Třída 5.A

Moji studenti,

tak tu máme pátek a já STÁLE nemám od všech domácí úkol! Proto prosím, abyste jej elektronicky odevzdali do neděle do večera! Jistě to není nic složitého, abyste to nezvládli!

V pondělí zadám úkol číslo dva a také napíši jména těch, kteří ještě neodevzdali, což určitě nebude potřeba :) !

Dnes vám začíná víkend, tak si ho užijte v rámci možností! Aby nebyl tak dlouhý, posílám odkaz na fotky z naší akce-vyčištění čapího hnízda, kterou jste bohužel kvůli zavření školy, nestihli :-(

https://photos.app.goo.gl/79ZM7wcHkzJsKh9G9 

 

 

A tady odkaz na jedno fajn účo-video: 

https://www.youtube.com/watch?v=v8OP1iDfWko&fbclid=IwAR16tGqbrswMEKUU9lPqDCrMafqN7tk7F3af3PMawsDLSNXArIDhT63BzEk&app=desktop

 

 

 

 

 

Úkol číslo jedna:

Najdi chyby v textu a poté označ číslem slovní druhy (nad slovo, jak jsme zvyklí).

Začla nám karanténa. Každy den musim sedět doma, nesmym ani na zahradu. Je to votrava. Moje rodiče říkaj, že musím bít trpěliví,  a tak se snažím vimyšlet si zabávu. Lepim si modeli, zýrám na televizy a dokonce mně už i baví umívat nàdobi.  Snad to brzi zkončí.

Text přepiš na papír a se splněným zadáním pošli vyfocené/nascanované na email: komarkova@skoluskol.cz do pátku.

 

 

Ahoj a dobrý den!!

Moc Vás zdravím a stále netrpělivě vyhlížím email od těch, kteří ještě neposlali :)

Dnes jsem bedlivě sledovala UčíTelku a krásně nám nahráli do karet s opakováním přídavných jmen. Jistě jste si připomenuli všechna základní pravidla, a proto přicházím s úkoly opakovacími!!

Do teď jste pracovali podle učebnice a pracovních sešitů, nyní Vám zadám úkoly zde a vy mi je budete posílat emailem pro kontrolu.

Buď pozorný, již zítra (24.3.) se zde jeden objeví!!

 

 

 

 

 

Moji milí,

jak jsem již psala do Bakalářů: máte jeden velký úkol! Vlastně největší! A to mi napsat email, jak se máte, jak se Vám daří a jak trávíte volný čas :) .. (Už se nemůžu dočkat!!)

 

Opakujte, opakujte a opakujte. Jak všichni víme, je to matka moudrosti :) Sledujte UčíTelku, vyučování mají totiž báječné!! 

 

 

 

 

A tady zpráva od pana Jirečka:

 

Dobrý den,
zdravím Vás v současné nelehké situaci a dovoluji si zaslat pokyny k samostudiu žáků 5. ročníku v rámci předmětu vlastivěda.
Prosím o jejich předání Vašim dětem.
V tuto chvíli bychom se měli věnovat krajům České republiky. 

Na následujícím odkaze jsou uloženy pokyny: 
https://www.uschovna.cz/zasilka/WEIKUXEUY7JUV7K7-WH7/


V daném souboru je uveden rozsah stran k prolistování v učebnici (je to rozsáhlé, není nutné vše detailně číst, spíše prolistovat, prohlédnout obrázky a pročíst, co děti zaujme), zápisek k tématu, odkaz na cvičení v pracovním sešitě a slepá mapa k procvičování jednotlivých krajů. 

Je mi jasné, že máte v tuto chvíli mnoho starostí, rozhodně Vám nechci přidávat další. Prosím pouze o instruování dětí, měly by si poradit sami. Až se situace vrátí do normálu, problematiku společně shrneme. Pro případné dotazy nebo kontrolu úkolů jsem k dispozici na emailu: jirecek@skoluskol.cz

Přeji Vám i Vašim rodinám pevné zdraví!

S pozdravem
Miroslav Jireček, učitel vlastivědy

 

 

 

 

  • Moji milí studenti,

přávě jsem dokoukala Učí-telku na České televizi. Celý program byl krásně zpracovaný, paní učitelky i žáci byli stateční. V hodině pro 5.ročník bylo téma Shody přísudku s podmětem, který jsme společně jen lehce naťukli a nyní jste měli možnost si to nechat vysvětlit od paní učileky. Cvičení, která máte nyní zadaná navazují na dnešní vysílání, proto se nám to parádně hodí a můžete procvičovat. (Kdo jste nestihli, určitě si najděte v iVysílání).

