Třída 4.A

Vážení rodiče, milé děti,

prázdniny skončily a máme tu další školní rok. Pěvně věřím a přeji si, aby byl plný zábavy a smíchu, se kterým jistě zvládneme všechny školní povinnosti!

 

Pokyny pro začátek školního roku:

  1. Organizace – úterý 1.9. končí vyučování v 9.00 hodin, ve středu 2.9. do 11.40 hod. 
  2. Ve středu 2.9. se společně vyfotíme! Pokud máte zájem o foto, děti mi to nahlásí
  3. Od čtvrtka 3.9. výuka dle rozvrhu
  4. Obědy – dítě musí mít peníze na účtu předem (viz pokyny EURESTU), stejné jako loni
  5. Skříňky – od č. 18 – č. 27, děti se opět domluví ve dvojicích, zajistěte si kladku s klíčkem. Nahlásí mi dvojici, číslo skříňky + náhradní klíč
  6. Ve středu 2.9. si rozdáme učebnice a pracovní sešity, prosíme obalit
  7. Prosím nahlaste jakékoli změny osobních údajů- bydliště, telefon rodičů 

 

Seznam pracovních sešitů a jejich cena:

Český jazyk    - pracovní sešit 2 díly                         86,-Kč (1 díl 43,-Kč)

                     - pravopis podstatných jmen hrou       44,-Kč

Matematika     - pracovní sešit 2 díly                        110,-Kč (1 díl 55,-Kč)

                      - zlomky pro 4. ročník                       44,-Kč

Anglický jazyk  - pracovní sešit                                149,-Kč

Přírodověda    - pracovní sešit                                  54,-Kč

Vlastivěda       - pracovní sešit 2 díly                        114,-Kč (1 díl 57,-Kč)

Sešity linkované, nelinkované                                  98,-Kč

Peníze na pomůcky PČ                                            50,-Kč

                              Celkem 749,-Kč (způsob platby bude upřesněn)

 

Děkuji a přeji příjemný školní rok

                                                                                                    Libuše Janišová


Třídní učitel/ka: Bc. Libuše Janišová


Akce 21.10.- 25.10.

Akce v týdnu 21.10 - 25.10.
22.10. beseda se sportovním komentátorem - 20 Kč
23.10. Městská knihovna Litomyšl
24.10. preventivní program STONOŽKA

17.10.2019 / Andrea Stejskalová


Výlet do ZOO Olomouc 4.A

16.6.2021 / Libuše Janišová / Třídy 4.A

V pondělí 14.6. jsme vyrazili autobusem do ZOO v Olomouci. Počasí nám přálo a my jsme si to parádně užili!


Velikonoce ve 4.A

13.4.2021 / Libuše Janišová / Třídy 4.A

Proč slavíme Velikonoce? Co si můžete vyrobit a připravit za dobroty? Jaké máme velikonoční zvyky a tradice? To vám připravili žáci 4.A :)


Ukliďme Česko v Litomyšli

30.3.2021 / Libuše Janišová / Třídy 4.A

Žáci 4.A se i letos zapojili do akce Ukliďme Česko v Litomyšli. Jsem moc ráda, že jste vyrazili na úklid, pomohli přírodě a zkrášlili jste naše okolí. Jste úžasní!


Pololetní vysvědčení

31.1.2020 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Ve čtvrtek jsme rozdali pololetní vysvědčení. Krásné známky, výbornou práci a snahu oslavili. Připili jsme si dětským šampaňským, zakousli muffiny a uspořádali malou diskotéku. První pololetí jsme radostně zakončili a už se všichni těšíme na další společný půlrok.


Čertí škola

8.12.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Ve čtvrtek zasedli společně do lavic místo třeťáků čertíci, čertice, andílci i jeden Mikuláš. Společně plnili úkoly z matematiky, českého jazyka, čtení a prvouky. A když přišel opravdový Mikuláš s andělem a velkou čertí výpravou, zazpívali písničku o vyjmenovaných slovech.


Už jsme třeťáci

8.11.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

A moc si to užíváme. Od začátku roku jsme zažili spoustu krásných akcí: divadlo o třídění odpadu, Naděje pro všechny - kam můžeme jít po vyučování nebo v době prázdnin, Den otevřených dveří a netradiční výuku v sobotu, návštěvu knihovny, preventivní program Stonožka a poslední akcí byl výlet za naším novým spolužákem Matoušem do Janova do jezdecké stáje.


Výlet na Budislav

23.6.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Krásné letní dny jsme využili k výletu do Toulovcových Maštalí. Cestou jsme poznávali stromy, květiny, plnili různé úkoly, stavěli špajzku pro veverku a také hledali poklad slavného rytíře Toulovce.


Malý architekt

8.5.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

V pondělí jsme se proměnili v architekty. Seznámili jsme se s pojmy projekt, technický výkres, obvodové zdi, příčky. Podle technického výkresu jsme postavili základy. A nakonec jsme si navrhli svůj dům.


Člověk a jeho zdraví

3.3.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

V prvouce nás čekala kapitola Člověk a jeho zdraví. Naučili jsme se části lidského těla, jak pečovat o své tělo, sportovat, otužovat se, zdravě jíst. Také jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem a jak jim předcházet. Na závěr jsme navštívili ortodoncii, kde nás Maxíkova maminka seznámila s dentální hygienou. Prohlédli jsme si laboratoř, kde se vyrábí rovnátka různých barev a s různými motivy, podívali jsme se do ordinace. V pátek jsme se ještě vydali do lékárny, kde nás čekal Jeník s maminkou. Seznámili jsme se s provozem lékárny, kde najdeme léky volně prodejné a kdo nám je může prodat. Kde se vydávají léky na recept, které jsou v šuplíkách řazené podle abecedy. Umět abecedu je tedy důležité! Prohlédli jsme si laboratoř, kde se vyrábí mastičky a kapky.
Tímto moc děkujeme paní Chadimové a paní Vysoké, že nám věnovaly svůj čas a ukázaly nám svoji práci.


