Předvánoční výlet 3.A do Prahy za Spejblem a Hurvínkem

Předvánoční výlet 3.A do Prahy za Spejblem a Hurvínkem

Na Mikuláše jsme se vydali na výlet do divadla Spejbla a Hurvínka.


Náramně jsme si užili cestu vlakem - pro některé z nás to byla vůbec první cesta rychlíkem. Rychle nám ubíhala a ani jsme nestačili sníst svačinky od maminek a už jsme viděli stověžatou Prahu.

Z nádraží jsme vyrazili na Václavské náměstí a pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, kde jsme nasávali vůně dobrot z mnoha stánků. Někteří neodolali a ochutnali trdelníky. Před 11. hodinou jsme se přiblížili k orloji, abychom si prohlédli postavičky z orloje. Zima nás vyhnala na další cestu Karlovou ulicí na Karlův most. Zažili jsme nálety racků, se kterými jsme se podělili o svačinky. Zmrzlí a nedočkaví jsme dorazili do Mc Donaldu posilnit se, ohřát se a odpočinout si. Spokojeni jsme pak vyšli Nerudovkou na Pražský hrad. Tady nás čekala atrakce v podobě policejní prohlídky každého z nás. Policisté na nás byli hodní, dokonce jsme se s nimi i zasmáli. Prohlédli jsme si Chrám sv.Víta, obhlédli jsme, kde sídlí pan prezident a spěchali jsme do Dejvic do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínkův Mikuláš.

Hurvínek byl jako vždy vtipný, tatínek Spejbl trochu popleta a Žeryk štěkal tak báječně, že jsme dobře rozuměli psí řeči. Máničce i bábince to moc slušelo.

Po představení jsme nastoupili do metra, hravě jsme zvládli přestup i oblíbené jezdící schody a už jsme byli na hlavním nádraží. Opět jsme se těšili na cestu vlakem. V České Třebové jsme počkali na autobus a na nádraží v Litomyšli na nás už čekali naši milí rodiče.

Prožili jsme další krásný den.

 

 14.12.2016 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4