Prochozené a prozkoumané pražské památky a hora selfie

Prochozené a prozkoumané pražské památky a hora selfie

Dne 26. dubna se šesté třídy společně vydaly se svými učiteli do Prahy, hlavního města České republiky.


 

Dne 26. dubna se šesté třídy společně vydaly se svými učiteli do Prahy, hlavního města České republiky.

Celodenní výprava začala na autobusovém nádraží v Litomyšli, kde byl naplánovaný sraz. Autobusem jsme se dostali do České Třebové a tam jsme chvíli čekali na vlak. Přes malé zpoždění nakonec dorazil a my se mohli přesunout na zamluvená místa a téměř dvě hodiny si užívat společně strávený čas ve vlaku. Někteří z nás se i trochu prospali.

Po výstupu na nádraží v Praze jsme vyrazili do Muzea Karla Zemana. Cestou jsme viděli Národní banku, šli jsme po Karlově mostě, kde jsme sledovali tok Vltavy, a udělali řadu skupinových fotek, až jsme došli k cíli.

V Muzeu Karla Zemana jsme plnili úkoly do únikové hry, která spočívala ve vyplnění listu a následném otevření truhly. Jelikož kluci byli velmi pozorní, tak truhlu zvládli otevřít, aniž by potřebovali vyplnit pracovní list.

Po únikové hře následovala cesta do Národního muzea. Přes další významná místa v Praze, proto jsme vyrazili na Pražský hrad, kde jsme stihli zhlédnout střídání stráží, do Valdštejnských zahrad a na Staroměstské náměstí. I na Staroměstském náměstí jsme měli chvíli na prohlédnutí a nákup něčeho hezkého či dobrého. Na cestu a zbytek pobytu v Praze na nás čekala další aktivita v podobě plnění různých úkolů. Jedním z nich bylo zazpívat písničku v restauraci, udělat selfie s náhodným kolemjdoucím apod.

Než jsme dorazili do Národního muzea, čekal nás ještě rozchod na Václavském náměstí. Většina dětí si šla koupit „Mekáč“. V muzeu jsme mohli pozorně studovat zvířata dnešní doby i pravěkých období. Po prohlídce jsme spěchali na vlak a jeli zpět do České Třebové, kde jsme museli všichni utíkat na autobus, abychom nemuseli čekat další hodinu. Nakonec jsme dojeli včas do Litomyšle a už jen čekali na rodiče, až si pro nás přijedou.

Za jeden den jsme zvládli vidět mnoho zajímavých míst a lidí v našem hlavním městě, ale hlavně jsme se opět trénovali spolupráci. Během oslovování lidí jsme trénovali i cizí jazyk. Když bylo potřeba, museli jsme vyřešit nově vzniklý problém a být samostatní. Závěrem jsme ve dvojicích zpracovali naše zážitky v digitální podobě.

 

Barbora Šemorová, 6. A14.5.2022 | Holomkova

Kalendář

Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5