Třída 5.A

Vážení a milí,

v pondělí budeme odevzdávat učebnice (nezapomeňte nějakou tu korunu, kdyby se musela poškozená učebnice platit), provádět třídnické práce a skočíme si na zmrzlinu :) Ve škole budeme 8.15-11.35.

V úterý proběhne klasický ceremoniál k předávání vysvědčení.

 

 

 

Hezký den,

tak tu máme poslední týden školního roku. To nám to nějak uteklo.. Za oknem to na léto moc nevypadá, ale ono si to sluníčko šetří na prázdniny, uvidíte :)

V úterý je pedagogická porada, známky jsou uzavřené.

Prosím vás i rodiče, abyste tento týden dali dokupy učebnice, protože v pondělí přijdete VŠICHNI do školy, přinesete učebnice a všechny je prohlédneme a vybereme. 

V úterý si VŠICHNI přijdete pro vysvědčení.

Uvidíme se na online hodinách, kde si řekneme více.

Přeji hezký týden.

 

 

 

Moji milí!!

Máme před sebou předposlední týden tohoto školního roku. Snad vás víkendové bouřky nevytopili! 

ČJ: učebnice 116-117- tabulky se skloňováním číslovek. Již jsme je probrali na online hodinách, ale stále opakujte a procvičujte!!

                           117/4. cv do sešitu

                   Na straně  123 zopakujte, co je podmět a přísudek, může být vyjádřený, nevyjádřený a několikanásobný. 

     PS- 22 a 23 celé.

M:učebnice 59- 1- slovní úlohy

     PS:45

Online hodiny budou dle kalendáře na Teams. 

 

Krásný den přeji všem!!

Tak máme za sebou propršený víkend. Věřím, že jste si ho všichni báječně užili a nabrali síly na další týden!

 

Čj- učebnice str. 115/8- b do sešitu

                               9 do sešitu

     PS- str. 21- celá

 

M-  učebnice str. 58 slovní úlohy a-c

     PS- 44

Online hodina bude tentokrát ve středu (gymnazisti jdou v úterý na přijímací zkoušky a ve čtvrtek). Stále platí, že zadávám na Teamsech práci na každý den, tak na to nezapomeňte!!

 

 

Milí žáci,milí rodiče!

Je před námi poslední měsíc školního roku. Pevně věřím, že vám všem zbývají ještě nějaké síly, abychom vše společně zvládli a už se mohli těšit z prázdnin.

Kromě opakovacích úkolů, které DENNĚ vkládám na TEAMS musíme pokračovat s prací v učebnicích a pracovních sešitech.

 

Čj učebnice 114/ 6 písemně

   PS dokončit stranu 19,20

M učebnice 54/5.6. do sešitu

                 55 nastudovat šedý rámeček

   PS- str. 42, 43

Těším se na online hodinách naviděnou!!

 

 

 

ANGLICKÝ JAZYK 

Úkoly do 30.6. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

1) Opakování látky celého roku - nezhorší známku na vysvědčení, ale může vylepšit.

(Platforma Teams/vlevo 30th June/horní lišta Soubor - Revision (vloženo v čtvrtek 11.6.); NUTNÉ ODEVZDAT, po odevzdání vám bude sdělena známka na vysvědčení. Čím dříve odevzdáte, tím dříve bude pro vás aj ukončena). Další úkoly se zadávat nebudou)

 


Třídní učitel/ka: Mgr. Aneta Komárková Drahošová

Individuální konzultace žák - rodič - učitel

Přihlašování přes odkaz:

https://cally.com/pxxndjmd9hypftpy


Na ledu zvesela!

10.3.2020 / Aneta Komárková / Třídy 5.A

Bohužel není sníh, ale je led! Je na zimním stadionu, kam jsme se již podruhé vydali za pohybem! A bylo to parádní. Celá ledová plocha byla jen pro nás, a tak jsme si ji mohli náležitě užívat. Hráli jsme hry, trénovali jízdu vpřed, rychlé bruslení i jak správně na ledě zabrzdit. Až na pár pádů jsme vše zvládli levou zadní!


Aktivně i v hodinách českého jazyka!

28.2.2020 / Aneta Komárková / Třídy 5.A

I hodina Českého jazyka může dát fyzicky "zabrat". Nejen přídavná jména jsme hledali po chodbách školy a aktivně jsme s nimi pracovali ve třídě. Ve skupinkách nám šla práce lépe od ruky. Už se těšíme na další společnou práci.