Sněhová nadílka

5.1.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky. A protože není jisté, jak dlouho nám bílá krása vydrží, užíváme si jí plnými doušky.


Hurvínkův Mikuláš

4.12.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce. Ale co se stane, když roztržitý pan Spejbl zapomene na nadílku, to jsme se dozvěděli ve veselé pohádce. Vánočně naladěni jsme se vydali na Pražský hrad, který má o Vánocích nezaměnitelnou atmosféru. Navštívili jsme katedrálu svatého Víta. Po zámeckých schodech jsme sešli na Malou Stranu a udělali si malou přestávku na čaj v McDonald. Plní síly jsme prošli Karlův most a Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli opravený Staroměstský orloj. A to nejhezčí nás ještě čekalo - adventní trhy a nádherný vánoční pohádkový strom. Užili jsme si pravou vánoční atmosféru a už se moc těšíme na Vánoce.


Září za námi

30.9.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

První měsíc školy je za námi a my si ho pořádně užili. Díky letnímu počasí jsme mohli chodit ven běhat i malovat. Navštívili jsme interaktivní pohádku O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů. Při dentální hygieně jsme se naučili, jak si správně čistit zoubky. A nakonec nás čekal jablíčkový den. Už se těšíme, co přinese měsíc říjen.


Letní vycházka 1.A a 1.B

27.6.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

V úterý jsme se vypravili na letní vycházku do okolí Litomyšle. Tentokrát jsme poznávali okolí Pazuchy a Suché. Cestou jsme sbírali lesní jahody, maliny a třešně, poznávali luční květiny, v jízdárně na Suché jsme se podívali na koně a koupili si malou dobrůtku. Tato vycházka byla završením našeho putování po okolí Litomyšle a poznávání krás v každém ročním období. Těšíme se na příští rok a naše další vycházky a poznávačky po okolí.


Čarodějnická škola

1.5.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

V pondělí se prvňáčci proměnili v malé čarodějky a čaroděje. Přiletěli na koštěti, křídlech netopýra, jiní se doplazili nebo doskákali. Nikdo nechtěl ve škole plné kouzel, magie a čar chybět. Čarodějové a čarodějky vykouzlili psací písmenka, spočítali čarodějné úkoly, přečetli si čarodějnické pohádky a z papíru poskládali čarodějnici. Nakonec nastartovali svá košťata a odletěli domů.


Zimní vycházka

10.2.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Počasí nám konečně nadělilo trochu sněhu, a proto jsme se mohli vydat pozorovat zimní les. Teple jsme se na to oblékli a vyrazili na nedalekou Černou horu. Všímali jsme si, jak se od podzimu les proměnil, jaké v něm zavládlo ticho a klid. Pozorovali jsme stopy ve sněhu, objevili jsme krmelec. Do sněhu jsme vyšlapali srdíčka, udělali andělíčka, trefovali se koulemi do stromu a užívali si zimní radovánky.


První vysvědčení

4.2.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Ve středu čekalo na naše prvňáčky jejich první vysvědčení. Aby si tento den užili, byla pro ně připravena Cesta za vysvědčením na téma zimní olympijské hry. Děti měly za úkol poznat olympijské disciplíny, vybarvit olympijskou pochodeň, navrhnout si olympijský dres, splnit sportovní disciplíny - skok z bedny, slalom, střelba na bránu,... Se vším jim pomohli jejich patroni a společně jsme si to užili. Ve čtvrtek jsme šli fandit rychlobruslařům na Olympiádu dětí a mládeže.


Vánoční čas v 1.A

2.1.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Vánoční čas jsme si moc užívali - návštěva muzea, knihovny, pečení a zdobení perníčků, Mikuláš, výstava na zahradnické škole a nakonec vánoční besídka s našimi patrony.


Adventní čas

3.12.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Čekání na Ježíška si krátíme zábavným učením - vyšlapáváme šestky do sněhu, plníme adventní úkoly, tvoříme keramiku. V úterý se těšíme na andělskou školu. Prostě si to užíváme.


Podzimní vycházka do Nedošína

13.10.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

V hodině prvouky nás čekalo téma "Podzim". A protože je nejlepší vidět všechno na vlastní oči, vyrazili jsme na podzimní vycházku do Nedošína. Vybrali jsme si krásný podzimní den. Měli jsme připravené úkoly na pracovním listu, sbírali jsme kaštany, udělali jsem si podzimní kytici z barevných listů, viděli jsem vypuštěný rybník, vytvořili krásné podzimní obrázky. Také jsme se krásně prošli a protáhli tělo na čerstvém vzduchu. Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení. Takové vyučování se nám moc líbí.


Už umíme první písmena

24.9.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 4.A

Blíží se konec září a my už umíme několik písmen. Poznáme je, slyšíme je na začátku i na konci slov, umíme vytrhat tvary písmen z papíru, najdeme je ve slovech, poskládáme je z víček. S každým písmenkem si pohrajeme, přečteme si pohádku, básničku, pustíme písničku, třeba Indiánskou na písmenko I. Na psaní máme ještě čas, ale procvičujeme si prsty i ruku - vytrháváme, vystřihujeme, lepíme, navlékáme korálky, mačkáme papír. Také se učíme připravit si pomůcky na vyučování, odevzdat domácí úkol. Začali jsme chodit na plavání. V matematice umíme napsat číslici 1 a 2. Od října nám začnou ještě kroužky. Nevěřili byste, kolik toho je...! Ale nás to baví a moc si to ve škole užíváme!


Kalendář

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4