Jak šel čas ve školní družině

Jak šel čas ve školní družině

Nejenom školní výuka, ale i provoz školní družiny se v tomto roce musel přizpůsobit aktuálním epidemiologickým opatřením. Jak si užily děti tento rok ve školní družině se dozvíte detailněji níže.


   Začátek školního roku nám přinesl povinnost nosit ve vnitřních prostorách školy roušky. Kam ale s nimi, když si hrajeme venku na školní zahradě nebo v blízkém lesoparku? I to jsme vyřešili. Vlastnoručně jsme si vyrobili „Rouškovník“. Omyvatelný, dezinfikovatelný, pro každého jedna přihrádka se jménem.

   Podzim proběhl ve znamení her jak na zahradě, tak za nepříznivého počasí ve školní družině.

   Postupně jsme se začali připravovat na Vánoce. Vyprávěli jsme si o zvycích a obyčejích našich předků a po jejich vzoru si vyrobili tradiční vánoční vrkoč ze sušeného ovoce, poskládali figurku „ Lucky“ a pro své nejbližší vytvořili přáníčka a různé vánoční dárečky.

 Na krátkou chvíli zasypal naši zahradu první sníh. To bylo radosti! Konečně jsme se mohli pořádně vydovádět.

  Přišlo jaro a s ním i krásné dny, ve kterých jsme si užívali hřejivých paprsků sluníčka. Také jsme barevnými křídami malovali po chodníku před školou. Cesta do školy byla hned veselejší.

   Nezapomněli jsme ani na jarní svátky. Čarodějnice, Velikonoce, MDŽ a Den matek nás vždy inspirovaly k  výtvarnému tvoření. Pro maminky jsme namalovali a vytvořili krásná přáníčka, někteří stihli vyrobit i srdíčka z pampelišek.

   V červnu jsme nezapomněli ani na tatínky a ke Dni otců pro ně vytvořili křížovku s tajenkou.

   Ve dnech, kdy nám počasí nepřálo, jsme se všichni společně pustili do výroby kuchyňky z velkých lepenkových krabic a zbytků tapet. Práce to byla veliká, ale měli jsme radost, jak nám kuchyňka roste pod rukama. A tak časem vznikla lednice i s mrazákem, sporák, myčka nádobí, různé police i spižírna. Z hodin matematiky jsme měli i krásný obchod. Prázdné obaly od nejrůznějšího zboží označené cenovkami. Učili jsme se tak správně počítat.

Ke Dni dětí jsme dostali spoustu nových hraček. Byly to různé zábavné i naučné hry, knížky, ale hlavně potřebné nádobí a vybavení do naší kuchyňky. Vytahovali jsme je po jednom ze zakryté bedny jako kouzelníci králíky z klobouku. Měli jsme ze všeho velikou radost. Děkujeme!

V průběhu celého školního roku jsme společně na pokračování četli knihu Jiřího Trnky Zahrada. V závěru roku jsme si promítli i jeho stejnojmenný animovaný film. Byla to taková malá třešnička na dortu. Kniha i film se nám moc líbily.

Jediné, co jsme letos vynechali, byl společný družinový výlet na konci školního roku. O cestovatelské zážitky jsme však nepřišli. Paní vychovatelky pro nás zařídily projekci cestopisného pořadu o Thajsku manželů Motani. Dozvěděli jsme se tak spoustu zajímavostí o této zemi. Na závěr jsme se ještě mohli prostřednictvím obrazovky s paní Motani spojit a zeptat se na vše, co nás zajímalo.

I přes všechna omezení jsme si tento školní rok ve školní družině báječně užili.

S „ Rouškovníkem“ jsme školní rok začínali, s „ Rouškovníkem“ ho i končíme. Kéž by to bylo jednou provždy!

Přejeme vám všem bezpečné, klidné a krásné prázdniny. Odpočiňte si, zotavte se a v září opět na shledanou.

                                                           vychovatelky školní družiny

 30.6.2021 | Ludmila Drobná

Kalendář

Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2