Pokud si nevíte s něčím rady, napište mi na školní mail, kde vám případně poskytnu i své tel.číslo.

 

Mějte se hezky!

 

 

  • Vážení a milí, 

pevně věřím, že jste všichni zdraví a dobře se vám daří.

Zde je práce na další týden. Zítra spouští Česká televize vysílání pro děti- Učí-telka. Sledujte jej. Jistě bude zábavné a přínosné! Já se na něj moc těším!

 

 

Český jazyk PS- do str.12 vč

                  UČ- str. 91 (co jde doplnit, vypracujte na papír/folii, stačí doplněná slova) a neustále procvičovat I/Y v koncovkách přídavných jmen ( např. červený, včelí, strýcovými...)

                   Četba- vlastni kniha

Matematika PS- do str. 35

Geometrie   UČ- str. 23-25 (postup při sestrojování čtverce a obélníku)

                  PS- do str. 15

 

Mějte hezké dny! Celý týden má být slunečný a jarní, choďte do přírody a držte se!

 

 

 

 

 

  • Milí rodiče, 

zde Vám sdílím odkazy, které jsou vhodné na procvičování pro děti. V některých případech se musíte zaregistrovat, někde mohou děti procvičovat online. Zkuste prosím dodržet nějaký "rozvrh", kdy Vaše dítě bude pracovat samo, s Vámi a proložte prosím výuku i zábavnější formou- viz. přiložené odkazy. Chápu, že je pro mnohé z Vás tato situace komplikací, ale je potřeba, aby Vaše dítě bylo stále aktivní a "neusnulo na vavřínech." 

Myslím na Vás a držím Vám pěsti!

Brzy vložím další aktualizace, teď již slíbené:

 

1. Scio do odvolání zpřístupnilo ZDARMA online testy z matematiky a čestiny. https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

 

2. Matematiku v hravé formě nabízí Matika.in. https://www.matika.in/cs/

 

3. Češtinu i matematiku můžete procvičovat na Onlinecviceni.cz. https://www.onlinecviceni.cz/

 

4. Skvělý je také portál Skolakov.eu. https://skolakov.eu 

 

5. Online procvičování nabízí Škola s nadhledem. https://www.skolasnadhledem.cz

 

 

 

 

 

Zadané učivo pro práci doma do 15.03.2020, po tomto datu aktualizuji zadání.

Český jazyk PS- do str.10

                  UČ- str. 86, 87 a neustále procvičovat I/Y v koncovkách přídavných jmen ( např. červený, včelí, strýcovými...)

                   Četba- vlastni kniha

Matematika PS- do str. 31 a neustále procvičovat DĚLENÍ DVOJCIFERNÝM číslem

Geometrie PS- do str. 13

 

Kdykoliv mne kontakujte na komarkova@skoluskol.cz 

Sledujte prosím i Bakaláře, kde se mohou objevit detailnější informace. Děkuji. 

 

Lze procvičovat i online:

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz. 

Pro výuku matematiky jsou k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz.

 

Buďte trpěliví, snažte se prosím pracovat, ať pak můžeme společně pokračovat.

Hodně zdraví, myslím na Vás! 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANGLICKÝ JAZYK

Úkoly do 27.3.

1) Vypracovat cvičení z pracovního sešitu 44-45.

2) Procvičovat slovní zásobu 4. lekce (wocabee).

3) Do školního e-mailu jsem nahrála klíč k cvičením z minulého týdne.

Úkoly do 20.3.

1) Vypracovat cvičení z pracovního sešitu 38-43.

2) Vypsat si slovní zásobu ze 4. lekce.

3) Do školního e-mailu jsem nahrála výslovnost ke slovní zásobě 4 lekce a gramatiku pro ty, kteří poslední týden školy chyběly.

Úkoly do 13.3.

1) Stáhnout si aplikaci wocabee na procvičení slovní zásoby, kterou budu každý týden doplňovat.


Třídní učitel/ka: Mgr. Aneta Komárková Drahošová

Individuální konzultace žák - rodič - učitel

Přihlašování přes odkaz:

https://cally.com/pxxndjmd9hypftpy


Na ledu zvesela!

10.3.2020 / Aneta Komárková / Třídy 5.A

Bohužel není sníh, ale je led! Je na zimním stadionu, kam jsme se již podruhé vydali za pohybem! A bylo to parádní. Celá ledová plocha byla jen pro nás, a tak jsme si ji mohli náležitě užívat. Hráli jsme hry, trénovali jízdu vpřed, rychlé bruslení i jak správně na ledě zabrzdit. Až na pár pádů jsme vše zvládli levou zadní!


