Třída 3.A

Úkoly od 23. – 27. 3. 

Na google vytvořena Učebna 3.A pro online učení- kod je zvajvaj. Zkuste přihlásit děti na počítač, budeme moc komunikovat a pracovat společně. Snad se nám ulehčí práce. Děkuji a hodně zdraví.

 

Tak týden domácí školy máme za sebou a  bohužel stále nepůjdeme do školy a tak jsem Vám na každý den jsem vám rozepsala cvičení

 

 Pondělí

 

 Český jazyk – v učebnici str. 80 ( naučit se řadu S), cvičení 2 napsat do sešitu, dopsat,  které vyjmenované slovo chybí, zeleně podtrhnout podstatná jména ( nezapomeň: jsou to názvy osob, zvířat a věci)

 

 Hravá vyjmenovaná slova str. 36

 

 Písnička na vyjmenovaná slova po S ( přečti, poslechni, kdo chce, může se jí naučit)

 

 https://www.youtube.com/watch?v=oYdWW2EXDXA

 

 Text: Hostina u Sýkorky:

 

 1. Sype si to starý sysel na návštěvu k sýkoře, budou zobat kousky sýra u sýkory na dvoře. Možná přijde mladý sýček, od starého sýčka syn, je to dobrý znalec sýra a milovník dobrých vín.

 

 Ref.: Sychravé počasí nevadí jim pranic, všichni se přejedí a bude jim nanic.

 

 2. Víno jenom zasyčelo, udělalo náladu, starý sysel z bujarosti sypal si to pozadu. Na syrovou zeleninu nikdo ani nevzdechl, každý z nich byl tak moc sytý, že se sotva nadechl.

 

 3. Nedivte se, milí drazí, že jim tělo usychá, když si tolik těžkých dobrot nasoukali do břicha. A že všeho moc prý škodí, i když jsou to dobroty, dokazuje, že sýčkovi praskly večer kalhoty.

 

 Matematika:

 

 Malý Matýsek – strana 18 cvičení si přečti

 

 Strana 20 slovní úlohu č.1 do sešitu

 

 Velký Matýsek – strana 14 / 1, 2, 3 ( kdo nepotřebuje rozkládat čísla, tak píše jen výsledky)

 

 Úterý

 

 Český jazyk:

 

 Učebnice strana 81/ 1, 2, 3, 4 – přečíst

 

 Hravá vyjmenovaná slova  37 /1 a 2

 

 Matematika:

 

 Malý Matýsek – strana 19 cvičení 1 opiš do sešitu a vypočítej, nezapomeň na správný zápis,

 

-       strana 20 slovní úloha č.2 vypracuj do sešitu

 

 Velký Matýsek strana 14 / 3, 4, 5

 

 Středa:

 

 Český jazyk:

 

 Pracovní sešit ( SYN – SYTÝ – SÝR) cv 1, 2, 3

 

 Hravá vyjmenovaná slova 37 / 3 – kdo může - vyfoťte a pošlete

 

 Matematika:

 

 Malý Matýsek – slovní úloha na straně 20 / 3 do sešitu

 

 Velký Matýsek – strana 15

 

 Čtvrtek

 

 Český jazyk

 

 Učebnice ( SYROVÝ – SYCHRAVÝ- USYCHAT) – stranu 82 / 1,2,3,5 - přečíst a cvičení 4 opsat do sešitu

 

 Matematika

 

 Velký Matýsek strana 16

 

 Pátek

 

 Český jazyk

 

 Hravá vyjmenovaná slova strana 38 / 1,2 a 3 můžete zase poslat J

 

 Matematika – procvičujte, třeba ve zlobilkách

 

 Další úkoly:

 

 Sloh

 

 Učebnice strana 79 přečtěte a potom vyrobte pohlednici – napište adresu, vzkaz kamarádovi ( nebo paní učitelce), po kterém se ti teď stýská, a z druhé strany namalujte obrázek. (Nezapomeňte vaše pohlednice potom přinést, ve třídě si je vystavíme).

