Třída 1.B

Pasování 1.B na čtenáře

2.6.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V úterý 24. května jsme byli v knihovně slavnostně pasováni na čtenáře. Krásně jsme si ten den užili. S pohádkovými postavičkami jsme si zatančili a splnili různé úkoly. Odměnou nám byl diplom, průkazka do knihovny a knížka. Těšíme se, že budeme v knížkách poznávat mnoho nového a zažívat dobrodružství, napětí i zábavu. Vždyť už jsme čtenáři!


Fotodílna a Světnička Bedřicha Smetany

1.5.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V dubnu jsme navštívili fotodílnu v domě U Rytířů. Prohlédli jsme si výstavu Olgy Stráníkové a měli jsme možnost vyzkoušet si, jak fotografie vzniká. Práce v temné komoře byla super!
Navštívili jsme rodnou světničku hudebního skladatele Bedřicha Smetany a dozvěděli se zajímavosti z jeho života. Stavili jsme se ještě na náměstí u jeho sochy a u Smetanova domu a ve škole se zaposlouchali do tónů Vltavy...


Ukliďme Česko - 1.B

28.4.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Také naše třída se zúčastnila akce Ukliďme Česko. Do školy jsme přišli ve sportovním oblečení, vybaveni pracovními rukavicemi a odhodláním, že uděláme dobrý skutek pro naši krásnou Litomyšl. Prošli jsme ulicemi v okolí školy a nestačili se divit, kolik nepořádku a jaké poklady se ukrývají v keřích a záhoncích. Slíbili jsme si, že my nikdy odpadky po zemi odhazovat nebudeme. Víme totiž, že existují odpadkové koše!


Den s 2

22.2.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

22.2.2022 jsme si užili prima dvojkový den. Ve dvojicích jsme během dne plnili různé úkoly, ve kterých jsme prokázali svoje vědomosti, dovednosti, obratnost i týmovou spolupráci. Polovinu úkolů jsme plnili i s našimi patrony. Společně jsme si užili den plný dvojek, a když nám v závěru chtěla paní učitelka dát za odměnu dvojku, tak jsme protestovali. Víte jak jsme problém vyřešili? Všichni jsme dostali za odměnu 1+1 :-).


Cesta za vysvědčením 1B a 8.B.

31.1.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Dnes jsme dostali první vysvědčení! Hurá! Máme za sebou první pololetí a všichni úspěšně zvládáme nejenom číst první slova i věty, počítat, psát, vyprávět, ale i například sedět v lavici a pracovat samostatně nebo ve skupinkách. Moc jsme si dnešní den užili s našimi patrony. Pomohli nám s úkoly na naší Cestě za vysvědčením. Děkujeme...


Bruslení 1.B

31.1.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Jsme rádi, že můžeme chodit při tělocviku na bruslení. Moc nás to baví a jde nám to. Minulý týden s námi byli i naši patroni z 8.B, pomohli nám se zavazováním bruslí a na ledě to s nimi byla super zábava.


Tradice a zvyky

24.1.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Tradice a zvyky v 1. B dodržujeme. Před Vánocemi jsme tvořili dárečky pro naše blízké a na Tři krále jsme si rovnou zahráli :-)...


Návštěva 1.B ve školní knihovně

24.1.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Žáci 1.B navštívili školní knihovnu a moc se jim tam líbilo. Všichni se už do knihovny přihlásili a vypůjčují si knížky. Čtení nás baví!


Preventivní program

17.1.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Učíme se spolupracovat a chceme být prima parta...
V rámci preventivního programu jsme si vyzkoušeli několik společných aktivit a povídali si o tom, co každý z nás může udělat proto, aby nám ve třídě bylo hezky.


Mikuláš v 1.B

5.12.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V pátek 3. prosince navštívili i naši třídu Mikuláš, andílek a čert. Trošku jsme se báli, ale vše jsme zvládli. Čertíka jsme naučili písmenko A a nejvíc nás pobavilo, že se vyptával na to, jak se naši spolužáci dostali do notebooku. Nemohl pochopit, co tam dělají. Mikuláš nás pochválil a věděl toho o nás opravdu hodně. Nakonec nám andílek rozdal vitamíny. V pracovních činnostech jsme si pak čertíka vyrobili a v matematice vybarvili obrázek. Byl to pekelně napínavý den.:-)


Laskavci z 1.B

16.11.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu a lidé si tak připomínají, jak je příjemné konat dobro. Naše třída se rozhodla navštívit zvířátka na Hartě nedaleko Vysokého Mýta. Přivezli jsme jim pamlsky a některá zvířátka jsme mohli dokonce krmit. Na oplátku jsme se dozvěděli zajímavosti o jejich životě.


Strašidelný den v 1.B

9.11.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Den před podzimními prázdninami v naší třídě strašilo. Při matematice, čtení i psaní jsme plnili úkoly a vůbec jsme se nebáli. Naopak, zábavné učení nám šlo pěkně od ruky. A co teprve tělocvik a angličtina! Učili jsme se lítat na koštěti a s kamarády z 1.A jsme si zazpívali písničku o veselé dýni. Byl to prima strašidelný den.


Bezpečně do školy i ze školy

22.10.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V prvouce jsme se učili o tom, jak bezpečně chodit do školy i ze školy. Učili jsme se přecházet vozovku, pojmenovali jsme značky v okolí školy a povídali si o pravidlech silničního provozu pro chodce i řidiče. Jsou to znalosti nezbytné pro naši bezpečnost, které si při každé příležitosti připomínáme...


Barevný říjen

18.10.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Říjnová příroda začíná hrát všemi barvami a i u nás ve třídě jsou naše dny barevné, veselé a rozmanité. Učíme se spoustu nových věcí a často býváme v pohybu. V matematice jsme například počítali a porovnávali počet kaštánků a učili se sčítat pomocí scénky "nastupování do autobusu". V prvouce jsme se přesvědčili, že švestka má opravdu pecku a jablíčko jadřinec, a pak je s chutí snědli. V pracovních činnostech jsme si nakonec ovoce vymodelovali. Učíme se spolupracovat a být kamarádi.


Suit -up-day v 1.B

18.10.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Také naše třída se zapojila do akce SUIT UP DAY a všem nám to náramně slušelo. Velké poděkování patří našim maminkám, které nás do školy naparádily. Při výuce jsme si vyzkoušeli několik "gentlemanských" pravidel, které se nám v životě budou hodit. Poznáte z fotek některé? :-)


Září v 1.B

20.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Září je ve druhé půlce a my už jsme se toho ve škole tolik naučili a zažili. Vytvořili jsme si třídní pravidla, soutěžili v běhu, učili se správně sedět při psaní...Minulý týden jsme obdivovali dravce. Dozvěděli jsme se o jejich životě a viděli je při lovu. Učení nás baví a těšíme se na vše nové, co nás čeká.


Čisté ručky

20.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Ve středu 15.září jsme spolu s kamarády z 1.A navštívili Litomyšlskou nemocnici. V rámci prvouky jsme si povídali o zdraví a správném dodržování hygieny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o bacilech a virech a naučili se, jak si správně mýt ruce. Ze splněných úkolů jsme měli radost a navíc nás čekala prima odměna.


Počtení 1.B a 8.B

8.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V úterý 7. září jsme se vydali s našimi patrony z 8.A na náš první výlet. V rámci naší tradiční akce "Počtení" jsme si užili prima společné dopoledne.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3