Třída 4.A

MILÍ RODIČE,

Prázdniny se blíží ke konci a máme tu další školní rok. Doufám, že si děti odpočaly a těší se na učení a zábavu. Přeji nám všem, ať vše v pohodě zvládneme a těším se na naši spolupráci.

Pokyny pro začátek školního roku:

  1. Ve středu 1.9. končí vyučování v devět hodin, ve čtvrtek 2.9. v 11:40 hod. 
  2. Ve čtvrtek 2.9. se společně vyfotíme na dveře třídy.
  3. Od pátku 3.9. výuka probíhá dle rozvrhu.
  4. Obědy – dítě musí mít peníze na účtu předem (viz pokyny EURESTU), stejné jako loni.
  5. Skříňky – žlutá barva od č.12 do č.23, děti se domluví ve dvojicích, zajistěte jim, prosím, kladku s klíčkem. Nahlásí mi dvojici, číslo skříňky + předají náhradní klíč.
  6. Ve čtvrtek 2.9. si rozdáme učebnice a pracovní sešity, prosíme obalit.
  7. Prosím nahlaste jakékoli změny osobních údajů- bydliště, telefon rodičů do evidence Bakalářů

 Platba pracovních sešitů a linkovaných sešitů bude probíhat na bankovní účet školy, každé dítě dostane svůj variabilní symbol. Prosíme uhradit do konce září. Bližší informace podáme co nejdříve (číslo účtu a var.symbol).


Pracovní sešity:
Čj – pracovní sešit 1.+2. díl   2x43,-                                      86,- Kč
Vzory POJ                                                                                44,- Kč
Přírodověda – pracovní sešit                                                  54,- Kč
Geometrie                                                                                43,- Kč
Matematika – 1.+2.díl 2x43Kč                                                86,- Kč
Angličtina                                                                               159,- Kč
Vlastivěda  1.díl                                                                       59,- Kč
Vlastivěda 2.díl                                                                        55,- Kč
Zlomky pro 4.a 5.třídu                                                             44,- Kč
Testíky                                                                                      39,- Kč

----------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                     celkem   669,- Kč            
Linkované sešity                                                                        112,- Kč

 

CELKOVÁ ČÁSTKA k úhradě 781 Kč

Pomůcky na VV a PČ : kulaté a ploché štětce, herkules, lepidlo na papír, tuš, 5 špejlí, velké temperové barvy, vodové barvy, nůžky, voskovky, fixy černé- jeden slabý a jeden silný, houbička na nádobí, hadřík, igelit nebo noviny na lavici, křídové pastely, kelímek, anilinové barvy.

Pomůcky na TV: tričko, mikinu, kraťasy, tepláky, boty do tělocvičny, boty na ven

 
Děkuji, přeji pěkný zbytek prázdnin a těším se na nový školní rok.


Třídní učitelka Michaela Havlíková

                                                                             


Třídní učitel/ka: Bc. Michaela Havlíková


Pracovní činnosti 4.A v lesoparku

20.10.2021 / Markéta Šplíchalová / Třídy 4.A

Dnes nám přálo počasí, a tak jsme vyrazili na pracovní činnosti ven. Nebylo dané přesné téma, pouze materiál, děti tvořily z přírodnin. Učily se přitom naslouchat a vnímat nápady spolužáků, sjednotit se a v týmu 2-4 dětí se rozhodnout, co konkrétně budou tvořit. I samotná realizace byla pro děti zkušenost, musely si rozdělit úkoly a shodnout se na postupu práce.
Myslím si, že tento týmový úkol zvládly a kočičky, víla, mandala, les a panáček jsou zdařilá díla.


Lady a gentlemani ze 4.A

13.10.2021 / Markéta Rosypalová / Třídy 4.A

13.10. jsme se společně se zbytkem školy účastnili mezinárodní akce SUIT UP DAY, kdy jsme měli možnost do školy přijít oblečeni v róbách a kvádrech. Celý den ale nebyl jen o oděvu, jako lady a gentlemani se také musíme umět chovat.