 

 Čtení

 

 Hravá čítanka – strana 60/61, jinak stále si čtěte svojí knížku.

 

S pozdravem vaše paní učitelka :-) 

 

 

Domácí úkoly 11.3. - 20.3. 

Český jazyk - učebnice do strany 78 - pracovat na folii, pracovní sešit - do strany 20 (včetně), Hravá vyjmenovaná slova do strany 35

Matematika - učebnice do strany 17 - strana 13 - fólie, str. 13 cv. 3 a)b) do sešitu
                                                             strana 14 - slovní úlohy do sešitu - napsat jen příklad
                                                             strana 15, 16 - fólie
                                                             strana 17 - cv.1, 2 do sešitu - opsat příklady

Budu ráda, když si děti samostatně každý den přečtou kousek knížky.

Doporučuji Vám stanovit si s dětmi denní režim či rozvrh, aby věděly, že se musí věnovat škole každý den. Pokud to půjde, můžou mi děti nafotit na mobil vypracované stránky a poslat na mobil nebo do mejlu. Pokud potřebují něco ze školy, budu ve třídě v pondělí dopoledne. Jinak podle nařízení už ani my nesmíme být na pracovišti. Vím, že jsou na Vás kladeny velké nároky a Vaše situace je velmi složitá. Věřte, že denně přemýšlím, jak Vám pomoci. Pokud Vás cokoli napadne, napište mi. Samozřejmě i pokud nebudete cokoli vědět, pište, volejte. Ráda poradím, pomůžu, zajdu k vám domů. Děti si můžou udělat malou skupinku a můžu jim venku zkontrolovat úkoly. Hlavně ať je vše brzy v pořádku a všichni jsme zdraví.

Odkazy na internetové procvičování

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

www.skolakov.cz

www.ucirna.cz

 

Děkuji za spolupráci a přeji klidné dny.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Angličtina:

Úkoly do 4.4.

1) Zapsat si slovíčka z učebnice str. 45

2) Procvičit si sloveso býti v záporu.

3) Do školního e-mailu jsem nahrála klíč k cvičením z minulého týdne, výslovnost k nové slovní zásobě a gramatiku to be v záporu s jednoduchými větami na ústní překlad.

Úkoly do 27. 3.

1) Zapsat si slovíčka z učebnice str. 43.

2) Vypracovat cvičení z pracovního sešitu str. 42 celá + 43/5.

3) Do školního e-mailu jsem nahrála klíč k cvičením z minulýho týdne, výslovnost k nové slovní zásobě a gramatiku to be, kterou jsem dětem nestihla před uzavřením školy zkontrolovat. 

Úkoly do 20.3.

1) Dokončit cvičení z pracovního sešitu Theme 3

2) Procvičovat gramatiku - sloveso býti /-to be/ v oznamovací větě

 

 


Třídní učitel/ka: Mgr. Andrea Stejskalová


Akce 21.10.- 25.10.

Akce v týdnu 21.10 - 25.10.
22.10. beseda se sportovním komentátorem - 20 Kč
23.10. Městská knihovna Litomyšl
24.10. preventivní program STONOŽKA

17.10.2019 / Andrea Stejskalová


Pololetní vysvědčení

31.1.2020 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Ve čtvrtek jsme rozdali pololetní vysvědčení. Krásné známky, výbornou práci a snahu oslavili. Připili jsme si dětským šampaňským, zakousli muffiny a uspořádali malou diskotéku. První pololetí jsme radostně zakončili a už se všichni těšíme na další společný půlrok.


Čertí škola

8.12.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Ve čtvrtek zasedli společně do lavic místo třeťáků čertíci, čertice, andílci i jeden Mikuláš. Společně plnili úkoly z matematiky, českého jazyka, čtení a prvouky. A když přišel opravdový Mikuláš s andělem a velkou čertí výpravou, zazpívali písničku o vyjmenovaných slovech.