Aktivně i v hodinách českého jazyka!

28.2.2020 / Aneta Komárková / Třídy 5.A

I hodina Českého jazyka může dát fyzicky "zabrat". Nejen přídavná jména jsme hledali po chodbách školy a aktivně jsme s nimi pracovali ve třídě. Ve skupinkách nám šla práce lépe od ruky. Už se těšíme na další společnou práci.


Konec roku si užíváme

22.6.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Dnes se konal Den s integrovaným záchranným systémem. V prostoru SZTaŠ předváděli hasiči, záchranáři, policisté, strážníci MP, preventisté z BESIPu i vojáci ukázky zásahových činností. Doletěl i pátrací vrtulník Policie ČR, do kterého se děti mohly podívat. Celé dopoledne jsme si moc užili.


Výlet 2.A na Budislav

15.6.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V úterý se druháčci vydali na výpravu do Budislavských skal. Před výpravou jsme si přečetli dopis od rytíře Toulovce, který pro nás připravil 5 úkolů a připomněl nám, jak se máme chovat v lese. Protože jsme všechny úkoly splnili, rytíř Toulovec se s námi rozdělil o svůj poklad. Potom nás provedl svým obydlím a spěchal za svými povinnostmi. My jsme pokračovali dále směrem k Panskému stolu a na Budislav, kde jsme si koupili za odměnu dobrého nanuka a pohráli si na dětském hřišti. Výlet jsme si moc užili.


Leden - naše smysly a zimní radovánky

15.1.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Při prvouce jsme si vyzkoušeli naše smysly - nejdříve jsme podle hmatu poznávali jablko, citron, pomeranč. Zrakem jsme zkoumali, jak které ovoce vypadá. Na řadu přišel i náš mlsný jazýček a kousky ovoce jsme ochutnali. Každý kousek ovoce jsme také očichali. Na sluch jsme nezapomněli - zazpívali jsme si písničky a vyřešili hádanky.
A protože nám paní zima letos přeje, využili jsme ve čtvrtek sníh na stavění sněhuláků. Postavili jsme krásné tři sněhuláky a užili si spoustu legrace.


Vánoce v 2.A

27.12.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Po zdařilém předvánočním výletě do Prahy a divadelním představení Štědrý den u Spejblů jsme prožili Vánoce i ve škole. Poslední školní den před prázdninami na nás čekalo milé vánoční překvapení - beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Po besedě jsme už ale nedočkavě pospíchali do třídy, kde na nás čekaly dárečky. Před rozdáváním dárků jsme si připomněli některé vánoční zvyky, zazpívali známé vánoční koledy a ochutnali vánoční cukroví od maminek.
Krásné vánoční prázdniny a budu se těšit v úterý 3. ledna.


Čertí a andělská škola

8.12.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pondělí se naše třída proměnila v čertí školu, kam přišlo i pár nebojácných andílků. Čertíci a andílci plnili úkoly z matematiky, českého jazyka, psaní a čtení. Všem se ve škole dařilo výborně.


MOJE RODINA

20.11.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek proběhl u druháčků projektový den na téma MOJE RODINA. Žáci vyprávěli o rodinných příslušnících, ale i o tom, jak doma pomáhají a jak slaví různé svátky a narozeniny. Vytvářeli rodinný strom, plnili nejrůznější úkoly, vyplňovali křížovku, v osmisměrce hledali názvy rodinných příslušníků, kreslili svoji rodinu zakletou do zvířátek. Do školy si také přinesli fotografie, které si vzájemně ukázali a které poté využili při tvorbě plakátu.


NÁŠ DRÁČEK

16.10.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek na nás čekal při hodině českého jazyka zapeklitý úkol. Stonožka Agáta nám pomíchala návod na výrobu draka. Museli jsme návod sestavit ve správném pořadí. Abychom zjistili, jestli máme úkol správně, dráčka jsme si podle návodu vyrobili. A protože venku foukal vítr, šli jsme vyzkoušet, jak bude létat.


Podzimní tvoření s kaštany

12.10.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

K podzimu neodmyslitelně patří tvoření z kaštanů. Vyzkoušeli jsme svoje kaštanové postavy a potom jsme vymodelovali šnečka. Kaštany nám slouží i na počítání, sestavování písmenek a slov.


