Třída 3.A

Třídní učitel/ka: Mgr. Irena Bartošová

Konzultace

15.00-15.50

16.00-16.50

17.00-17.50

Pokud Vám termín nevyhovuje, prosím kontaktujte mě a domluvíme se na jiném termínu. 


Vánoce ve 3. A

27.12.2020 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Na poslední den ve škole před Vánocemi jsme se moc těšili. Vyzdobili jsme třídu a vyrobili si panáčky - zpěváčky. Potom se objevilo obrovské množství dárků pod stromečkem a my už se nemohli dočkat, až si je rozdáme a rozbalíme. Na fotkách můžete vidět, jak jsme si den nádherně užili.


Mikuláš ve 3. A

17.12.2020 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Dny před Mikulášem jsme si náramně užili. Plnili jsme čertovské i andělské úkoly, četli si legendu o svatém Mikuláši, naučili jsme se o něm něm básničku, abychom mu ji mohli přednést, nakreslili jsme čerta v pekle a nastrojili vánoční stromeček.
A pak už jsme netrpělivě čekali, jestli přijde Mikuláš za námi do třídy. Přišel i s čertem a hodným andílkem. Mikuláš měl obrovskou knihu hříchů a v ní napsané naše hříchy, ale i pochvaly, jak jsme šikovné a hodné děti.


Žáci 3. A pomohli přírodě

21.9.2020 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pátek se naše třída zapojila do projektu Ukliďme Česko. Od rána jsme se všichni moc těšili, až vyrazíme do ulic v okolí školy. S nadšením jsme se potom pustili do úklidu. Po celou dobu jsme měli výbornou náladu a odvedli jsme opravdu velký kus práce. Sesbírali jsme dva velké pytle odpadků. Celou dobu nás překvapovalo, co vše lidé odhodí tam, kam odpadky nepatří.


Jak to bylo na Mikuláše ve 2.A

5.12.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Dnešní den jsme si krásně užili. Nejdříve jsme si ozdobili stromeček, vyráběli postavičky Mikuláše a andílka a zpívali koledy. Druhou hodinu nás navštívil Mikuláš s andílkem a obrovským množstvím čertů. Jen málokdo z nás se těch strašidelných čertů nebál. Naštěstí čerti nikoho z naší třídy neodnesli. Mikuláš všechny děti pochválil a anděl nás obdaroval sladkými dobrotami a ovocem.


Den laskavosti ve 2. A

22.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Ve středu 13.11. se naše třída 2.A proměnila ve tvořivou dílničku. Zúčastnili jsme se totiž projektu „Jsem laskavec". V rámci tohoto projektu jsme se rozhodli potěšit drobným dárkem nemocné pacienty, o které se starají sestřičky z Charitní ošetřovatelské služby. Za předání dárků děkujeme paní Boženě Nezbedové, mamince naší spolužačky Laurinky. A co že je tím malým dárkem, který má udělat radost? Jsou to malé sovičky vyrobené z borovicových šišek.


Naše super stavby

9.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Tento týden jsme si ve škole hodně pohráli, a to se super dřevěnými stavebnicemi. Moc jsme si to užili a vy se můžete podívat na naše úžasné stavby.


Druháčci v říjnu

9.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Jedno sobotní dopoledne jsme ukázali svým rodičům, co všechno jsme se už ve 2. třídě naučili. A jeden z posledních říjnových dnů se naše třída proměnila v strašidelný hrad a učili se zde čarodějové, čarodějnice, duchové, upíři a strašidla.


Jsou z nás druháčci

8.11.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Již třetí měsíc jsou z nás druháčci. Už jsme se naučili a zažili hodně nových věcí. Byli jsme na dvou přestaveních ve Smetanově domě. Někteří z nás měli štěstí, že si mohli vyzkoušet, jaké to je vystupovat s opravdovými herci. V Naději jsme prožili hezké dopoledne a zahráli si různé hry.