Konec roku si užíváme

22.6.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Dnes se konal Den s integrovaným záchranným systémem. V prostoru SZTaŠ předváděli hasiči, záchranáři, policisté, strážníci MP, preventisté z BESIPu i vojáci ukázky zásahových činností. Doletěl i pátrací vrtulník Policie ČR, do kterého se děti mohly podívat. Celé dopoledne jsme si moc užili.


Výlet 2.A na Budislav

15.6.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V úterý se druháčci vydali na výpravu do Budislavských skal. Před výpravou jsme si přečetli dopis od rytíře Toulovce, který pro nás připravil 5 úkolů a připomněl nám, jak se máme chovat v lese. Protože jsme všechny úkoly splnili, rytíř Toulovec se s námi rozdělil o svůj poklad. Potom nás provedl svým obydlím a spěchal za svými povinnostmi. My jsme pokračovali dále směrem k Panskému stolu a na Budislav, kde jsme si koupili za odměnu dobrého nanuka a pohráli si na dětském hřišti. Výlet jsme si moc užili.


Leden - naše smysly a zimní radovánky

15.1.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Při prvouce jsme si vyzkoušeli naše smysly - nejdříve jsme podle hmatu poznávali jablko, citron, pomeranč. Zrakem jsme zkoumali, jak které ovoce vypadá. Na řadu přišel i náš mlsný jazýček a kousky ovoce jsme ochutnali. Každý kousek ovoce jsme také očichali. Na sluch jsme nezapomněli - zazpívali jsme si písničky a vyřešili hádanky.
A protože nám paní zima letos přeje, využili jsme ve čtvrtek sníh na stavění sněhuláků. Postavili jsme krásné tři sněhuláky a užili si spoustu legrace.


Vánoce v 2.A

27.12.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Po zdařilém předvánočním výletě do Prahy a divadelním představení Štědrý den u Spejblů jsme prožili Vánoce i ve škole. Poslední školní den před prázdninami na nás čekalo milé vánoční překvapení - beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Po besedě jsme už ale nedočkavě pospíchali do třídy, kde na nás čekaly dárečky. Před rozdáváním dárků jsme si připomněli některé vánoční zvyky, zazpívali známé vánoční koledy a ochutnali vánoční cukroví od maminek.
Krásné vánoční prázdniny a budu se těšit v úterý 3. ledna.


Čertí a andělská škola

8.12.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pondělí se naše třída proměnila v čertí školu, kam přišlo i pár nebojácných andílků. Čertíci a andílci plnili úkoly z matematiky, českého jazyka, psaní a čtení. Všem se ve škole dařilo výborně.


MOJE RODINA

20.11.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek proběhl u druháčků projektový den na téma MOJE RODINA. Žáci vyprávěli o rodinných příslušnících, ale i o tom, jak doma pomáhají a jak slaví různé svátky a narozeniny. Vytvářeli rodinný strom, plnili nejrůznější úkoly, vyplňovali křížovku, v osmisměrce hledali názvy rodinných příslušníků, kreslili svoji rodinu zakletou do zvířátek. Do školy si také přinesli fotografie, které si vzájemně ukázali a které poté využili při tvorbě plakátu.


NÁŠ DRÁČEK

16.10.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek na nás čekal při hodině českého jazyka zapeklitý úkol. Stonožka Agáta nám pomíchala návod na výrobu draka. Museli jsme návod sestavit ve správném pořadí. Abychom zjistili, jestli máme úkol správně, dráčka jsme si podle návodu vyrobili. A protože venku foukal vítr, šli jsme vyzkoušet, jak bude létat.


Podzimní tvoření s kaštany

12.10.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

K podzimu neodmyslitelně patří tvoření z kaštanů. Vyzkoušeli jsme svoje kaštanové postavy a potom jsme vymodelovali šnečka. Kaštany nám slouží i na počítání, sestavování písmenek a slov.


BĚH NA ČERNÉ HOŘE

25.6.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek 24. června jsme utekli před horkem do stínu lesa a stali se z nás orientační běžci. Na trase dlouhé 1,2 km jsme si museli zapamatovat 10 obrázků a ty v cíli ve správném pořadí nakreslit. Někteří z nás to zvládli úplně bez problémů a zaslouží si velkou pochvalu. Malá odměna čekala v cíli na každého. Konec roku se nezadržitelně blíží a my si užíváme poslední dny před prázdninami.