BĚH NA ČERNÉ HOŘE

25.6.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek 24. června jsme utekli před horkem do stínu lesa a stali se z nás orientační běžci. Na trase dlouhé 1,2 km jsme si museli zapamatovat 10 obrázků a ty v cíli ve správném pořadí nakreslit. Někteří z nás to zvládli úplně bez problémů a zaslouží si velkou pochvalu. Malá odměna čekala v cíli na každého. Konec roku se nezadržitelně blíží a my si užíváme poslední dny před prázdninami.


ŠKOLNÍ VÝLET A PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

5.6.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Konec května a začátek června si naši prvňáčci užili.
V úterý 31.května jsme byli na výletě v ZOO v Olomouci. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířat a zbyl nám čas i na lanový park.
Ve čtvrtek 2.června byli prvňáčci pasováni na čtenáře a dostali krásnou knížku, která je napsána jen pro ně.
A posledním překvapením byla akce našich patronů deváťáků, kteří si pro prvňáčky připravili soutěže v lesoparku.


ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA V 1.A

1.5.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Poslední dubnový pátek čekala na naše prvňáčky čarodějka Dorotka, která pro ně připravila spoustu zajímavých úkolů ze čtení, psaní, počítání, zpívání, tancování i kreslení. Po splnění úkolů jsme si ještě užili velký čarodějnický rej.


VESELÉ JARNÍ TVOŘENÍ V 1.A

20.3.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek jsme navštívili Regionální muzeum, kde pro nás bylo připraveno vystoupení folklórního souboru Heblata spojené s vynášením Morany a krátkým povídáním o velikonočních zvycích a jaru. Moranu si každý z nás vyrobil a odnesl domů. Teď už budeme vyhlížet jaro a těšit se na Velikonoce.


BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY

6.3.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Naši prvňáčci už navštívili knihovnu ve škole a tentokrát se vydali do Městské knihovny na náměstí. V knihovně se nás ujala paní knihovnice, která nás seznámila s tím, jak to v knihovně funguje, a jak se správně chovat ke knížkám. Připravila si pro nás také zajímavé úkoly. Dopoledne strávené v knihovně se nám moc líbilo.


LEDEN V 1.A

31.1.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Měsíc leden nám připravil spoustu akcí a zábavy. Od začátku měsíce chodíme bruslit. Moc se nám daří a týden od týdne jsme lepší a lepší.
Při čtení už čteme malá tiskací písmena. Před zápisem nás navštívili kamarádi z mateřských školek, aby se podívali, co jsme se už naučili, jak umíme číst, počítat a psát.
Díky firmě MK Fruit jsme ochutnali ovoce z exotické bedýnky a při Vitamínovém dnu si udělali ovocný špíz nebo ochutnali banánový koktejl.
Ten nejdůležitější den přišel na konci měsíce - naše první vysvědčení. Nejdříve jsme museli splnit úkoly, se kterými nám pomohli naši patroni, a potom nám rozdali opravdové první vysvědčení.
První pololetí je za námi a my se těšíme, co všechno nás čeká ve druhém pololetí:)


Vánoce v 1.A

1.1.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek jsme si v naší třídě užívali Vánoce. Do těch opravdových ještě pár dnů zbývalo, tak jsme si je připravili „nanečisto“. Zazpívali jsme si koledy, vyzkoušeli jsme si některé vánoční tradice, pochutnali si na cukroví, přijali návštěvu našich kamarádů z 9. třídy, rozdali si dárečky.
Milí rodiče, přeji Vám i Vašim dětem hodně zdraví a štěstí v novém roce 2016.


ADVENT V 1.A

8.12.2015 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Adventní čas si moc užíváme - pilně se učíme, od Mikuláše jsme dostali zdravou nadílku, ve Smetanově domě jsme byli na divadle Čert Všudybyl a princezna Zlobilka a společně se těšíme na Ježíška.


3-2-1 START

10.10.2015 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Nový školní rok jsme úspěšně odstartovali a už jsme stihli spoustu nových věcí poznat, objevit, naučit se a prožít. Chodíme plavat, učíme se písmenka a už umíme přečíst krátká slova a dokonce i věty, v matematice počítáme se skřítkem Matýskem na interaktivní tabuli, byl u nás pan fotograf ze Svitavského deníku, v převlečení za zvířátka jsme se zúčastnili průvodu masek. Také od října někteří chodíme na kroužky u nás ve škole.
Těšíme se na objevování a poznávání nových a zajímavých věcí.


Kalendář

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5