Jak jsme si užili zimu ve 3.A

Jak jsme si užili zimu ve 3.A

Zima už je definitivně pryč a zítra přivítáme jaro.
Jak jsme si ji užili?


Hlavně jsme se učili - vyjmenovaná slova nás pronásledovala každý den a ještě stále budou a v matematice jsme skočili do tisíce, společně jsme přečetli knížku F. Nepila o tom, jak vidí rok pes Baryk..... byli jsme také prozkoumat městský úřad a zjistit, k čemu je dobrý.

Také jsme hráli vybíjenou, sice jsme nevyhráli, ale moc pěkné bylo, že děvčata ze 3.B vyrobily a předaly všem chlapcům medaile a pak zase chlapci ze 3.A vyrobili a předali medaile děvčatům z obou tříd.
Na konci ledna jsme si vylepšili vysvědčení vitamíny, vitamínovými koktejly a vitamínovým špízem. Vitamínový den nám připravila firma, která nám každých 14 dní přiváží ovoce či zeleninu a seznamuje nás se známými i  neznámými druhy ovoce.. Pochutnali jsme si, i když je pravda, že někteří mlsouni se báli vyzkoušet čerstvou šťávu z červené řepy a pomeranče. Někdo dokonce nechtěl pít ani banánový koktejl.

Letos byla krásná zima - chodili jsme sáňkovat, bobovat za školu a také bruslit. Bruslení jsme završili karnevalem na ledě. Všem to slušelo, někoho byste ani nepoznali. Podívejte se na nás. Štěpánek, Matouš, Sandruška a Majda se dokonce učili krasobruslit a šlo jim to. Táda a Filip chytali v bráně góly a s ostatními chlapci pak hráli hokej.

V muzeu jsme se seznámili s tím, co je to masopust a teď se k němu vrátíme v našem programu při vítání jara ve škole. Vyrobili jsme si vrkoče.

I pro vás jsme udělali podobné a ještě líta , slůňata pro štěstí, zápichy a ukážeme vám jak jsme šikovní i na dalších výrobcích.

Moc se těšíme na jaro, protože nás už zase čeká spousta mimořádných událostí - divadlo, knihovna, kino, výlety...Samozřejmě také učení, ale proto přece chodíme do školy.

18.3.2017 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4