Děti z 1.A na zámku v Častolovicích a v minizoo

21.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pátek 14.6. děti z 1. A jely na školní výlet do Častolovic, kde navštívily nejprve zámek a po prohlídce i minizoo. Dětí se na zámku ujal zkušený průvodce a provedl je „po komnatách paní hraběnky“. Prohlídka byla velmi zajímavá a vyprávění poutavé, ušité na míru pro zvídavé děti. Poté se děti vydaly přes nádherný zámecký park do zámecké minizoo, kde viděly divoká prasata, nádherné pávy, lamu, kozy, poníky, osla, ovce, kačeny, morčata, pštrosy…


Malá technická univerzita - 1.A

9.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pondělí 3.6. si děti z 1.A zahrály na malé stavitele. V malých skupinkách postavily z kostek lega dle své fantazie vybrané stavby (nemocnici, nádraží, školu, bazén...) Z dílků puzzle děti zkoušely postavit město, do kterého poté umístily své stavby.
Na závěr na hřišti musely ve družstvech splnit 3 druhy pohybových úkolů, za které si „vydělaly korunky“, za které nakupovaly obrázky budov a sestavovaly nové město. Všechny děti získaly diplom „Malý stavitel“.


Pasování dětí z 1.A na čtenáře

3.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Ve čtvrtek 30.5. byli prvňáčci pasováni v Městské knihovně v Litomyšli na čtenáře. Nejdříve ale museli splnit několik čtenářských úkolů a dokázat, že číst umějí. Děti si celou akci užily o to více, že se na ně přišli podívat jejich maminky, tatínkové, sourozenci, babičky i dědečkové.


Na exkurzi v Muzeu řemesel

27.5.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pátek 24.5 prvňáčci jeli na svou první exkurzi do Muzea řemesel do Letohradu. Děti si nejdříve zkusily, jak se učili jejich dědečkové a babičky, jak se sedělo v lavicích, jak se psalo na břidlicovou tabulku. Děti se dozvěděly, jak dříve byly děti potrestány, když zlobily. Dokonce si některé děti zkusily klečet na polínkách nebo na kamenech. Potom se ještě děti seznámily s některými starými řemesly.


První vysvědčení

31.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Ve čtvrtek čekalo na prvňáčky jejich první vysvědčení. Nejdříve ale museli splnit deset úkolů v cestě za vysvědčením. S úkoly jim pomáhali velcí kamarádi - deváťáci. Při plnění úkolů se dobře bavili malí i velcí.


Sáňkování prvňáčků

30.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V úterý jsme si pořádně zadováděli na sněhu.


Společné bruslení prvňáčků a deváťáků

8.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Dnešní den jsme si pěkně užili. Šli jsme bruslit se svými patrony. Naši velcí kamarádi byli moc fajn. Pomohli nám s obouváním bruslí a pak se o nás starali i na ledě. Těšíme se na další bruslení!


Před Vánocemi v 1. A

26.12.2018 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pátek před Vánocemi jsme přišli do školy slavnostně naladění a moc se těšili. Nejdříve jsme si rozkrojili jablíčka a všichni v něm našli hvězdičku. Otevřeli jsme poslední okénka v adventním kalendáři. Celé dopoledne jsme zpívali koledy a spolužačka Liduška nám zahrála na flétnu. Ale největší radost jsme měli z dárečků. V jednom dárku bylo pero, kterým jsme si hned zkusili psát. Dopoledne ve škole rychle uteklo a my se dočkali vánočních prázdnin.


Co nového v 1. A?

12.12.2018 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

I další měsíc jsme si ve škole náramně užili. Byli jsme se podívat do školní knihovny, tvořili jsme vánoční výrobky a trénovali vystoupení s deváťáky na Advent ve škole. Společně jsme si ozdobili stromeček. Také nás navštívil Mikuláš, andělé a čerti.


Výlet 1. A v Pasíčkách

18.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

I děti z 1. A se zapojily do celoškolního projektu ke Světovému dni laskavosti. Pečlivě sušily pečivo, sbíraly kaštany, žaludy, kukuřici, oříšky. S projektem nám hodně pomohli i rodiče zakoupením velkého množství dobrůtek pro zvířátka. Rodičům moc děkujeme! A právě 13. 11. 2018 navštívily děti záchrannou stanici Pasíčka a dárky dovezly zvířátkům. Program v Pasíčkách si děti krásně užily a zároveň měly příjemný pocit z dobrého skutku.


Strašidelná škola

3.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

V pátek 2. 11. jsme si užili strašidelnou školu. Všichni prvňáčci se proměnili v čaroděje, čarodějky, duchy a upíry. Plnili jsme úkoly ze strašidelného čtení, psaní, počítání. Nakonec jsme pili kouzelný lektvar, který jsme si sami připravili.


Prvňáčci v říjnu

3.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 3.A

Druhý měsíc ve škole je za námi a my už toho umíme zase o něco více. Podívejte se na fotky, jak jsme se ve škole učili.


Kalendář

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4