Třída 2.B


Vážení rodiče,
máme za sebou poslední týden učení a netradiční školní rok je téměř u konce. Ráda bych vám touto cestou poděkovala. Vážím si vaší spolupráce a přístupu ke školním povinnostem vašich dětí v období, které máme za sebou.
Děkuji vám za podporu a zpětnou vazbu, díky níž jsme společně našli cestu, jak pokračovat dál ve výuce. Vaše děti  zvládly učivo druhé třídy a ve třetí třídě si jestě vše společně zopakujeme a procvičíme. Teď už nás čekají prázdniny. Užijte si se svými dětmi krásné slunečné léto se spoustou pěkných zážitků a ve 3. třídě se těším na shledanou.                                                                                                                                             Dalena Beníšková
  
Milé děti,
máte za sebou poslední týden učení a v úterý  vám rozdám krásná vysvědčení. Užijte si báječné prázdniny, v pohodě a radosti. Nezapomeňte si občas přečíst nějakou pěknou knížku, napsat třeba pohled nebo dopis, sportovat a radovat se z krásných zážitků. Po prázdninách se na vás těším v naší 3. B.                                                                                                                                                Vaše paní učitelka Dalena Beníšková

Informace k závěru školního roku:

Úterý 30. 6. - Děti si vyzvednu v 7. 55 hodin před školou (opět platí, že musí odevzdat prohlášení o bezinfekčnosti - pokud dosud tak neučinily a musí mít roušku).
Půjdeme si odložit věci do třídy a poté se přesuneme před školu, kde bude slavnostní ukončení školního roku. Za nepříznivého počasí se ukončení bude konat v tělocvičně. Poté se vrátíme zpět do třídy a rozdáme si vysvědčení.
Po rozdání (cca v 9:00) přivedu děti před školu. Pokud by šel někdo sám domů, musí mít lísteček.

Pokud vaše dítě na předání vysvědčení nepřijde, vyzvedněte si vysvědčení buď v pondělí do 12 hod. nebo v úterý od 9.00 – 9.30, v tomto případě se na konkrétním čase se mnou domluvte.
Připomínám, že v pondělí odevzdáváme učebnice, viz info z minulého týdne. Děkuji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milé děti, vážení rodiče,

posílám vám poslední červnové úkoly. Přečtěte si prosím pozorně: https://www.litomysl.cz/2zs/informace-vedeni-skoly/zs-u-skolek-i2422/.

Budu vybírat učebnici Čj a Prvouky a Pracovní sešit matematiky č.7 (budeme v něm pokračovat ve 3.třídě).

Škola v pyžamu - úterý 23.5. v 10.00.

Čtení – volné čtení

Český jazyk  - Pracovní sešit č. 2 - str. 44, 45. Ofoťte a pošlete.

                   - Písanka – str. 40. Stránky, které ti zbyly si můžeš doplnit.

Matematika – Stále procvičujeme násobky čísel 2, 3, 4 a 5 a příklady.

                     P.S. str. 30

                     Matematické minutovky str.19, 20, 21. Ofoťte a pošlete. Zbytek si nechte na případné pozdější procvičování.

                      
Prvouka – Dokončit pracovní sešit. Závěrečnou stranu ofoťte a pošlete.            

Mějte hezké dny. D. Beníšková

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 kód https://www.skolavpyzamu.cz/epw41

 

 


Třídní učitel/ka: Mgr. Dalena Beníšková

 

 

 


Prosinec ve 2.B

3.3.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Celý prosinec jsme se těšili a chystali na Vánoce. Ve třídě nás navštívili čerti, Mikuláš a andílek. S panem farářem jsme si povídali o adventním čase a navštívili jsme výstavu v zahradnické škole.


Naděje, Makura, Rodina...

2.3.2020 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Víte co je to Naděje, Makura a Rodina? Tak se koukněte na naše fotografie...Navštívili jsme bezprahové centrum Naděje, seznámili se se stavebnicí Makura a Rodina, to je název projektu, který jsme na podzim v naší třídě měli.


Strašidelná i laskavá 2.B

27.11.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Strašidelnou školu i Laskavce už známe z 1. třídy. Letos na nás ale ve strašidelných kostýmech čekaly těžší úkoly a v Den laskavosti jsme udělali radost všem zaměstnancům školy a školní jídelny...


Podzim ve 2.B

27.11.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Od září jsou z nás druháci a my nezahálíme. Poznáváme nové věci, učíme se spolupracovat, navštívili jsme divadlo, tvoříme ve výtvarné výchově i pracovních činnostech...Práce se nám daří a máme z ní radost.


