Třída 3.B

Třídní učitelka Mgr. Ilona Krejbychová


Předvánoční čas ve 3. B

3.1.2022 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Přípravy na Vánoce bereme vždycky vážně, a proto jsme se ani tentokrát nenudili.


Učíme se nejen ve školních lavicích – 3. B

8.10.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Od začátku září jsme se zúčastnili mnoha aktivit, které nás moc bavily, a dokonce se u nich mnohé naučili.


Červen ve 2. B

20.6.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Druháčci si poslední školní dny užívají.


Druháčci zpátky ve škole!

3.5.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Co všechno zvládneme, když jsme společně ve škole?
Vyrábíme, tvoříme, vyrážíme do přírody za pokladem, cvičíme, slavíme tradiční zvyky a zažíváme společná dobrodružství. Pokaždé se do školy těšíme a jsme spolu moc rádi!


Než jsme si rozdali pololetní vysvědčení…

28.1.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Během ledna jsme stihli ve 2. B spoustu zajímavých aktivit.


Jak jsme ve 2. B zakončili rok 2020

5.1.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Adventní čas jsme v naší třídě započali ...


Jsou z nás druháčci!

3.10.2020 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Měsíc utekl jako voda a žáci 2. B vůbec nezaháleli. Po delší době se spolu opět setkali a seznámili s novou paní učitelkou. Pracovali na plné obrátky, procvičovali, co se naučili v 1. třídě. Byli pasováni na čtenáře, navštívili knihovnu, aby zjistili, jaké knihy si zde mohou půjčit a přečíst. Učili se také venku, zapojili se do akce Ukliďme Česko a při pracovních činnostech postavili domečky pro zvířátka. Však hned při odchodu dětí si veverky obhlížely, které domečky budou jejich.


I děti z 2.B pomohly uklidit naše krásné město

20.9.2020 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Do projektu Ukliďme Česko se zapojili také žáci 2.B a moc se na akci těšili. Od rána si ukazovali z domu přinesené ochranné rukavice a společně si vysvětlili, proč je tato aktivita smysluplná. Na hřišti se s nadšením pustili do hledání věcí, které do přírody nepatří. Děkuji rodičům za podporu v této aktivitě a dětem za horlivé zapálení. Pevně věřím, že i v budoucnu budou hodně zvažovat, než něco v přírodě odhodí. Přejme si, aby se všichni chovali zodpovědně a tato akce nebyla potřebná.


Jsme čtenáři!

10.9.2020 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Ve středu 9. 9. nastal pro žáčky 2. B slavnostní den. V Městské knihovně v Litomyšli byli pasováni na čtenáře. Nejprve však museli pod dohledem pohádkových postav splnit několik úkolů, aby dokázali, že si pasování zaslouží. Dokázali všechny přesvědčit, že jsou připravení slib čtenáře naplnit. Velké poděkování patří především paní učitelce z 1. třídy Daniele Rejmanové, která prvňáčky k četbě vedla a inspirovala, a také rodičům, kteří se svými dětmi doma poctivě četli.


Čtenářské a tvořivé dílničky

24.2.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Již potřetí navštívili prvňáčci Městskou knihovnu, kde pro ně paní knihovnice připravila program zaměřený na pohádkové knížky. Poslouchali úryvky z knížek, hádali hádanky zaměřené na pohádkové postavy, hledali knihy, ve kterých se pohádkové bytosti objevují, povídali si o typických znacích pohádek.
Žáčci také poprvé navštívili Regionální muzeum, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o masopustu a vyrobili si karnevalovou masku nebo klibnu. Nesměla chybět ani návštěva herny.


Bruslení nás baví!

24.2.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Když si nemůžeme užívat hrátek ve sněhu, chodíme alespoň bruslit na zimní stadion. Žáčci se na bruslení vždy těší. Všichni již překonali počáteční strach z pádu na tvrdou ledovou plochu a nebojí se jezdit sami bez pomoci. V polovině března vymění brusle za plavky a budou se zdokonalovat v plaveckých dovednostech.


Předvánoční čas v 1.B

6.1.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Před Vánoci se toho u nás ve třídě dělo mnoho. Navštívili jsme krásný muzikál Sněhová královna v Ledovém království, v Městské knihovně jsme se dozvěděli, jak vznikají knihy a poprvé jsme si půjčili dětské knížky, vyráběli jsme keramické dárečky pro rodiče, zdobili jsme vánoční stromeček a nechyběla ani návštěva Mikuláše s anděli a čerty. Naši patroni pro nás připravili skvělý program inspirovaný jejich smoothie a my jsme je na oplátku pozvali na naši vánoční besídku.


Předvánoční Praha

6.1.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Prvňáčci spolu s některými rodiči jeli na předvánoční výlet do Prahy, kde navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka a prohlédli si vánočně vyzdobenou Prahu. Samotná cesta pro ně byla zážitkem. Jeli autobusem, vlakem i metrem. Nechyběla ani návštěva Mc Donald´s, odkud si všichni odvezli hračky. Ve škole si pak napsali svůj první sloh o tom, co prožili. Výlet si moc užili.


Dopoledne s prarodiči

17.11.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Dne 13. 11. jsme slavili Světový den laskavosti. Pozvali jsme babičky a dědečky k nám do třídy a celé dopoledne jsme se o ně starali.
Žáci 1. B pro ně nachystali pohoštění, naučili se písničku, básničku, připravili si hry, které si s prarodiči chtěli zahrát a vyrobili dárečky.


Halloween v 1.B

31.10.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Dnes do naší třídy nepřišli žáci, ale strašidla. Povídali jsme si o svátku Halloween, který se slaví v anglicky mluvících zemích. Dělali jsme přehlídku strašidel,vyráběli duchy, četli jsme strašidelné texty, naučili jsme se nová anglická slovíčka, opisovali jsme strašidelná slova a počítali příklady. Děti si přinesly moc pěkné převleky, můžete se o tom přesvědčit v naší fotogalerii.


Říjen v 1.B

30.10.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Prvňáčci mají za sebou téměř dva měsíce školy. Ve škole se již orientují, znají se navzájem a každý den jim přináší nové společné zážitky. Kromě toho, že se naučili spoustu nových písmenek, trénují čtení slov, počítají do pěti, pozdraví se v angličtině a poznávají přírodu i okolí (výstava hub, sběr podzimní sklenice, dopravní hřiště), žijí také kulturně.


Počtení 1.B a 8.B

10.9.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 3.B

Prvňáčci mají za sebou první týden školy, ve kterém se seznamovali se svými patrony, kteří je provedli celou školou, chodili s nimi na oběd, ukazovali jim, jak to v naší škole funguje a připravili si pro ně šipkovanou se zábavnými úkoly.


Třídní učitel/ka: Mgr. Ilona Krejbychová


Kalendář

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6