Třída 4.B

Školní výlet Brno VIDA- 4.B

25.5.2022 / Martina Míková / Třídy 4.B

23.5. vyjely děti do Brna do zábavního parku VIDA. Na ploše 4600 m² na ně čekalo přes 170 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Proběhlo představení zábavných pokusů a vědeckých experimentů. Všem se velmi líbilo speciální 3D kino Na křídlech ptáků. Výlet neměl chybu.


Popis předmětu s příběhem

8.3.2022 / Martina Míková / Třídy 4.B

V rámci hodiny slohu děti psaly popis předmětu, ke kterému mají vztah a citové pouto jejich rodiče či prarodiče. Cílem bylo napsat nejen zajímavý sloh, ale i popovídat si s prarodiči či tetou. Měli jsme pak možnost vyposlechnout velmi dojemné a krásné popisy a prohlédli jsme si spoustu překrásných věcí, od čutory z 2. světové války, sokolského kabátu, starobylého mlýnku, modlitební knížky až po výuční tovaryšský list. Opravdu jsme si to užili.


Dopravní výchova

8.3.2022 / Martina Míková / Třídy 4.B

Čtvrťáci absolvovali první část preventivního programu dopravní výchovy - učili se teorii značek, dopravních křižovatek a pravidel bezpečného provozu na silnici. Ve druhé části programu je čeká ještě praktická výuka na dopravním hřišti a jízda zručnosti. Tyto vědomosti a dovednosti jistě uplatní a budou se jim hodit v silničním provozu.


Vánoční rozjímání

17.12.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

Sváteční vánoční den si děti ze 4.B užily nejprve v galerii U Rytířů, kde si prohlédly komentovanou výstavu Výtvarná Litomyšl a vyrobily si vánoční přání a ruční papír. Ve třídě pak proběhla besídka s rozbalováním dárků, zpěvem koled a výbornou náladou. Všem přejeme krásné Vánoce!


Den laskavosti

18.11.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

Na Světový den laskavosti chtěly děti udělat radost personálu odběrového centra v Litomyšli. I malým dětem je jasné, že mají tito zaměstnanci v současné době hodně práce. Donesly jim balíčky domácích sušenek s přáníčkem. Sestřičky byly dojaté, měly velikou radost a sladké pozornosti si velmi vážily.


Čtení v městské knihovně 4.B

14.10.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

14.10. proběhla hodina čtení v městské knihovně. V poutavém programu Tajemství stromů děti musely číst s porozuměním, třídily důležité informace, zpracovávaly údaje a v neposlední řadě se dozvěděly mnoho nového.


Etiketa není věda 4.B

14.10.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

V rámci mezinárodní akce SUIT UP DAY volily děti svého gentlemana a lady třídy. Zároveň se učily základům etikety a pravidlům slušného chování. V tom nám pomáhali Mach a Šebestová a pan Ladislav Špaček.


Plavba po online moři: 4.B

11.10.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

7.10. proběhl ve 4.B preventivní program Plavba po online moři. Žáci byli seznámeni s nebezpečím kyberšikany, s jednotlivými sociálními sítěmi a možnými predátory na nich. Prakticky se učili správně reagovat na nástrahy internetu. Program byl velmi poučný a zábavný.


Vzdělávací program Dravci 4.B

14.9.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

14.9. děti nadchl vzdělávací program skupiny Seiferos z Lednice, která se již desítky let zabývá chovem a ochranou dravých ptáků. Seznámili jsme se nejen se jmény dravců, ale dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich životě a též jsme viděli ptáky v letové fázi a při lovu.


Poslední společné chvíle

27.8.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Poslední červnový týden jsme si jako třeťáci užili. Ve výtvarné výchově jsme kreslili naši školu, v tělocviku hráli hry, ve kterých jsme dokazovali, že umíme spolupracovat a držet při sobě. Pak přišlo loučení...
Ve fotogalerii můžete zavzpomínat na naše poslední společné chvíle.


Výlet 3.B do Nových Hradů a spaní ve škole

20.6.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Náš výlet se 3.A do Nových Hradů se nám vydařil. Celý den se nám věnovala babička Amy, paní Růžičková, za což jí moc děkujeme. Provedla nás zámkem, stájemi i zahradami. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavosti, pohladili si hříbátko, počítali labutě, mlsali v cukrárně, nakoupili suvenýry, bloudili v labyrintu. Na našem výletě zkrátka nic nechybělo, ani sluníčko a dobrý skutek. Přivezli jsme totiž zvířátkům suché pečivo, mrkvičku a jablíčka.


Programování nás baví

19.6.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

V květnu jsme zažili skvělou hodinu programování. Sestavili jsme si kolotoč. Už teď se těšíme na nový předmět informatiky, který nás ve 4. třídě čeká.


Vánoční besídka

30.12.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Vánoční besídku jsme si my, třeťáci, zrežírovali sami. Společně jsme si vytvořili program a skvěle jsme si poslední páteční školu v roce 2020 užili. Mlsali jsme cukroví, pouštěli lodičky, poslouchali koncert, který pro nás připravila Anička, Anežka a Terezka. Házeli jsme bačkorou, což byla velká legrace, krájeli jablíčka a poslouchali vánoční koledy a Chaloupku na vršku. Nejvíc jsme se ale těšili na rozdávání dárečků. Krásné Vánoce všem!


Mikuláš ve 3.B

30.12.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Také naši třídu letos navštívil Mikuláš, čert a andílek. Věděli toho o nás hodně a někteří z nás slíbili, co mohli. Čert nikoho neodnesl a snažil se nám namluvit, že vyjmenované slovo po B je "babička" a po L "Litomyšl". Nedali jsme se a vysmáli jsme se mu, protože víme, že to není pravda.:-)


Suit Up den ve 3.B

30.12.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

V úterý 13. října jsme si v naší třídě užili prima atmosféru, zapojili jsme se totiž do mezinárodního Suit Up dne. Všichni jsme přišli do školy svátečně oblečeni a snažili jsme se po celý den vzorně dodržovat pravidla slušného chování. Byl to pro nás den, na který se nezapomíná a navíc nám to náramně slušelo :-).


Ukliďme Litomyšl

30.11.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

V září jsme se i my zúčastnili akce Ukliďme Česko. V Litomyšli jsme se pustili do úklidu ulic v okolí naší školy a měli jsme z naší práce radost.


Prosinec ve 2.B

3.3.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Celý prosinec jsme se těšili a chystali na Vánoce. Ve třídě nás navštívili čerti, Mikuláš a andílek. S panem farářem jsme si povídali o adventním čase a navštívili jsme výstavu v zahradnické škole.


Naděje, Makura, Rodina...

2.3.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Víte co je to Naděje, Makura a Rodina? Tak se koukněte na naše fotografie...Navštívili jsme bezprahové centrum Naděje, seznámili se se stavebnicí Makura a Rodina, to je název projektu, který jsme na podzim v naší třídě měli.


Strašidelná i laskavá 2.B

27.11.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Strašidelnou školu i Laskavce už známe z 1. třídy. Letos na nás ale ve strašidelných kostýmech čekaly těžší úkoly a v Den laskavosti jsme udělali radost všem zaměstnancům školy a školní jídelny...


Podzim ve 2.B

27.11.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 4.B

Od září jsou z nás druháci a my nezahálíme. Poznáváme nové věci, učíme se spolupracovat, navštívili jsme divadlo, tvoříme ve výtvarné výchově i pracovních činnostech...Práce se nám daří a máme z ní radost.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3