míková / Třídy 6.B

30.4. jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. A byl to opravdu veliký zážitek! Poutavé vyprávění o mlhovinách,planetách, galaxiích a družicích nás nadchlo, ale ještě větší dobrodružství nás čekalo při úžasné naučné pohádce Polaris, která seznámila děti s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Byli jsme svědky okouzlujícího příběhu kamarádství dvou nepravděpodobných přátel, tučňáka Jamese a ledního medvěda Vladimíra. Spolu s nimi jsme se prolětěli ve vesmírné lodi Polaris k Saturnu a Marsu. Věřte tomu, stálo to za to!!!!


Naděje pro všechny

29.4.2019 / Markéta Rosypalová / Třídy 6.B

V pondělí 29. 4. se šly třetí třídy podívat do Naděje, což je nízkoprahové centrum pro děti a mládež.
Každý, kdo má zájem může centrum navštěvovat a pobavit se se svými vrstevníky, zahrát si hry nebo napsat domácí úkol. Často podnikají zajímavé akce, díky kterým děti zapomínají na své nepříznivé situace doma či ve škole.
Třeťáci si prohlédli budovu, rozdělili se do tří skupin, ve kterých si vytvořili své placky nebo magnetky, zahráli si deskové hry a v tělocvičně vyzkoušeli pohybové aktivity.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3