Třída 1.A

Vánoční besídka v 1. A

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si my prvňáčci pěkně užili. Největším překvapením bylo, že nás navštívili naši patroni a popřáli nám krásné Vánoce. Všichni jsme měli super náladu, zpívali jsme koledy, vyráběli přáníčko, rozkrajovali jablíčka,...
A dalším překvapením bylo, že jsme pod stromečkem našli dárečky. Asi pro všechny byl největším dárkem úplně malý balíček a v něm nové pero.


Těšení dětí z 1. A na Vánoce

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Na Vánoce jsme se všichni moc těšili a aby nám čekání rychleji uběhlo, pečlivě jsme se na ně ve škole připravovali. Malovali jsme ozdoby i vánočního kapra. Vyrobili jsme přání a dokonce každý do něho své přání napsal. Povídali jsme si, jak doma Vánoce slavíme a jaké zvyky naše rodina dodržuje. A také jsme si přistrojili vánoční stromeček, který zdobil naši třídu celý adventní čas.


Soutěž Jíme s Barvožroutem

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Všechny děti z 1. A se zapojily do soutěže Scolarestu Jíme s Barvožroutem a ve družince svědomitě vyplňovaly kartu - vybarvovaly talířky podle toho, jaké jídlo si na oběd vybraly. Zvítězila naše spolužačka Justýnka. Moc gratulujeme. A my ostatní budeme pokračovat v soutěži.


Dovádění dětí z 1. A na sněhu

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Jen co napadl první sníh, vyběhli jsme ze třídy a sněhu si pořádně užili.


Mikuláš v 1. A

5.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Na pátek jsme se hodně těšili, ale zároveň se i trochu obávali. Čekali jsme, jestli naši třídu navštíví Mikuláš. Dočkali jsme se hned ráno. Přišel i s hodným andělem a rozdováděným čertíkem. Mikuláš četl v knize hříchů, ale vlastně nás jen hodně pochválil, co všechno jsme se už naučili. Některým dětem jen připomněl, v čem se mají zlepšit. Proto si nikoho z nás čert neodnesl. Však jsme se také na návštěvu čerta připravili. Naučili jsme se o něm písničku a nakreslili ho .


Den laskavosti v 1. A

14.11.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Děti z 1. A a 1. B společně oslavily Den laskavosti milým skutkem. Navštívily zvířátka na Hartě u Vysokého Mýta a potěšily je svou návštěvou a dobrotami, které jim dovezly. Moc děkujeme rodičům, kteří se do akce připojili i a pomohli nám nasušit pečivo, sehnat jablíčka, zelí a další dobroty pro zvířátka.


Strašidelný den v 1. A

26.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

V úterý do naší třídy nepřišli žádní žáci, ale samí kostlivci, upíři, čarodějnice a čarodějové. Měli i úplně jiná jména, například: Saxána, Upírka, Netopýr, Elena, Škrtič, Drákula a jiná. Ale i čarodějové a čarodějnice se chtějí naučit nové věci. A tak skládali slova, četli věty, počítali i kreslili halloweenské předměty. Dokonce si zatančili na čarodějnickém reji.


SUIT UP Day v 1. A

18.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

I my, kluci a holčičky z 1. A, jsme se zapojili do mezinárodní akce SUIT UP Day . Do školy jsme přišli ve slavnostním oblečení a moc nám to slušelo. A k pěknému oblečení patří i pěkné chování k sobě navzájem. A toto pravidlo se snažíme dodržovat každý den.


Učíme se nejen ve třídě - 1. A

8.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Rádi se učíme nové věci a to nejen ve třídě. V prvouce jsme se po cestě na dopravní hřiště učili správně přecházet silnici a chodit po chodníku. Na hřišti jsme se potom proměnili v auta a "jezdili" po silnici podle dopravních značek. V pracovních činnostech jsme v parku postavili z přírodnin útulné domečky pro zvířátka. A v tělocviku hrajeme nové hry a učíme se dodržovat pravidla.


Co nového v 1. A ?

8.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Je teprve začátek října a my prvňáčci jsme se naučili plno nových věcí. Umíme už napsat první číslo - 1. Naučili jsme se nová písmenka a dokonce umíme přečíst i napsat několik slov. Porovnat velikost čísel a napsat správné znaménko je pro nás hračka. Učíme se pracovat v klidu a samostatně v lavici, ale i spolupracovat a některé úkoly řešit společně. Hlavně se nám ale daří všechny úkoly plnit s radostí.


Děti z 1. A na akci Čisté ručky

19.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Ve středu jsme vyrazili do parku Litomyšlské nemocnice a účastnili se edukativního programu týkajícího se hygieny rukou. Na stanovištích jsme s pomocí zdravotnického personálu plnili úkoly, odpovídali na otázky a dozvěděli jsme se, proč je důležité dbát na čistotu rukou. Moc se nám plnění úkolů líbilo, pracovali jsme s nadšením a elánem. A tak jsme si do školy každý odnášel i malou odměnu.


Vzdělávací program Dravci 1. A

19.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Učíme se nejen ve třídě, ale i na vzdělávacích akcích. V úterý 14. září jsme poznali některé dravé ptáky, dozvěděli jsme se, čím se živí a pozorovali jsme je při letu a při lovu.


První společný výlet prvňáčků s velkými kamarády

15.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Naši patroni z osmé třídy pro nás připravili první výlet - šipkovanou. Po cestě za pokladem jsme plnili úkoly - počítali, zpívali, cvičili. Za splněné úkoly jsme společně v cíli našli poklad. Po dobré svačince nám naši kamarádi četli ze své oblíbené knihy. Výlet s osmáky se nám vydařil.


První dny ve škole

15.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Jsme jen několik dnů ve škole a už jsme toho hodně zažili. Poznáváme nové spolužáky, cvičíme, hrajeme hry, připravujeme se na psaní, umíme první písmenko - velké A, zúčastnili jsme se celoškolního běhu. Na fotkách se můžete podívat, jak se nám daří. A my se těšíme, co nového nás ve škole čeká.


Kalendář

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6