Třída 1.A

Školní výlet 1. A v Častolovicích

8.6.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Ve středu 8. června jela naše třída společně s dětmi z 1. B na školní výlet. Nejdříve jsme se všichni posilnili svačinkou v zámeckém parku. Potom jsme si prohlédli komnaty v zámku. Moc se nám také líbilo v minizoo, kde jsme viděli divoká prasata, lamy, pávy, poníky, ovce, morčata a další zvířata. Mohli jsme si je pohladit a dokonce i nakrmit. A než jsme odjeli autobusem domů, vyřádili jsme se na hřišti na prolézačkách.


Pasování na čtenáře - 1. A

5.6.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

V úterý 24. 5. měli prvňáčci slavnostní den. V knihovně byli pasováni na čtenáře. Nejdříve ale museli dokázat, že se naučili číst a s pohádkovými postavičkami splnit čtenářské úkoly. Za odměnu získali diplom, knížku a průkazku do knihovny.


Novinky v 1. A

3.5.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

V 1. A se stále něco děje. Navštívili jsme výstavu fotografií v Domě U Rytířů, Rodný byt B. Smetany, v knihovně jsme si vypravovali, jak si můžeme půjčovat knihy. A ve třídě se učíme nové věci, stále něco vyrábíme, stavíme stavby z Lega a užíváme si jara.


Co nového u prvňáčků?

2.4.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Co nového u prvňáčků? Máme hodně novinek. Rozloučili jsme se se zimou a vítáme jaro. Máme nového kamaráda a spolužáka Jarika. Zlepšujeme se ve čtení a už se učíme počítat do 20.


Akce Ukliďme Česko a pomoc dětí z 1. A

2.4.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

I děti z 1. A se zapojily do akce Ukliďme Česko. A protože děti uklízely opravdu s velkým nadšením a zápalem a nasbíraly obrovské množství odpadků, čekala je zasloužená odměna. Pořádně si zadováděly na hřišti.


Den s 2 v 1. A

24.2.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Dvojkový den jsme si náramně užili při plnění 22 úkolů ze čtení, psaní, počítání, angličtiny. Svou odvahu jsme museli prokázat při překonávání překážek v tělocvičně a šikovnost při zavazování tkaničky u boty. Dnešní den byl jiný i tím, že jsme si mohli stále pomáhat, protože jsme pracovali ve dvojicích. Naučili jsme se tedy spolupracovat se všemi spolužáky. Super bylo i plnění některých úkolů s našimi patrony. Na fotkách uvidíte, jak jsme byli veselí malí i velcí.


Spolupráce prvňáčků a osmáků na "Cestě za vysvědčením"

31.1.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Dnešní den byl pro nás prvňáčky slavnostní. Dostali jsme totiž naše první krásné vysvědčení. Však jsme si ho zasloužili. V 1.pololetí jsme se toho hodně naučili. Že je to pravda, jsme museli prokázat při plnění úkolů na "Cestě za vysvědčením". Pomáhali nám naši patroni a za správné splnění všech úkolů nás odměnili malým dárkem. Dnešní den jsme si náramně užili a s námi i naši velcí velcí kamarádi.


Na bruslení je nám fajn

29.1.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Na bruslení se vždy hodně těšíme a když šli s námi naši velcí kamarádi - patroni z 8. A, to jsme si užili bruslení ještě víc.


Na návštěvě v knihovně

29.1.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Ve čtení se stále zlepšujeme. Navštívili jsme školní knihovnu a půjčili si první knihy.


Jak se nám daří v 1. A

29.1.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Máme za sebou první pololetí a to, co jsme se naučili, rozhodně stojí za pochvalu. Umíme lépe číst, počítáme už do osmi, píšeme první psací písmenka, vyrábíme. Učíme se i při hraní. Máme vždy dobrou náladu a jsme často veselí, jako například v pátek, když jsme si užívali "Barevný den".


Vánoční besídka v 1. A

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si my prvňáčci pěkně užili. Největším překvapením bylo, že nás navštívili naši patroni a popřáli nám krásné Vánoce. Všichni jsme měli super náladu, zpívali jsme koledy, vyráběli přáníčko, rozkrajovali jablíčka,...
A dalším překvapením bylo, že jsme pod stromečkem našli dárečky. Asi pro všechny byl největším dárkem úplně malý balíček a v něm nové pero.