Učíme se dopravním předpisům

24.9.2021 / Markéta Rosypalová / Třídy 4.A

24.9. jsme se vypravili do střediska volného času, kde jsme se učili dopravním předpisům. V první části pouze teoreticky, následně jsme ale vědomosti zkusili zužitkovat v praxi. Na dopravním hřišti si všichni vyzkoušeli roli chodce, ale i cyklisty. Každý si také vyzkoušel jízdu zručnosti. Do příště máme co pilovat, ale na další lekci se těšíme!


Dravci se 4.A

14.9.2021 / Markéta Rosypalová / Třídy 4.A

14.9. jsme se zúčastnili vzdělávacího programu.
Naučili jsme se nejenom dravé ptáky poznávat, dověděli jsme se také mnoho informací o jejich životě, způsobu lovu a byli svědky poutavého vystoupení.


Červen ve 3. A

27.6.2021 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

I když jsme se v červnu ve škole pilně učili, užili jsme si i hodně zábavy, třeba při čtení venku nebo při stavění našich staveb z kostek.


Malí programátoři

27.6.2021 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Programování nás moc bavilo. Ujal se nás pan učitel Petr Coufal a vše nám vysvětlil. Stali se z nás malí programátoři. Sestavili jsme si kolotoč, který se otáčel, blikal i vydával zvuky.


Třeťáčci přes noc ve škole

27.6.2021 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Ve čtvrtek navečer jsme se znovu sešli u školy. Nešli jsme se ale učit, ale zkusit si, jaké je to být přes noc ve škole. Zvládli jsme to skvěle. Nikdo si nestýskal. Neměli jsme totiž čas. Nejdříve jsme si ustlali pelíšky. Potom jsme se vyřádili na hřišti u Smetanova domu. Večer jsme zakončili diskotékou. A ráno jsme posnídali dobroty, které nám připravily naše hodné maminky.


Výlet dětí z 3. A do Nových Hradů

27.6.2021 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Náš školní výlet jsme si náramně užili. Celý den bylo krásné slunečné počasí. Prohlédli jsme si zahrady, posvačili v cukrárně a osvěžili se zmrzlinou. Zvířátkům jsme dovezli suché pečivo, jablíčka a mrkve. Za to jsme se mohli podívat do stájí a pohladit si hříbátko. Před poledním slunkem jsme se schovali v zámku na prohlídce. Výlet jsme zakončili běháním v labyrintu.


Vánoce ve 3. A

27.12.2020 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Na poslední den ve škole před Vánocemi jsme se moc těšili. Vyzdobili jsme třídu a vyrobili si panáčky - zpěváčky. Potom se objevilo obrovské množství dárků pod stromečkem a my už se nemohli dočkat, až si je rozdáme a rozbalíme. Na fotkách můžete vidět, jak jsme si den nádherně užili.


Mikuláš ve 3. A

17.12.2020 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Dny před Mikulášem jsme si náramně užili. Plnili jsme čertovské i andělské úkoly, četli si legendu o svatém Mikuláši, naučili jsme se o něm něm básničku, abychom mu ji mohli přednést, nakreslili jsme čerta v pekle a nastrojili vánoční stromeček.
A pak už jsme netrpělivě čekali, jestli přijde Mikuláš za námi do třídy. Přišel i s čertem a hodným andílkem. Mikuláš měl obrovskou knihu hříchů a v ní napsané naše hříchy, ale i pochvaly, jak jsme šikovné a hodné děti.


Žáci 3. A pomohli přírodě

21.9.2020 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

V pátek se naše třída zapojila do projektu Ukliďme Česko. Od rána jsme se všichni moc těšili, až vyrazíme do ulic v okolí školy. S nadšením jsme se potom pustili do úklidu. Po celou dobu jsme měli výbornou náladu a odvedli jsme opravdu velký kus práce. Sesbírali jsme dva velké pytle odpadků. Celou dobu nás překvapovalo, co vše lidé odhodí tam, kam odpadky nepatří.


