Co nového ve IV.A ?

Co nového ve IV.A ?

Letos se učíme zlomky a zjistili jsme, že již máme za sebou jednu pětinu školního roku.
Co je u nás nového ? Máme novou spolužačku Kristýnku, která jezdí na koni a k nám do třídy se moc hodí. Teď je nás stejný počet kluků a holek - tedy polovina holek a polovina kluků.
Ve škole stále hodně opakujeme to, co bychom v hlavě již měli mít, ale někdy to lovíme až z palce u nohy.Už umíme i písemně násobit, učíme se dělit velká čísla, řešíme úlohy ze života, čteme společně Děti z Bullerbynu, hrajeme si se slovy, zpíváme lidové písničky a zdá se, že nám ani nevadí to , že nemůžeme vytahovat mobily.


Užili jsme si i několik zajímavých událostí - dozvěděli jsme se o třídění elektroodpadu, poznali jsme, co se děje s vyřazenými elektrospotřebiči a zazávodili si v běhu.

Velmi zajímavý byl jeden zářijový týden, kdy u nás byli na návštěvě zahraniční studenti vysokých škol. Dozvěděli jsme se o zemích, odkud k nám přijeli a kde jsou doma - o Egyptě, Mexiku, Indii, Gruzii,Iránu. Překvapovala nás jejich krásná města,příroda, tradice, nejvíc nás bavil tanec, hračky a capoeira. Poznávali jsme různé abecedy. Skvělé bylo, že jsme se domlouvali jen anglicky nebo rukama. Každý se uměl  seznámit. Zpočátku jsme měli obavy mluvit anglicky, ale když jsme zjistili, že to jinak nejde, zkoušeli jsme to. Tento týden jsme ztratili obavy z angličtiny.

Máme nový předmět vlastivědu a učíme se o lidech, kteří v naší zemi žili dávno před námi. To, co jsme se naučili ve škole, jsme si vyzkoušeli v DDM, kde jsme prožili celý den v pravěku. Poznávali jsme, jak si zhotovovali první lidé nástroje k získávání obživy, jak si vyráběli oblečení, jaká měli obydlí, co mohli jíst a také, z čeho jedli a co je to archeologie.

Máme ještě jeden nový předmět - přírodovědu, kde se učíme o naší přírodě. I tady jsme si užili zajímavý program o našich dravcích. Zůstali jsme koukat, jak byli hodní a vydrželi nás většinou v klidu sledovat po celou dobu, zatímco my s tím často máme ještě problémy.

 23.10.2017 | Vendulka Hýblová

Kalendář

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4