Těšení dětí z 1. A na Vánoce

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Na Vánoce jsme se všichni moc těšili a aby nám čekání rychleji uběhlo, pečlivě jsme se na ně ve škole připravovali. Malovali jsme ozdoby i vánočního kapra. Vyrobili jsme přání a dokonce každý do něho své přání napsal. Povídali jsme si, jak doma Vánoce slavíme a jaké zvyky naše rodina dodržuje. A také jsme si přistrojili vánoční stromeček, který zdobil naši třídu celý adventní čas.


Soutěž Jíme s Barvožroutem

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Všechny děti z 1. A se zapojily do soutěže Scolarestu Jíme s Barvožroutem a ve družince svědomitě vyplňovaly kartu - vybarvovaly talířky podle toho, jaké jídlo si na oběd vybraly. Zvítězila naše spolužačka Justýnka. Moc gratulujeme. A my ostatní budeme pokračovat v soutěži.


Dovádění dětí z 1. A na sněhu

27.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Jen co napadl první sníh, vyběhli jsme ze třídy a sněhu si pořádně užili.


Mikuláš v 1. A

5.12.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Na pátek jsme se hodně těšili, ale zároveň se i trochu obávali. Čekali jsme, jestli naši třídu navštíví Mikuláš. Dočkali jsme se hned ráno. Přišel i s hodným andělem a rozdováděným čertíkem. Mikuláš četl v knize hříchů, ale vlastně nás jen hodně pochválil, co všechno jsme se už naučili. Některým dětem jen připomněl, v čem se mají zlepšit. Proto si nikoho z nás čert neodnesl. Však jsme se také na návštěvu čerta připravili. Naučili jsme se o něm písničku a nakreslili ho .


Den laskavosti v 1. A

14.11.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Děti z 1. A a 1. B společně oslavily Den laskavosti milým skutkem. Navštívily zvířátka na Hartě u Vysokého Mýta a potěšily je svou návštěvou a dobrotami, které jim dovezly. Moc děkujeme rodičům, kteří se do akce připojili i a pomohli nám nasušit pečivo, sehnat jablíčka, zelí a další dobroty pro zvířátka.


Strašidelný den v 1. A

26.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

V úterý do naší třídy nepřišli žádní žáci, ale samí kostlivci, upíři, čarodějnice a čarodějové. Měli i úplně jiná jména, například: Saxána, Upírka, Netopýr, Elena, Škrtič, Drákula a jiná. Ale i čarodějové a čarodějnice se chtějí naučit nové věci. A tak skládali slova, četli věty, počítali i kreslili halloweenské předměty. Dokonce si zatančili na čarodějnickém reji.


SUIT UP Day v 1. A

18.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

I my, kluci a holčičky z 1. A, jsme se zapojili do mezinárodní akce SUIT UP Day . Do školy jsme přišli ve slavnostním oblečení a moc nám to slušelo. A k pěknému oblečení patří i pěkné chování k sobě navzájem. A toto pravidlo se snažíme dodržovat každý den.


Učíme se nejen ve třídě - 1. A

8.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Rádi se učíme nové věci a to nejen ve třídě. V prvouce jsme se po cestě na dopravní hřiště učili správně přecházet silnici a chodit po chodníku. Na hřišti jsme se potom proměnili v auta a "jezdili" po silnici podle dopravních značek. V pracovních činnostech jsme v parku postavili z přírodnin útulné domečky pro zvířátka. A v tělocviku hrajeme nové hry a učíme se dodržovat pravidla.


Co nového v 1. A ?

8.10.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Je teprve začátek října a my prvňáčci jsme se naučili plno nových věcí. Umíme už napsat první číslo - 1. Naučili jsme se nová písmenka a dokonce umíme přečíst i napsat několik slov. Porovnat velikost čísel a napsat správné znaménko je pro nás hračka. Učíme se pracovat v klidu a samostatně v lavici, ale i spolupracovat a některé úkoly řešit společně. Hlavně se nám ale daří všechny úkoly plnit s radostí.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3