Jak to bylo na Mikuláše ve 2.A

5.12.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Dnešní den jsme si krásně užili. Nejdříve jsme si ozdobili stromeček, vyráběli postavičky Mikuláše a andílka a zpívali koledy. Druhou hodinu nás navštívil Mikuláš s andílkem a obrovským množstvím čertů. Jen málokdo z nás se těch strašidelných čertů nebál. Naštěstí čerti nikoho z naší třídy neodnesli. Mikuláš všechny děti pochválil a anděl nás obdaroval sladkými dobrotami a ovocem.


Den laskavosti ve 2. A

22.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Ve středu 13.11. se naše třída 2.A proměnila ve tvořivou dílničku. Zúčastnili jsme se totiž projektu „Jsem laskavec". V rámci tohoto projektu jsme se rozhodli potěšit drobným dárkem nemocné pacienty, o které se starají sestřičky z Charitní ošetřovatelské služby. Za předání dárků děkujeme paní Boženě Nezbedové, mamince naší spolužačky Laurinky. A co že je tím malým dárkem, který má udělat radost? Jsou to malé sovičky vyrobené z borovicových šišek.


Naše super stavby

9.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Tento týden jsme si ve škole hodně pohráli, a to se super dřevěnými stavebnicemi. Moc jsme si to užili a vy se můžete podívat na naše úžasné stavby.


Druháčci v říjnu

9.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Jedno sobotní dopoledne jsme ukázali svým rodičům, co všechno jsme se už ve 2. třídě naučili. A jeden z posledních říjnových dnů se naše třída proměnila v strašidelný hrad a učili se zde čarodějové, čarodějnice, duchové, upíři a strašidla.


Jsou z nás druháčci

8.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Již třetí měsíc jsou z nás druháčci. Už jsme se naučili a zažili hodně nových věcí. Byli jsme na dvou přestaveních ve Smetanově domě. Někteří z nás měli štěstí, že si mohli vyzkoušet, jaké to je vystupovat s opravdovými herci. V Naději jsme prožili hezké dopoledne a zahráli si různé hry.


Děti z 1.A na zámku v Častolovicích a v minizoo

21.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

V pátek 14.6. děti z 1. A jely na školní výlet do Častolovic, kde navštívily nejprve zámek a po prohlídce i minizoo. Dětí se na zámku ujal zkušený průvodce a provedl je „po komnatách paní hraběnky“. Prohlídka byla velmi zajímavá a vyprávění poutavé, ušité na míru pro zvídavé děti. Poté se děti vydaly přes nádherný zámecký park do zámecké minizoo, kde viděly divoká prasata, nádherné pávy, lamu, kozy, poníky, osla, ovce, kačeny, morčata, pštrosy…


Malá technická univerzita - 1.A

9.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

V pondělí 3.6. si děti z 1.A zahrály na malé stavitele. V malých skupinkách postavily z kostek lega dle své fantazie vybrané stavby (nemocnici, nádraží, školu, bazén...) Z dílků puzzle děti zkoušely postavit město, do kterého poté umístily své stavby.
Na závěr na hřišti musely ve družstvech splnit 3 druhy pohybových úkolů, za které si „vydělaly korunky“, za které nakupovaly obrázky budov a sestavovaly nové město. Všechny děti získaly diplom „Malý stavitel“.


Pasování dětí z 1.A na čtenáře

3.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

Ve čtvrtek 30.5. byli prvňáčci pasováni v Městské knihovně v Litomyšli na čtenáře. Nejdříve ale museli splnit několik čtenářských úkolů a dokázat, že číst umějí. Děti si celou akci užily o to více, že se na ně přišli podívat jejich maminky, tatínkové, sourozenci, babičky i dědečkové.


Na exkurzi v Muzeu řemesel

27.5.2019 / Irena Bartošová / Třídy 4.A

V pátek 24.5 prvňáčci jeli na svou první exkurzi do Muzea řemesel do Letohradu. Děti si nejdříve zkusily, jak se učili jejich dědečkové a babičky, jak se sedělo v lavicích, jak se psalo na břidlicovou tabulku. Děti se dozvěděly, jak dříve byly děti potrestány, když zlobily. Dokonce si některé děti zkusily klečet na polínkách nebo na kamenech. Potom se ještě děti seznámily s některými starými řemesly.


Kalendář

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6