Třída 2.A

Třídní učitel/ka: Mgr. Irena Bartošová


Děti z 1.A na zámku v Častolovicích a v minizoo

21.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek 14.6. děti z 1. A jely na školní výlet do Častolovic, kde navštívily nejprve zámek a po prohlídce i minizoo. Dětí se na zámku ujal zkušený průvodce a provedl je „po komnatách paní hraběnky“. Prohlídka byla velmi zajímavá a vyprávění poutavé, ušité na míru pro zvídavé děti. Poté se děti vydaly přes nádherný zámecký park do zámecké minizoo, kde viděly divoká prasata, nádherné pávy, lamu, kozy, poníky, osla, ovce, kačeny, morčata, pštrosy…


Malá technická univerzita - 1.A

9.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pondělí 3.6. si děti z 1.A zahrály na malé stavitele. V malých skupinkách postavily z kostek lega dle své fantazie vybrané stavby (nemocnici, nádraží, školu, bazén...) Z dílků puzzle děti zkoušely postavit město, do kterého poté umístily své stavby.
Na závěr na hřišti musely ve družstvech splnit 3 druhy pohybových úkolů, za které si „vydělaly korunky“, za které nakupovaly obrázky budov a sestavovaly nové město. Všechny děti získaly diplom „Malý stavitel“.


Pasování dětí z 1.A na čtenáře

3.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

Ve čtvrtek 30.5. byli prvňáčci pasováni v Městské knihovně v Litomyšli na čtenáře. Nejdříve ale museli splnit několik čtenářských úkolů a dokázat, že číst umějí. Děti si celou akci užily o to více, že se na ně přišli podívat jejich maminky, tatínkové, sourozenci, babičky i dědečkové.


Na exkurzi v Muzeu řemesel

27.5.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek 24.5 prvňáčci jeli na svou první exkurzi do Muzea řemesel do Letohradu. Děti si nejdříve zkusily, jak se učili jejich dědečkové a babičky, jak se sedělo v lavicích, jak se psalo na břidlicovou tabulku. Děti se dozvěděly, jak dříve byly děti potrestány, když zlobily. Dokonce si některé děti zkusily klečet na polínkách nebo na kamenech. Potom se ještě děti seznámily s některými starými řemesly.


První vysvědčení

31.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

Ve čtvrtek čekalo na prvňáčky jejich první vysvědčení. Nejdříve ale museli splnit deset úkolů v cestě za vysvědčením. S úkoly jim pomáhali velcí kamarádi - deváťáci. Při plnění úkolů se dobře bavili malí i velcí.


Sáňkování prvňáčků

30.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V úterý jsme si pořádně zadováděli na sněhu.


Společné bruslení prvňáčků a deváťáků

8.1.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

Dnešní den jsme si pěkně užili. Šli jsme bruslit se svými patrony. Naši velcí kamarádi byli moc fajn. Pomohli nám s obouváním bruslí a pak se o nás starali i na ledě. Těšíme se na další bruslení!


Před Vánocemi v 1. A

26.12.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek před Vánocemi jsme přišli do školy slavnostně naladění a moc se těšili. Nejdříve jsme si rozkrojili jablíčka a všichni v něm našli hvězdičku. Otevřeli jsme poslední okénka v adventním kalendáři. Celé dopoledne jsme zpívali koledy a spolužačka Liduška nám zahrála na flétnu. Ale největší radost jsme měli z dárečků. V jednom dárku bylo pero, kterým jsme si hned zkusili psát. Dopoledne ve škole rychle uteklo a my se dočkali vánočních prázdnin.


Co nového v 1. A?

12.12.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

I další měsíc jsme si ve škole náramně užili. Byli jsme se podívat do školní knihovny, tvořili jsme vánoční výrobky a trénovali vystoupení s deváťáky na Advent ve škole. Společně jsme si ozdobili stromeček. Také nás navštívil Mikuláš, andělé a čerti.


Výlet 1. A v Pasíčkách

18.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

I děti z 1. A se zapojily do celoškolního projektu ke Světovému dni laskavosti. Pečlivě sušily pečivo, sbíraly kaštany, žaludy, kukuřici, oříšky. S projektem nám hodně pomohli i rodiče zakoupením velkého množství dobrůtek pro zvířátka. Rodičům moc děkujeme! A právě 13. 11. 2018 navštívily děti záchrannou stanici Pasíčka a dárky dovezly zvířátkům. Program v Pasíčkách si děti krásně užily a zároveň měly příjemný pocit z dobrého skutku.


Strašidelná škola

3.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek 2. 11. jsme si užili strašidelnou školu. Všichni prvňáčci se proměnili v čaroděje, čarodějky, duchy a upíry. Plnili jsme úkoly ze strašidelného čtení, psaní, počítání. Nakonec jsme pili kouzelný lektvar, který jsme si sami připravili.


Prvňáčci v říjnu

3.11.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

Druhý měsíc ve škole je za námi a my už toho umíme zase o něco více. Podívejte se na fotky, jak jsme se ve škole učili.


Prvňáčci na výstavě hub

21.10.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V prvouce jsme se učili o houbách a tak jsme se šli podívat na opravdické houby na výstavu. A protože bylo krásné počasí, šli jsme si ještě pohrát na hřiště. Sluníčko svítilo a my jsme si užili hezký den.


Zdravé zoubky

24.9.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

I s dětmi z 1. A si studentky povídaly o tom, jak se o zoubky starat, aby je děti měly stále pěkné a zdravé.


První výlet dětí z 1.A

9.9.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek 7. 9. jsme byli s našimi patrony deváťáky na prvním společném výletě. Šli jsme po šipkách, po cestě plnili úkoly a v cíli našli poklad. Potom nám naši kamarádi četli ze své oblíbené knihy a hráli si s námi.


Jsou z nás školáci

9.9.2018 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

Už týden jsme opravdoví školáci. Naučili jsme se první písmenko - velké A, umíme přečíst i napsat své jméno, rozpoznat číslice do šesti. Navštívili nás skauti a zahráli si s námi hry. Šli jsme na prohlídku celé školy a navštívili jsme paní ředitelku a také kamarády a sourozence v jiných třídách.


Kalendář

Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3