ŠKOLNÍ VÝLET A PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

5.6.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Konec května a začátek června si naši prvňáčci užili.
V úterý 31.května jsme byli na výletě v ZOO v Olomouci. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířat a zbyl nám čas i na lanový park.
Ve čtvrtek 2.června byli prvňáčci pasováni na čtenáře a dostali krásnou knížku, která je napsána jen pro ně.
A posledním překvapením byla akce našich patronů deváťáků, kteří si pro prvňáčky připravili soutěže v lesoparku.


ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA V 1.A

1.5.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Poslední dubnový pátek čekala na naše prvňáčky čarodějka Dorotka, která pro ně připravila spoustu zajímavých úkolů ze čtení, psaní, počítání, zpívání, tancování i kreslení. Po splnění úkolů jsme si ještě užili velký čarodějnický rej.


VESELÉ JARNÍ TVOŘENÍ V 1.A

20.3.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek jsme navštívili Regionální muzeum, kde pro nás bylo připraveno vystoupení folklórního souboru Heblata spojené s vynášením Morany a krátkým povídáním o velikonočních zvycích a jaru. Moranu si každý z nás vyrobil a odnesl domů. Teď už budeme vyhlížet jaro a těšit se na Velikonoce.


BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY

6.3.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Naši prvňáčci už navštívili knihovnu ve škole a tentokrát se vydali do Městské knihovny na náměstí. V knihovně se nás ujala paní knihovnice, která nás seznámila s tím, jak to v knihovně funguje, a jak se správně chovat ke knížkám. Připravila si pro nás také zajímavé úkoly. Dopoledne strávené v knihovně se nám moc líbilo.


LEDEN V 1.A

31.1.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Měsíc leden nám připravil spoustu akcí a zábavy. Od začátku měsíce chodíme bruslit. Moc se nám daří a týden od týdne jsme lepší a lepší.
Při čtení už čteme malá tiskací písmena. Před zápisem nás navštívili kamarádi z mateřských školek, aby se podívali, co jsme se už naučili, jak umíme číst, počítat a psát.
Díky firmě MK Fruit jsme ochutnali ovoce z exotické bedýnky a při Vitamínovém dnu si udělali ovocný špíz nebo ochutnali banánový koktejl.
Ten nejdůležitější den přišel na konci měsíce - naše první vysvědčení. Nejdříve jsme museli splnit úkoly, se kterými nám pomohli naši patroni, a potom nám rozdali opravdové první vysvědčení.
První pololetí je za námi a my se těšíme, co všechno nás čeká ve druhém pololetí:)


Vánoce v 1.A

1.1.2016 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

V pátek jsme si v naší třídě užívali Vánoce. Do těch opravdových ještě pár dnů zbývalo, tak jsme si je připravili „nanečisto“. Zazpívali jsme si koledy, vyzkoušeli jsme si některé vánoční tradice, pochutnali si na cukroví, přijali návštěvu našich kamarádů z 9. třídy, rozdali si dárečky.
Milí rodiče, přeji Vám i Vašim dětem hodně zdraví a štěstí v novém roce 2016.


ADVENT V 1.A

8.12.2015 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Adventní čas si moc užíváme - pilně se učíme, od Mikuláše jsme dostali zdravou nadílku, ve Smetanově domě jsme byli na divadle Čert Všudybyl a princezna Zlobilka a společně se těšíme na Ježíška.


3-2-1 START

10.10.2015 / Andrea Stejskalová / Třídy 5.A

Nový školní rok jsme úspěšně odstartovali a už jsme stihli spoustu nových věcí poznat, objevit, naučit se a prožít. Chodíme plavat, učíme se písmenka a už umíme přečíst krátká slova a dokonce i věty, v matematice počítáme se skřítkem Matýskem na interaktivní tabuli, byl u nás pan fotograf ze Svitavského deníku, v převlečení za zvířátka jsme se zúčastnili průvodu masek. Také od října někteří chodíme na kroužky u nás ve škole.
Těšíme se na objevování a poznávání nových a zajímavých věcí.


Kalendář

Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2