Už jsme třeťáci

8.11.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

A moc si to užíváme. Od začátku roku jsme zažili spoustu krásných akcí: divadlo o třídění odpadu, Naděje pro všechny - kam můžeme jít po vyučování nebo v době prázdnin, Den otevřených dveří a netradiční výuku v sobotu, návštěvu knihovny, preventivní program Stonožka a poslední akcí byl výlet za naším novým spolužákem Matoušem do Janova do jezdecké stáje.


Výlet na Budislav

23.6.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Krásné letní dny jsme využili k výletu do Toulovcových Maštalí. Cestou jsme poznávali stromy, květiny, plnili různé úkoly, stavěli špajzku pro veverku a také hledali poklad slavného rytíře Toulovce.


Malý architekt

8.5.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

V pondělí jsme se proměnili v architekty. Seznámili jsme se s pojmy projekt, technický výkres, obvodové zdi, příčky. Podle technického výkresu jsme postavili základy. A nakonec jsme si navrhli svůj dům.


Člověk a jeho zdraví

3.3.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

V prvouce nás čekala kapitola Člověk a jeho zdraví. Naučili jsme se části lidského těla, jak pečovat o své tělo, sportovat, otužovat se, zdravě jíst. Také jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem a jak jim předcházet. Na závěr jsme navštívili ortodoncii, kde nás Maxíkova maminka seznámila s dentální hygienou. Prohlédli jsme si laboratoř, kde se vyrábí rovnátka různých barev a s různými motivy, podívali jsme se do ordinace. V pátek jsme se ještě vydali do lékárny, kde nás čekal Jeník s maminkou. Seznámili jsme se s provozem lékárny, kde najdeme léky volně prodejné a kdo nám je může prodat. Kde se vydávají léky na recept, které jsou v šuplíkách řazené podle abecedy. Umět abecedu je tedy důležité! Prohlédli jsme si laboratoř, kde se vyrábí mastičky a kapky.
Tímto moc děkujeme paní Chadimové a paní Vysoké, že nám věnovaly svůj čas a ukázaly nám svoji práci.


Sněhová nadílka

5.1.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky. A protože není jisté, jak dlouho nám bílá krása vydrží, užíváme si jí plnými doušky.


Hurvínkův Mikuláš

4.12.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce. Ale co se stane, když roztržitý pan Spejbl zapomene na nadílku, to jsme se dozvěděli ve veselé pohádce. Vánočně naladěni jsme se vydali na Pražský hrad, který má o Vánocích nezaměnitelnou atmosféru. Navštívili jsme katedrálu svatého Víta. Po zámeckých schodech jsme sešli na Malou Stranu a udělali si malou přestávku na čaj v McDonald. Plní síly jsme prošli Karlův most a Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli opravený Staroměstský orloj. A to nejhezčí nás ještě čekalo - adventní trhy a nádherný vánoční pohádkový strom. Užili jsme si pravou vánoční atmosféru a už se moc těšíme na Vánoce.


Září za námi

30.9.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

První měsíc školy je za námi a my si ho pořádně užili. Díky letnímu počasí jsme mohli chodit ven běhat i malovat. Navštívili jsme interaktivní pohádku O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů. Při dentální hygieně jsme se naučili, jak si správně čistit zoubky. A nakonec nás čekal jablíčkový den. Už se těšíme, co přinese měsíc říjen.


Letní vycházka 1.A a 1.B

27.6.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

V úterý jsme se vypravili na letní vycházku do okolí Litomyšle. Tentokrát jsme poznávali okolí Pazuchy a Suché. Cestou jsme sbírali lesní jahody, maliny a třešně, poznávali luční květiny, v jízdárně na Suché jsme se podívali na koně a koupili si malou dobrůtku. Tato vycházka byla završením našeho putování po okolí Litomyšle a poznávání krás v každém ročním období. Těšíme se na příští rok a naše další vycházky a poznávačky po okolí.