Malý architekt 1.B

11.6.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Také žáci 1.B si vyzkoušeli, jaké je to být architektem a navrhovat domy, města nebo vesnice. Užili jsme si tak příjemné a netradiční dopoledne. Odměnou nám byl diplom " Malý stavitel", který všichni získali.


Červnová zpráva z 1.B

5.6.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Červnová zpráva z 1.B: Připravujeme se na léto. Učíme se plavat a trénujeme mlsání zmrzliny. :-)


Pasování na čtenáře - 1.B

5.6.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Ve čtvrtek 30. května jsme byli pasováni na čtenáře. Nejdříve jsme plnili úkoly se zvířátky a dokázali tak, že už umíme číst. Slavnostní pasování jsme si moc užili.


Muzeum řemesel - 1.B

3.6.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

V květnu jsme se vydali autobusem na exkurzi do Letohradu. Navštívili jsme zde Muzeum řemesel. Dozvěděli jsme se, jak žili lidé dříve a nejvíce nás zajímalo, jak to vypadalo ve škole. Sedli jsme si do starých lavic, vyzkoušeli tresty, které dříve žáci dostávali a zkusili psát na břidlicovou tabulku. Bylo to prima.


Jaro v 1.B

20.5.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Jaro v naší třídě bylo pestré. Navštívili jsme muzeum, knihovnu, měli karneval na ledě, užili si další preventivní program, natáčeli klip a připravovali se na Velikonoce....Podívejte se na momentky z těchto dní.


Tři králové a první bruslení v 1.B

21.1.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Ve druhém lednovém týdnu naši třídu navštívili Tři králové a vonělo to u nás kadidlem celé dopoledne. V rámci tělesné výchovy jsme si s patrony užili naše první bruslení. Vydali jsme se společně na zimní stadion a oni nám pomohli nejenom zavázat brusle, ale i na ledě. Podívejte se na fotografie, jak nám to šlo.


Vánoční besídka v 1. B

11.1.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Poslední školní prosincový den jsme si v naší 1.B užili báječnou vánoční besídku. Navštívili nás i naši patroni z 8.A. Mlsali jsme cukroví od našich maminek a babiček, pouštěli lodičky, které nám přinesla Terezka, házeli bačkorou, rozkrajovali jablíčka, zpívali koledy... Nejvíc jsme se ale těšili na rozbalování dárečků. Děkuji všem rodičům za podporu a milé dárečky:-).


Preventivní programy v 1.B

21.12.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Také naše 1.B se účastní preventivních programů. Víme proto, jak se k sobě máme vzájemně chovat, co je důležité, aby nám ve škole bylo dobře a jak si správně čistit zoubky.


Jak jsme slavili 100 let republiky

14.12.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Oslavy 100.výročí založení naší Československé republiky neminuly ani naši třídu...


Podzim v 1.B

14.12.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Podzim byl v 1. B pestrý. Navštívili jsme výstavu hub, dováděli na hřišti, a tvořili z přírodnin, které jsme využili i v matematice.


Sovičky z 1. B

13.11.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Žáci z 1.B se rozhodli navštívit v rámci dne laskavosti zvířátka v záchranné stanici Pasíčka. Pečlivě se na návštěvu chystali, sušili pečivo, sbírali oříšky, kaštany, nakupovali pamlsky a ty pak do stanice přivezli. Do akce se zapojili i rodiče a v nákupu pamlsků děti podpořili, za což jim moc děkujeme. V Pasíčkách si prvňáčci užili program, ve kterém se dozvěděli o všech zvířátkách, které v záchranné stanici pobývají. Byl to prima laskavý den.


Strašidelná škola v 1.B

9.11.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

V pátek 2. listopadu jsme si užili strašidelnou školu. Všichni jsme se proměnili v čaroděje, čarodějky, duchy a upíry. Plnili jsme úkoly ze strašidelného čtení, psaní, počítání. Dokonce byl i strašidelný diktát. Vše dopadlo na jedničku a nikdo se ve škole nebál.


Náš první společný výlet - 1.B

14.9.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Náš první společný výlet s kamarády z 1.A a patrony z 8. a 9. tříd se báječně vydařil. Zahráli jsme si šipkovanou a užili si prima čtenářské dopoledne v zámecké zahradě.


Už jsme školáci

14.9.2018 / Dalena Beníšková / Třídy 2.B

Tak už nám to začalo...Jsou z nás opravdoví školáci. Podívejte se na fotky z našich prvních školních dní...


Kalendář

Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2