Čarodějnická škola

1.5.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

V pondělí se prvňáčci proměnili v malé čarodějky a čaroděje. Přiletěli na koštěti, křídlech netopýra, jiní se doplazili nebo doskákali. Nikdo nechtěl ve škole plné kouzel, magie a čar chybět. Čarodějové a čarodějky vykouzlili psací písmenka, spočítali čarodějné úkoly, přečetli si čarodějnické pohádky a z papíru poskládali čarodějnici. Nakonec nastartovali svá košťata a odletěli domů.


Zimní vycházka

10.2.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Počasí nám konečně nadělilo trochu sněhu, a proto jsme se mohli vydat pozorovat zimní les. Teple jsme se na to oblékli a vyrazili na nedalekou Černou horu. Všímali jsme si, jak se od podzimu les proměnil, jaké v něm zavládlo ticho a klid. Pozorovali jsme stopy ve sněhu, objevili jsme krmelec. Do sněhu jsme vyšlapali srdíčka, udělali andělíčka, trefovali se koulemi do stromu a užívali si zimní radovánky.


První vysvědčení

4.2.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Ve středu čekalo na naše prvňáčky jejich první vysvědčení. Aby si tento den užili, byla pro ně připravena Cesta za vysvědčením na téma zimní olympijské hry. Děti měly za úkol poznat olympijské disciplíny, vybarvit olympijskou pochodeň, navrhnout si olympijský dres, splnit sportovní disciplíny - skok z bedny, slalom, střelba na bránu,... Se vším jim pomohli jejich patroni a společně jsme si to užili. Ve čtvrtek jsme šli fandit rychlobruslařům na Olympiádu dětí a mládeže.


Vánoční čas v 1.A

2.1.2018 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Vánoční čas jsme si moc užívali - návštěva muzea, knihovny, pečení a zdobení perníčků, Mikuláš, výstava na zahradnické škole a nakonec vánoční besídka s našimi patrony.


Adventní čas

3.12.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Čekání na Ježíška si krátíme zábavným učením - vyšlapáváme šestky do sněhu, plníme adventní úkoly, tvoříme keramiku. V úterý se těšíme na andělskou školu. Prostě si to užíváme.


Podzimní vycházka do Nedošína

13.10.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

V hodině prvouky nás čekalo téma "Podzim". A protože je nejlepší vidět všechno na vlastní oči, vyrazili jsme na podzimní vycházku do Nedošína. Vybrali jsme si krásný podzimní den. Měli jsme připravené úkoly na pracovním listu, sbírali jsme kaštany, udělali jsem si podzimní kytici z barevných listů, viděli jsem vypuštěný rybník, vytvořili krásné podzimní obrázky. Také jsme se krásně prošli a protáhli tělo na čerstvém vzduchu. Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení. Takové vyučování se nám moc líbí.


Už umíme první písmena

24.9.2017 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Blíží se konec září a my už umíme několik písmen. Poznáme je, slyšíme je na začátku i na konci slov, umíme vytrhat tvary písmen z papíru, najdeme je ve slovech, poskládáme je z víček. S každým písmenkem si pohrajeme, přečteme si pohádku, básničku, pustíme písničku, třeba Indiánskou na písmenko I. Na psaní máme ještě čas, ale procvičujeme si prsty i ruku - vytrháváme, vystřihujeme, lepíme, navlékáme korálky, mačkáme papír. Také se učíme připravit si pomůcky na vyučování, odevzdat domácí úkol. Začali jsme chodit na plavání. V matematice umíme napsat číslici 1 a 2. Od října nám začnou ještě kroužky. Nevěřili byste, kolik toho je...! Ale nás to baví a moc si to ve škole užíváme!


Kalendář

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5